Προς το περιεχόμενο

Superkaramba - εορτολόγιο


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μου δουλεύει το εορτολόγιο στο superkaramba, φαίνεται ένα μαύρο τετραγωνάκι αντί για το τheme

 

superkaramba 0.42

 

να βάλω καμιά παλαιότερη έκδοση superkaramba ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αλλα θεματα δουλευουν αλλα οχι όλα

οταν κανω εγκατασταση θεματα απο το αυτοματο inνstall δουλεύουν όλα. Με manual install δεν δουλευουν όλα

το εορτολόγιο όταν ήταν στην λίστα με τα θέματα δουλευε. Μετα απο κάποιες αλλαγές που εκανα πηγα να το ξανακατεβασω και δεν υπαρχει στη λίστα των θεματων (μεσα απο το superkaramba) οποτε πάω να το εγκαταστήσω manual . Το κατεβάζω και παω να το εγκαταστησω , όλα καλά αλλα δεν βλέπω τιποτα παρα μονο ενα μαυρο παραθυρακι , δηλαδη το βαζει στην επιφάνεια εργασιας αλλα φαινεται μονο μαυρο.

 

πιστευω οτι το προβλημα ειναι το εορτολογιο ειναι 0.1c kαι οχι 0,2 οπως γράφει, αν ηταν 0,2 θα δουλευε. Μηπως εχει κανεις το 0,2 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω κατεβαζω την 0,2 εχω την 0,1c

capture9iq9.th.png

http://www.kde-look.org/content/show.php/eortologion?content=62043

εδω εχω κανει την ερωτηση στο κατω μερος απο τον προηγουμενο μηνα αλλα δεν εχει απαντησει κανενας, μαλλον θα πρεπει να το ξεχασω

κριμα και μου αρεσε πολυ

 

 

αντε και μια τελευταια προσπαθεια μηπως βρω λυση

capture10px2.th.png

παλαιοτερα υπηρχε το εορτολογιο σε αυτην την λιστα και δουλευε αψογα, απο γυρω Νοεμβριο βγηκε απο την λίστα και πρεπει να το εγκαταστησω manual δεν παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα το ίδιο κάνει όσον αφορά την έκδοση. Αλλά δεν έχει σημασία. Ίσως έχει ξεχάσει να το αλλάξει στο πακέτο. Με διπλό κλικ πάνω στο αρχείο δεν ανοίγει; Δοκίμασε να ξεκινήσεις το karamba από κονσόλα να δούμε αν επιστρέφει κάποιο μήνυμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αρχειο ανοίγει κανονικά και δεν βγάζει λάθος ουτε στην κονσόλα

αμα προσεξεις εκει που εχω κανει ενα selection με το ποντίκι φαινεται το πλαισιο του εορτολογιο αλλα ειναι όλο μαύρο

capture11xj5.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχας σ ευχαριστω firewalker ,

χωρις compiz κανει το ιδιο

κατι που μολις παρατηρησα τωρα, οποιοδηποτε θεμα εγκαταστήσω μάνουαλ δεν δουλευει, οτι βαλω απο την αυτόματη λίστα δουλευει, Γι αυτο δουλευε πρωτα το εορτολογιο γιατι ηταν μεσα στην λίστα. Εδω και ενα μηνα που το βγάλανε πηγα να το εγκαταστησω και δεν δουλευε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manual εννοείς ότι πατάς Open Local Theme; Δοκίμασε να το αντιγράψεις κατευθείαν στο ~/.superkarmba. Και δοκίμασε να σβήσεις ότι έχει σχέσει με το eortologio μέσα στο ~/.superkaramba (π.χ. eortologion.rc) και κάνε εγκατάσταση πάλι του eortologion. Στην λίστα δεν υπάρχει διότι δεν μπαίνουν όλα. Τα ποιο καινούρια και τα Hight rated...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανω οpen local theme. μεσα στο ~/.superkaramba tο βαζω αλλα μαλλον εκει βαζει μονο του τα .rc εγω το εχω σε .skz το αρχειο συμπιεσμενο.

παντως κατι με την εγκατασταση του τheme παιζει. γμτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

firewalker μηπως σου ειναι ευκολο να μου στειλεις το /home/firewalker/.kde/share/apps/superkaramba/themes/eortologio/

γιατι εγω δεν το εχω (μαλλον δεν γινονται extract τα themes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε κατι απλό που ίσως να μην παιζει σημασια, αλλα επειδη πολλες φορες οι λυσεις ειναι απλες...

 

1. Σαν root σου δουλευει?

2. Κατεβασε το αρχειο .skz σαν user στη $HOME dir και κάνε διπλο κλικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...