Προς το περιεχόμενο

internet explorer η opera:


biberis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κσλημερα. παντα χρησιμοποιω των internet explorer αλλα ακουσα οτι το opera ειναι καλυτερο και πιο γρηγορο. αξιζει να το κατεβασω η ο internet explorer ειναι καλυτερος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κλειστά μάτια opera. Απλά εύχομαι να μην αρχίζουν πάλι οι άλλοι... ουυυυ firefox και ξερό ψωμί ρε, firefox the best κτλ κτλ, τις κλασικές ατάκες. Σαν την intel με την AMD ένα πράμα η διαμάχη αυτή πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά...Ο Opera είναι πλέον ο καλύτερος browser..Τέλος...Εντάξει, ξέρω, δύσκολα ξεκολάει κάποιος απ' τον firefox αλλά μέχρι τη στιγμή που θα δοκιμάσει Opera..Κι εγώ firefox fan ήμουν αλλά όταν δοκίμασα Opera ανακάλυψα σιγά-σιγά ότι είναι πολύ καλύτερος...Κι όποιος λέει το αντίθετο είτε δεν έχει δοκιμάσει καν τον Opera είτε δεν έχει ανακαλύψει ακόμα όλα τα... καλά του....

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, στο δίλημμα "<any browser> ή Opera", η απάντηση είναι Opera. Γρηγορότερος, ασφαλέστερος, πληρέστερος, άρα καλύτερος, τέλος. :-)

 

+1

Δε τη παλευω ουτε για windows update με τον explorer!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν και χρησιμοποιώ firefox θεωρώ καλύτερο τον opera.

Μάλιστα ο firefox τρώει πολύ cpu.

Εχω celeron 1.8 και αρχίζω και έχω πρόβλημα με διάφορες σελίδες.

 

Απλώς έχω βολευτει με κάποιες ρυθμίσεις.

 

Ισως να είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις τον portable.

Αφού φτιαχτεί όπως θες, θα μεταφέρετε εύκολα σε οποιοδήποτε pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω και εγω με τους υπολοιπους για την οπερα..Μια δοκιμη της τελευτ εκδοσης θα σας Πεισει!βεβαι και ο firefox δεν παει πισω..ειναι πολυ καλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω όπερα μόνο και μόνο για το ctrl + z που μπορείς να πατήσεις όταν καταλάθος κλείσεις κάποιο παράθυρο και αυτό ξανανοίξει.

 

ΙΕ δούλεψα περίπου 2 χρόνια, μικρός που δεν ήξερα πολλά πολλά...Firefox άλλα 2 περίπου μέχρι να ανακαλύψω opera...Από εκεί και πέρα κόλλησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλα η συγκριση explorer με Opera δεν υπαρχει για τον απλο λογο οτι δεν υπαρχει explorer....:-)επισης ο Opera ειναι πιο ασφαλης τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...