Προς το περιεχόμενο

Ο/C Σε Ε2160


Sadamiraq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στακαs means what? Axa που μπορω να βρω αυτο το στυλο που λετε αλλα θα ηθελα να που πειτε πως να το κανω αυτο με το αλουμινοχαρτο μιας πιανουν τα χερια μου σε τετοια ειδα σε μια σελιδα πως το ειχαν κανει σε εναν Ε4300 τα ιδια πινακια ενωνεις σε ολα τα Cpu? Με καλαϊ κανει η θα λυωσει?Α και κατι αλλο δεν ειναι το ιδιο αν το εχω 800fsb και βαλω συχνοτητα 266 (στην οποια δεν δουλευει) με το να τον κανω 1033αρι?Αυτο το rear window defogger eχει καμια ελληνικη ονομασια?Μου φαινεται το ποιο ασφαλες μιας και με το αλομινοχαρτο τρεχα γυρευε να το κανω και να φευγει απο την θεση του (λεμε τωρα)κι αντε ξανα απο την αρχη.

 

Χμμμ, καλο αυτο με το καλαϊ, αλλα εχεις τοσο λεπτη βελονα?

Βασικα ενωνεις την δευτερη τελιτσα με την πεμπτη, αυτο δεν ειδες?

Μην δοκιμασεις arctic silver, δεν δουλεψε με εμενα, δεν ειναι και τοσο αγωγιμο τελικα

Το defogger λεγεται και στυλο επιδιορθωσης αντιθαμποτικου πισω παραθυρου :P

Οχι, αμα το βαλεις ετσι οπως εισαι τωρα στα 266, δεν θα δουλεψει

Ενω με το bsel mod θα παει 266 με το που θα ανοιξει το pc

Κατοπιν το βαζεις στα 300mhz, και τελειωσες(2700mhz)

Μιλαμε για τρελη διαφορα σε ταχυτητα απο τα 1800mhz

Αν βαλεις αλουμινοχαρτο, βαλε και μια τριχα σελοτειπ στην ακρη να το κραταει σταθερο, αλλα προσοχη μην καλυψεις τους ακροδεκτες καταλαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτικα αυτο με το καλαι αλλα δεν ξερω γιατι λιωνει σχετικα γρηγορα δεν ξερω στους ποσους βαθμους ακριβως αλλα δεν θελω να το δοκιμασω κιολας φανταζεσε να λιωσει και να απλωθει σε ολη την cpu?Κολαση.Τεσπα ωντας θερμουδραυλικος δεν εχω μαθει να δουλευω το καλαι σε λεπτα σημεια οποτε πιστευω να αφησω αυτην την λυση.Το rear window defoger σε τι μαγαζι μπορω να το βρω σε κανα μαγαζι με ειδη αυτοκινητου η σε ηλεκτρολογικα ειδη.Παντως λεω να προσπαθησω αυτο με το αλουμινοχαρτο αλλα το σιλοτειπ που λες δεν υπαρχει περιπτωσει να λιωσει αν πχ παει ο cpu πανω απο 50 βαθμους?Τα πινακια που καλυπτω ειναι σαν αυτα εδω ?http://www.techspot.com/gallery/showphoto.php/photo/1887/cat/500/ppuser/25139 A επισης πες οτι γινετε καμια πατατια υπαρχουν πιθανοτητες να στειλω την cpu στον αλλο κοσμο και ισως ολο το υπολοιπο συστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτικα αυτο με το καλαι αλλα δεν ξερω γιατι λιωνει σχετικα γρηγορα δεν ξερω στους ποσους βαθμους ακριβως αλλα δεν θελω να το δοκιμασω κιολας φανταζεσε να λιωσει και να απλωθει σε ολη την cpu?Κολαση.Τεσπα ωντας θερμουδραυλικος δεν εχω μαθει να δουλευω το καλαι σε λεπτα σημεια οποτε πιστευω να αφησω αυτην την λυση.Το rear window defoger σε τι μαγαζι μπορω να το βρω σε κανα μαγαζι με ειδη αυτοκινητου η σε ηλεκτρολογικα ειδη.Παντως λεω να προσπαθησω αυτο με το αλουμινοχαρτο αλλα το σιλοτειπ που λες δεν υπαρχει περιπτωσει να λιωσει αν πχ παει ο cpu πανω απο 50 βαθμους?Τα πινακια που καλυπτω ειναι σαν αυτα εδω ?http://www.techspot.com/gallery/showphoto.php/photo/1887/cat/500/ppuser/25139 A επισης πες οτι γινετε καμια πατατια υπαρχουν πιθανοτητες να στειλω την cpu στον αλλο κοσμο και ισως ολο το υπολοιπο συστημα?

 

Ναι αυτες ειναι οι ενωσεις, στην φωτο

Δεν θα εχεις προβλημα με σελοτειπ, εγω ετσι το ειχα

Βασικα αν εχεις μεγαλο φακο και ενα καλο κοπιδι, γινεται ευκολα και με αλουμινοχαρτο

Αν μενεις Αθηνα, κατεβα στον Κατουμα στο κεντρο, μαλλον ειναι ο μονος που θα εχει, αν εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...