Προς το περιεχόμενο

Ο/C Σε Ε2160


Sadamiraq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους πηγα να κανω ο/c στο pc 1 της υπογραφης και εχω καποιες αποριες.Λοιπον βαζω τις ram στα 667 και κλοκαρο στα 1.9 παει καλα παω 2.0grz οκ,παραπανω δεν παει δεν αναβει το pc λεω παει οι ram βρηκαν οριο μιας και λειτουργουσαν σε διαιρετη 3/5 και ανεβηκαν πολυ τις βαζω στα 533 hrz με διαιρετη 3/4 και συνεχιζω 2.1παει μετα 2.2 οκ.Μολις παω 2.3 τελος η δεν αναβει η αναβει και οτα παει να φωρτοσει τα windows κανει επανακκινηση.Ξερω οτι η μοβο που εχω σε θεμα Ο/C ειναι για πεταμα αλλα μεχρι εδω ειναι δεν παει αλλο υπαρχει τροπος να παει παραπανω?:-)Mηπως θελει παραπανω ρευμα ο cpu αλλα να θελει εψαξα και δεν βρηκα την ρυθμιση για να δωσεις παραπανω ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε διαιρέτη όσο πιο κοντά στο 1:1 χωρίς να χιάζεσαι παραπάνω volt στις μνήμες, αυτό μέχρι τα 667MHz.

-Δοκίμασε να το ξεκινήσεις με 333MHz Fsb 1,4Volt Cpu, και 1:1 διαιρετή στη μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ταβανιασε το board

 

Δεν ταβανιάζει έτσι εύκολα το board, απλά θέλει της σωστές ρυθμίσει;)ς,

Είμαι αλώστε κάτοχος C2D 2xxx, μέχρι 3Ghz είναι ανεκτό δεν ζορίζετε ιδιαιτέρα:rolleyes:.

 

 

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=4&artpage=2855&articID=622

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο Abit IP35Pro όμως tako και άλλο Asrock 4Core :-) (no offence Sadamiraq)

 

Δεν με πειραζει γιατι ειναι αληθεια οτι η μοβο ειναι για πεταμα οπως ειπα και πριν απλως σκεφτικα μηπως παει παραπανω.Καλα εκεινα που ειπε ενας φιλος πιο πριν αλλα δυστηχως αποτι εψαξα για καμια ωρα δεν μπορω ουτε να αυξησω την ταση στον cpu αλλα ουτε να διαλεξω διαιρετη οποτε μαλλον πιστευω αυτο ηταν αν θελω παραπανω πρεπει να παω για μοβο την οποια την βλεπω για μακρια ακομα γιατι πρεπει πρωτα να παρω καρτα γραφικων pci-e για να μπορεσω να αλλαξω μοβο.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ταβανιάζει έτσι εύκολα το board, απλά θέλει της σωστές ρυθμίσει;)ς,

Είμαι αλώστε κάτοχος C2D 2xxx, μέχρι 3Ghz είναι ανεκτό δεν ζορίζετε ιδιαιτέρα:rolleyes:.

 

 

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=4&artpage=2855&articID=622

 

δηλάδη με σωστες ρυθμισεις το fsb αυξανεται απεριοριστα?

δεν εχει καποιο οριο το board?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλάδη με σωστες ρυθμισεις το fsb αυξανεται απεριοριστα?

δεν εχει καποιο οριο το board?

 

φυσηκα και εχει καιποιο οριο.Απλα με τις σωστες ρυθμισεις θα φτασεις ακριβως ή ισως να τ οξεπερασεις για λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσηκα και εχει καιποιο οριο.Απλα με τις σωστες ρυθμισεις θα φτασεις ακριβως ή ισως να τ οξεπερασεις για λιγο.

 

ναι το ξερω, γι αυτο ακριβως ειπα "μαλλον" ταβανιασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε το bsel mod και με αυτο το mobo θα φτασεις ανετα τα 2.7ghz χωρις επιπλεον ρευμα

Τοσο δουλευα τον e2160 σε μια 4coredual-sata2

 

Αν καταλαβα καλα ειναι αυτο που ανεβαζεις τα fsb του cpu απο 800 σε 1033 με αλουμινοχαρτο νομιζω ε? Μπορεις να μου πεις πω το κανω και πια πινακια ακριβως πρεπει να καλυψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στάκα αδερφέ μην πας και βάλεις πουθενά αλουμινόχαρτο και μας καταριέσαι όλη μέρα κάθε μέρα που τα'καψες όλα

 

στυλό για επιδιόρθωση κυκλωμάτων θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στάκα αδερφέ μην πας και βάλεις πουθενά αλουμινόχαρτο και μας καταριέσαι όλη μέρα κάθε μέρα που τα'καψες όλα

 

στυλό για επιδιόρθωση κυκλωμάτων θες

 

To καλυτερο ειναι αυτο, ή στυλο για rear window defogger

Eγω παρολα αυτα δεν βρηκα, και επειδη βαριομουν να κατεβω στον Κατουμα στο κεντρο, δοκιμασα με αλουμινοχαρτο και πετυχε

Αλλα μιλαμε για πολυ εγχειρηση, θελεις δυνατο μεγεθυντικο φακο και ΠΟΛΥ σταθερα χερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στακαs means what? Axa που μπορω να βρω αυτο το στυλο που λετε αλλα θα ηθελα να που πειτε πως να το κανω αυτο με το αλουμινοχαρτο μιας πιανουν τα χερια μου σε τετοια ειδα σε μια σελιδα πως το ειχαν κανει σε εναν Ε4300 τα ιδια πινακια ενωνεις σε ολα τα Cpu? Με καλαϊ κανει η θα λυωσει?Α και κατι αλλο δεν ειναι το ιδιο αν το εχω 800fsb και βαλω συχνοτητα 266 (στην οποια δεν δουλευει) με το να τον κανω 1033αρι?Αυτο το rear window defogger eχει καμια ελληνικη ονομασια?Μου φαινεται το ποιο ασφαλες μιας και με το αλομινοχαρτο τρεχα γυρευε να το κανω και να φευγει απο την θεση του (λεμε τωρα)κι αντε ξανα απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...