Προς το περιεχόμενο

Physix Card.


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι δεν διαφωνώ αλλά άλλο να δεις ένα σκέτο "πουφ" από μία έκρηξη και άλλο να βλέπεις το οστικό κύμα της έκρηξης και τον διαμελισμό των αντικειμένων σε διαφορετικά σημεία, είναι καθαρά θέμα ρεαλισμού. Δείτε το videaki για το παιχνίδι που αναφέρθηκε προηγουμένως που επιβεβαιώνει αυτά που λέω:

 

http://www.ageia.com/physx/graw.html

 

Άλλωστε αν έχεις ένα δυνατό game pc (γιατί γι' αυτό μιλάμε) το να σου κόψει λίγο τα frames πιστεύω ούτε που θα το καταλάβεις. Τώρα αν έχεις μία 6800 και κοτσάρεις physx λογικό είναι να σου πέσει το performance στα καινούργια games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδιά πάσο. Δεν μπορώ να σας αλλάξω γνώμη εφόσον αυτό πιστεύετε και ούτε και θέλω να προσπαθήσω. Πάντως εγώ παίζω τα πάντα σε αναλύσεις 1600*1200 85hz σε όλα full και δεν κολάει τίποτα. Τώρα αν εσείς μετράτε μόνο αν το game σας πιάνει 40f/s χωρίς την physx και με την physx σας πέφτει στα 35 τότε όπως είπα και πιο πάνω "πάσο". Για πείτε μου εσείς που την δοκιμάσατε σε πιο παιχνίδι σας έπεσαν τόσο πολύ τα frames ώστε είναι μάπα το καρπούζι για να γελάσω:-D, (χωρίς παρεξήγηση). Το γεγονός ότι βγήκαν τόσα πολλά games τον τελευταίο χρόνο δεν σας λέει κάτι? Αν ήταν μάπα το καρπούζι ούτε games θα βγαίνανε καινούργια ούτε η καρτούλα θα πουλούσε ακόμα. Στο μόνο που με βρίσκεται απόλυτα σύμφωνο είναι ότι η κάρτα ήταν αρκετά ακριβή όταν βγήκε για αυτά που προσφέρει. Όταν βγήκε είχε 250? (πάρα πολύ ακριβή). Τώρα έχει πέσει στα 140? περίπου. Πιστεύω ότι καλό θα ήταν να φτάσει μέχρι τα 100?. Αν είναι να θάψουμε και οτιδήποτε ακριβό υπάρχει στην αγορά και δεν μπορούμε να το αγοράσουμε. Όσοι ξέρουν την αγορά-τεχνολογία ξέρουν για τι ακριβώς μιλάω. Τα παραδείγματα πιστεύω είναι περιτά.

 

Moυ θυμίζεις τον άλλον στην διαφήμιση,που τ'αρέσει να πληρώνει και τον αέρα που αναπνέει

 

By the way,ρίξε ένα βλέφαρο σ'αυτά τα δυο βίντεο και προσπάθησε να καταλάβεις οτι η Ageia δεν έχει μέλλον. :-)

Havok 4.0 physics demonstration

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ θυμίζεις τον άλλον στην διαφήμιση,που τ'αρέσει να πληρώνει και τον αέρα που αναπνέει

 

By the way,ρίξε ένα βλέφαρο σ'αυτά τα δυο βίντεο και προσπάθησε να καταλάβεις οτι η Ageia δεν έχει μέλλον. :-)

Havok 4.0 physics demonstration

 

Ναι δεν έχεις άδικο. Και εσύ μοιάζεις με κάποιον που προσπαθεί να διαφημίσει πριν πλασάρει την νέα κολεξιόν για το 2010 δυσφυμίζοντας την κολεξιόν του 2005. Όποιος αρκείτε με τα λίγα μην σνομπάρει αυτούς που θέλουν τα πολλά. Και κάτι ακόμα, πριν υποστηρίξεις αυτά που λες διάβασε και λίγο παραπάνω για την εργασία σου, η havok δεν θα κυκλοφορήσει αυτήν την νέα τεχνολογία που ανέφερες τώρα αλλά μαζί με την κυκλοφορία του directx11. Οπότε... Η καρτούλα της ageia έχει βγεί από το 2005 και να σου θυμίσω ότι μόλις μπήκε το 2008 και ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το directx10.1, διάβασε λίγο παραπάνω πριν αρχίσεις να πετάς τα πρόκες σου...

