Προς το περιεχόμενο

Δίσκοι κοπής


M3tal_G3ar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω προτιμω δρεμελ δισκακι μονο οταν η καμπυλη ειαι αρκετα μεγαλη. οπως θα δεις εδω το κοψιμο το εκανα με δισκακι 456.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=100557&page=97

 

καλο θα ειναι ομως πρωτα να το εξασκησεις λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πριν κόψουμε καλύπτουμε όλη την επιφάνεια με χαρτοταινία να μη χαλάσουμε το φινίρισμα και να αποφύγουμε γρατζουνιές (έτσι tsadler ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πριν κόψουμε καλύπτουμε όλη την επιφάνεια με χαρτοταινία να μη χαλάσουμε το φινίρισμα και να αποφύγουμε γρατζουνιές (έτσι tsadler ;))

 

μιας και θα το βαψω (ασπρο-ασπρη περλα) δεν το καλυψα αλλα ειναι μια καλη συμβουλη:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και θα το βαψω (ασπρο-ασπρη περλα) δεν το καλυψα αλλα ειναι μια καλη συμβουλη:-)

 

Φαίνεται πως θα το βάψεις αλλά για να γλυτώσεις γρατζουνιές και στοκαρίσματα καλό είναι να τα ντύνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Frenzy πολύ καλή δουλειά από ότι καταλάβαινω το dremel είναι για πιο λεπτομερείς καταστάσεις...

 

Ενώ εγώ βασικά θέλω να κάνω ένα μέγαλο τετράγωνο για παράθυρο αλλά κάπως κυματιστό δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεται..

 

Και γενικά με το dremel βλέπω να μου βγαίνει η ψυχή...

 

με το dremel θα μπορεσεις ανετα να το κανεις. δειξε μας το σχεδιο που σκεφτεσαι για να δουμε τι καμπυλοτητες εχει ετσι ωστε να δουμε αν οι δισκοι που εχεις βρει σου κανουν.

γενικοτερα οι καμπυλοτητες δεν ειναι δυσκολες αρκει να το δουλεψεις πρωτα σε μια επιφανεια γιανα καταλαβεις τι δυναμη χρειαζεται και τι στροφες. μια αλλη συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι οταν θες να κοψεις σε ευθεια για να μην σου βγει κυματιστη χρησιμοποιησε καποιο μεταλλικο χαρακα, μια μεταλλκιη επιπεδη βεργα για να σε οδηγει.

 

αν μπορεις διεξε μα ς το σχεδιο που σκεφτεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το dremel θα μπορεσεις ανετα να το κανεις. δειξε μας το σχεδιο που σκεφτεσαι για να δουμε τι καμπυλοτητες εχει ετσι ωστε να δουμε αν οι δισκοι που εχεις βρει σου κανουν.

γενικοτερα οι καμπυλοτητες δεν ειναι δυσκολες αρκει να το δουλεψεις πρωτα σε μια επιφανεια γιανα καταλαβεις τι δυναμη χρειαζεται και τι στροφες. μια αλλη συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι οταν θες να κοψεις σε ευθεια για να μην σου βγει κυματιστη χρησιμοποιησε καποιο μεταλλικο χαρακα, μια μεταλλκιη επιπεδη βεργα για να σε οδηγει.

 

αν μπορεις διεξε μα ς το σχεδιο που σκεφτεσαι

 

 

Λοιπόν sorry για το άθλιο της εικόνας αλλά σας στέλνω από το κατεβαστήρι που δεν έχω τα extreme programs αλλά ελπίζω να βγάλετε νόημα..

 

caseuv1.png

 

όπως βλέπεται κάτω δεξιά δεν θα το κόψω γιατί έχει από μόνο του θέση για ανεμιστήρι..

 

Αυτά, τελικά για κάτι τέτοιο μια σέγα θα ήταν ότι πρέπει ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vatos μην με παρεξηγησεις αλλα η σεγα δεν θα τσαλακωσει την λαμαρινα του? απο οτι βλεπω εχειλεπτομερεια το θεμα, πολυ καμπυλη. μηπως με την σεγα θα εχει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφυράκι με πανάκι και το πλεξι θα το επαναφέρει με την κόλληση. Απλά θα χρειαστεί παγκο, ή 2 τραπέζια και να κόβει στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτιμω να κανω μιαωρα παραπανω με δισκακι και να πετυχω λεπτομερεια παρα να κοβω με σεγα που ειναι πιο βαρια και πιθανοτατα να χρειαστει να κανω αυτα που λεει ο μεταλ πιο πανω. ατυχηματα προκυπτουν οταν δεν προσεχεις η οταν δεν εχεις πειρα, αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καταστρέψεις πάρα πολλά δισκάκια να να φτιάξεις κάτι τέτοιο. Με τη σέγα θα γίνει σωστά και δε θα στραβώσει πουθενά.

Αν σου περισσεύει κάποιο πλαϊνό καπάκι από παλιό κουτί για να εξασκηθείς πριν κόψεις, θα διαπιστώσεις πόσο όμορφα βγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ειμαι καινουριος στο site,θελω να κανω μια ερωτηση

στην motherbord μου περα απο τα κλασσικα cpu sys fan θελω να βαλω και τριτο ανεμιστιρακι.

Δηλαδη,εχω εναν ανεμιστιρα πανω στη ψυκτρα και θελω να βαλω και δευτερο.

Υποστιριζεται απο τη ψυκτρα αλλα δεν ξερω πως θα δωσω ρευμα στοω ανεμιστιρα,λιγη βοηθεια please...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...