Προς το περιεχόμενο

Watercooling σε Cosmos


oinoikoz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.Θα χρειαστώ τα φώτα σας.Πρόκειται να Βάλω μια υδρόψυξη και θέλω να χοράει μέσα sto cosmoς.Γύρω στα 120? για επεξεργαστή και στη συνέχεια θα βάλω και τα άλλα μέρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι να πάρει το big watter πάρε καλύτερα μια καλή αερόψηκτρα πολύ καλύτερα θα είσαι ;)

το cosmos έχει καλούς χώρους για νερό αλλά custom μόνο και με 120 ευρό δεν πέρνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι να πάρει το big watter πάρε καλύτερα μια καλή αερόψηκτρα πολύ καλύτερα θα είσαι ;)

το cosmos έχει καλούς χώρους για νερό αλλά custom μόνο και με 120 ευρό δεν πέρνεις

 

 

οκ Vatos_locos.Επειδή σέβομαι τις απόψεις πάνω στο watercooling θα μπορούσες να μου προτήνεις ένα σύστημα και ας ξεπερνάει και το ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε photo από net μας βάζεις?Του δικού σου κουτιού λέμε...λες να μην ξέρουμε πως είναι το κουτί?

 

βασικά το psu κάτω και το φανάκη θα δυσκολέψει τα πράγματα...δεν μας λες και τα specs σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ Vatos_locos.Επειδή σέβομαι τις απόψεις πάνω στο watercooling θα μπορούσες να μου προτήνεις ένα σύστημα και ας ξεπερνάει και το ποσό.

 

 

μόνο cpu ; ή έχεις και board και κάρτα γραφικών μέσα ;

 

 

Ρε φιλε photo από net μας βάζεις?Του δικού σου κουτιού λέμε...λες να μην ξέρουμε πως είναι το κουτί?

 

βασικά το psu κάτω και το φανάκη θα δυσκολέψει τα πράγματα...δεν μας λες και τα specs σου?

ήθελα να δω τον πάτο του κουτιού αν παίρνει ψυγείο αλλά βρήκα photo στο νετ οτι παίρνει πάνω έχει θέσεις για 2 12άρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε photo από net μας βάζεις?Του δικού σου κουτιού λέμε...λες να μην ξέρουμε πως είναι το κουτί?

 

βασικά το psu κάτω και το φανάκη θα δυσκολέψει τα πράγματα...δεν μας λες και τα specs σου?

 

Σας έβαλα photo απο net γιατι το δικό μου το έχω παραγγείλει και θα έρθει όπου να 'ναι.Είμαι επαρχία γι' αυτό.

 

μόνο cpu ; ή έχεις και board και κάρτα γραφικών μέσα ;

 

 

 

ήθελα να δω τον πάτο του κουτιού αν παίρνει ψυγείο αλλά βρήκα photo στο νετ οτι παίρνει πάνω έχει θέσεις για 2 12άρια

 

Για αρχή cpu και στη συνέχεια θα ήθελα mobo kai vga.

(socket 775)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ψυγειο θα εχει ουτος ή αλλος 1 ή 2 φανς. Γιατι δε βαζεις 1 12αρι στο σιπιγιου και μια παθητικη στη καρτα. Πολυ φτηνοτερα θα βγει...

 

είναι και αυτό μια πολύ πιο φθηνή λύση και ίσως και πιο ήσυχη πολλές φορές ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το κουτί ήδη ειναι σχετικά αθόρυβο.

 

Θα σου προτείνω αυτό που έκανα και εγώ. άλλαξε όλα τα cooler με --> αυτά <-- και είσαι άπλα

 

σύνολο 80 ευρώ

 

 

Edit: αμα έχεις και καμια 8800GT με stock cooling ξέχνα το. θα σου πάρει τα αυτιά. βάλε καμια thermalright ψύκτρα με silenX fan πάλι για να βρείς την υγειά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...