Α και κάτι ακόμα παιδιά, η 9800gtx είναι μεγάλη αποτυχία, μούφα η κάρτα τελείως, δεν αξίζει η καρτούλα γιατί εκτός ότι θα είναι πανάκριβη για να την βάλουν μερικοί (όσοι αγοράσουν δηλαδή) σε triple sli στις 780 mobo θα χρειαστούν μεγαλύτερο από 1000w τροφοδοτικό:lol::lol::lol: Σπουδαία λογική! Άντε γεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Α και κάτι ακόμα παιδιά, η 9800gtx είναι μεγάλη αποτυχία, μούφα η κάρτα τελείως, δεν αξίζει η καρτούλα γιατί εκτός ότι θα είναι πανάκριβη για να την βάλουν μερικοί (όσοι αγοράσουν δηλαδή) σε triple sli στις 780 mobo θα χρειαστούν μεγαλύτερο από 1000w τροφοδοτικό:lol::lol::lol: Σπουδαία λογική! Άντε γεια!!!

 

γιατί που την είδες την 9800GTX?

 

Πάντως εγώ παίζω τα πάντα σε αναλύσεις 1600*1200 85hz σε όλα full και δεν κολάει τίποτα.

 

Έχεις δίκιο, δεν κάλυψα όμως όλα τα παιχνίδια, είπα σχεδόν όλα.

 

που το είδες το σχεδόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε κιάλια για να την δεις να έρχεται ή κάτσε παίξε με τα κόμματα, τις τελείες και με τις λεξούλες (μάλλον έτσι την βρίσκεις από τις τόσες παραθέσεις που έκανες). Τουλάχιστον τα post μου ξέρω να τα επιχειρηματολογώ και για του λόγου το αληθές διαβάστε αυτό που έλεγα για την havoκ και για το πότε σκέφτεται να πλασάρει την νέα τεχνολογία της:

 

http://www.dailytech.com/Havok+Causes+Havoc+in+GPU+Physics/article9748.htm

 

Επίσης ThReSh μάθε να απαντάς λίγο πιο σχετικά. Το topic ξεκίνησε για να πούμε μία γνώμη σε αυτό που ρώτησε ο therock και εσύ (out of space)… Τέλος πάντων απλά βαρέθηκα. Και όπως είπα πριν «Άντε γειά».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnnyelectro μάζεψε λίγο και τη γλώσσα σου.. Κανένας δε σου μίλησε όπως μιλάς εσύ. Το οτι έχουμε διαφορετική γνώμη από σένα δε σημαίνει οτι κάνουμε απαραίτητα λάθος. Αν δε σου αρέσει, πήγαινε κάπου που δέχονται όσα λες χωρίς επιχειρήματα. Άλλος ένα μάγκας του πληκτρολογίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

την γνώμη μου την είπα, θεωρώ (και η πλειοψηφία των χρηστών/gamers) την κάρτα αυτή πεταμένα λεφτά...

αν δεν σου άρεσε δεν με ενδιαφέρει εγώ απλά προσπαθώ να γλυτώσω τον therock από μια λάνθασμένη αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν έχεις άδικο. Και εσύ μοιάζεις με κάποιον που προσπαθεί να διαφημίσει πριν πλασάρει την νέα κολεξιόν για το 2010 δυσφυμίζοντας την κολεξιόν του 2005. Όποιος αρκείτε με τα λίγα μην σνομπάρει αυτούς που θέλουν τα πολλά. Και κάτι ακόμα, πριν υποστηρίξεις αυτά που λες διάβασε και λίγο παραπάνω για την εργασία σου, η havok δεν θα κυκλοφορήσει αυτήν την νέα τεχνολογία που ανέφερες τώρα αλλά μαζί με την κυκλοφορία του directx11. Οπότε... Η καρτούλα της ageia έχει βγεί από το 2005 και να σου θυμίσω ότι μόλις μπήκε το 2008 και ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το directx10.1, διάβασε λίγο παραπάνω πριν αρχίσεις να πετάς τα πρόκες σου...

Το γεγονός οτι εσύ έδωσες εκατόν τόσα ευρώ για να βάλεις μια κάρτα στον υπολογιστή σου για να βλέπεις ένα επιπλέον πανί να κουνιέται στο Cellfactor δεν με αφορά.Αλλά απ'ότι βλέπω τρώγεσαι.

Εγώ σου έδειξα το μέλλον των physics.Αν δεν σου κάνει βάλε στο PC σου Half Life 2 και Crysis και δες τα πιο εντυπωσιακά physics που υπάρχουν αυτή τη στιγμή σε παιχνίδια,και τα οποία δεν χρειάζονται ξεχωριστό PPU.

Α και κάτι ακόμα παιδιά, η 9800gtx είναι μεγάλη αποτυχία, μούφα η κάρτα τελείως, δεν αξίζει η καρτούλα γιατί εκτός ότι θα είναι πανάκριβη για να την βάλουν μερικοί (όσοι αγοράσουν δηλαδή) σε triple sli στις 780 mobo θα χρειαστούν μεγαλύτερο από 1000w τροφοδοτικό:lol::lol::lol: Σπουδαία λογική! Άντε γεια!!!

Δεν θα σχολιάσω το κατα πόσο εύστοχη είναι η ειρωνία σου εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...