Προς το περιεχόμενο

E 6550 και pousharisma


xontroi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην overclock dream team.Συγχαρητηρια για τη δουλεια σας παιδια και συνεχιστε ετσι.

Βαλτε κατω τα πτυχια σας ομως και πειτε μερικες απαντησεις σας παρακαλω.

1.Εχω ανεβασει στην CPU απο τα 333 στα 400 FSB και 1.36 V με αποτελεσμα απο 2.33 τα 2.8Gh.Πολυ σταθερο και χωρις προβλημα θερμοκρασιας με μαμα ψυξη.Φοβαμαι ομως να του δωσω και αλλο.Μεχρι που τον εχετε φτασει?Μετα απο 20 λεπτα ORTHOS ειχα 60 βαθμους ενω νορμαλ ειμαι στους 40.Εχω mobo MSI P35-neo2FR

kai RAM G-SKILL 2GB οι οποιες εχουν ανεβει απο τα 800 στα 960.

2.Υπαρχει τροπος να κατσω πανω την volcano tis thermaltake που ειχα απο το πρωην συστημα.Ηταν πολυ δυνατη και ολη χαλκος.Ειναι κριμα να καθεται στην ακρη.Ηταν για sAM2.

3.Για την EVGA 8600 GTS με 675 πυρηνα και 2016 μνημες δοκιμασα να την παω στα 700 και 2080.Θερμοκρασια ανεβηκε κατα 1 με 2 βαθμους και διαφορα στα fps 3-4.Πολυ μικρες οι αλλαγες.Μεχρι που μου συστηνεται να την παω?Τι αντεχει αυτο το τσιπ?

Επισης απο θερμοκρασια δεν μου πολυαρεσει νορμαλ ειναι 51-52 και φουλ ειναι 67-70

 

Σορρυ αν σας τσουρεκιασα αλλα τα ειχα μαζεμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα temps τις gfx είναι μια χαρά, δώσε και άλλο μην μασάς. Το cpu σου όμως έχει ήδη μεγάλα temps. Μπορείς να το δόσεις προσωρινά μέχρι τα 3Ghz άνετα...καλο είναι να βάλεις μια psuxtra. Το cpu σου φτάνει τα 3.5+ λογικά άνετα με αέρα.

 

p.s welcome to Insomnia btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα temps τις gfx είναι μια χαρά, δώσε και άλλο μην μασάς. Το cpu σου όμως έχει ήδη μεγάλα temps. Μπορείς να το δόσεις προσωρινά μέχρι τα 3Ghz άνετα...καλο είναι να βάλεις μια psuxtra. Το cpu σου φτάνει τα 3.5+ λογικά άνετα με αέρα.

 

p.s welcome to Insomnia btw.

 

Σε ευχαριστω για το καλωσορισμα και τις απαντησεις.

Πες μονο υπαρχει λυση για την Volcano?Eιναι κριμα να παει χαμενη γιατι την ειχε δει Ηρακλης ---> γ....σε και εδερνε.Μου κρατουσε τον ΑΤΗΛΟΝ νταλα καλοκαιρι στους 35 βαθμους!!!!

Πιστευεις οτι ειναι ψηλα τωρα ο επεξεργαστης?Ποσο δουλευουν οι διπλοπυρηνοι νορμαλ και φουλ φορτιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...