Προς το περιεχόμενο

Ouija Board


xalara87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτές τις μέρες τελείωσα και " Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΤΣΑΡΛΣ ΝΤΕΞΤΕΡ ΓΟΥΟΡΝΤ " tou H.P Lovecraf

που είναι σχετικό

υπάρχει κάποιος απο δω μέσα που θα δοκίμαζε να παίξει το " παιχνιδι" αυτό? εγω αν και δεν πιστεύω σε πνεύματα ουτε της θρησκείας πολύ είμαι δεν τολμω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πρώτα απ'όλα το OuiJa board ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

Μείνετε μακρυά για να μη βρεθείτε προ δυσάρεστων εκπλήξεων που μπορεί να τραβήξουν πολύ περισσότερο από τη μισή ωρίτσα που θα "παίξετε"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας προκαλο να πειτε candyman τρεις φορες μπρος στον καθρεφτη λοοολ. Μπορειτε να το δοκιμασετε κει με thundercats 3 φορες!

 

 

Περα απο τις βλακειες, πιθανον δεν θα δοκιμαζα ποτε τετειο παιχνιδι. Δεν εχω καμια λοξα να κλειστο σε ενα δοματιο με σκοταδια, κερια και μεταφυσικα κολπα. Εχο μια ιστοριουλα παντος με περιεργα, ερχετε ενας φιλος και λεει να ψαξουμε για σατανισμο στο ιντερνετ, ανοιγει ο βλακας μια σελιδα, παταμε ενα λινκ και αρχιζει να παιζει μια υποχθονεια μουσικουλα σαν σκοτεινο abient, κανο πλακα εγω που γουσταρο μουσικες περιεργες, ομως αρχιζει να εχει και λογια. Αμεσως ξηπαστηκαμε και μου λεει κλειστο επειδη ηταν σαν να ψελνει. Λοιπον με το που το κλεινουμε, πεφτουνε τα φωτα, το ρευμα, τα παντα, χεζομαστε. Ερχετε μετα απο λιγο το ρευμα, σηκωνο το τηλεφονο και εκανε εντελως ανατριχιαστικους θορυβους οχι σαν το συνηθισμενο κομενο τηλεφωνο, 2ρο χεσιμο. Μετα το ριξαμε στην πλακα, αλλα οταν εφυγε και εμεινα μονος το βραδυ το σκεφτομουνα και ετρωγα 3το χεσιμο λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Το επιτραπέζιο θα προμηθευτείτε από τα καταστήματα "Μουστάκας" καθώς και από επιλεγμένα βιβλιοπωλεία.
το επιτραπέζιο ouija πουλιέται σίγουρα στο μουστάκας τώρα??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι εχει απαγορευτεί στην ελλαδα το χα διαβάσει σε ένα forum οπότε δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει (αν και λίγο που έψαξα δεν το βρήκα ) στη hasbro το χει εδω http://www.hasbro.com/default.cfm?page=ps_results&product_id=9470

 

θα θελα να αναφερω μια εμπειρια ενως χρηστη σε αλλο φορουμ

 

¨ απο http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=1949&page=9&pp=10

Link.png Site:

μια ιστορία που με κανε να ανατριχιάσω πρώτη φορά διαβάζοντας

 

η εταιρια hasbro δεν ειναι στην ελλαδα.απο που να'ναι γινεται να το στιλουν ελλαδα??(π.χ. αγγλια(αν ειναι η hasbro εκει)-ελλάδα)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας προκαλο να πειτε candyman τρεις φορες μπρος στον καθρεφτη λοοολ. Μπορειτε να το δοκιμασετε κει με thundercats 3 φορες!

 

 

Περα απο τις βλακειες, πιθανον δεν θα δοκιμαζα ποτε τετειο παιχνιδι. Δεν εχω καμια λοξα να κλειστο σε ενα δοματιο με σκοταδια, κερια και μεταφυσικα κολπα. Εχο μια ιστοριουλα παντος με περιεργα, ερχετε ενας φιλος και λεει να ψαξουμε για σατανισμο στο ιντερνετ, ανοιγει ο βλακας μια σελιδα, παταμε ενα λινκ και αρχιζει να παιζει μια υποχθονεια μουσικουλα σαν σκοτεινο abient, κανο πλακα εγω που γουσταρο μουσικες περιεργες, ομως αρχιζει να εχει και λογια. Αμεσως ξηπαστηκαμε και μου λεει κλειστο επειδη ηταν σαν να ψελνει. Λοιπον με το που το κλεινουμε, πεφτουνε τα φωτα, το ρευμα, τα παντα, χεζομαστε. Ερχετε μετα απο λιγο το ρευμα, σηκωνο το τηλεφονο και εκανε εντελως ανατριχιαστικους θορυβους οχι σαν το συνηθισμενο κομενο τηλεφωνο, 2ρο χεσιμο. Μετα το ριξαμε στην πλακα, αλλα οταν εφυγε και εμεινα μονος το βραδυ το σκεφτομουνα και ετρωγα 3το χεσιμο λολ.

 

Thunder Thunder Thundercats hooooooooooooooooooooooooooooooooooo

 

ooops :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδιά, είναι δυνατόν εν έτη 2008 να πιστεύουμε ακόμη σε μάγισες-φαντάσματα ?? Ολα στο μυαλό μας είναι. Και εγώ αν κλειστώ σε ένα σκοτεινό δωμάτιο με αναμένα κεριά ακούγοντας γκοθικ και μιλώντας για λαϊκούς μύθους (urban legends) θα εχω προδιάθεση για να πιστέψω. Κάθε θρόισμα των φύλλων θα ακούγεται σαν ιαχή πνευμάτων :P

 

Αν υπάρχουν πνεύματα γιατί δεν εμφανίζονται το πρωϊ, την ώρα που δουλέυουμε? Γιατί οχι οταν το ραδιόφωνο παίζει Βανδή? Μήπως τα πνεύματα θέλουν να τους φτιάξουμε ατμόσφαιρα για να εμφανιστούν? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδιά, είναι δυνατόν εν έτη 2008 να πιστεύουμε ακόμη σε μάγισες-φαντάσματα ?? Ολα στο μυαλό μας είναι. Και εγώ αν κλειστώ σε ένα σκοτεινό δωμάτιο με αναμένα κεριά ακούγοντας γκοθικ και μιλώντας για λαϊκούς μύθους (urban legends) θα εχω προδιάθεση για να πιστέψω. Κάθε θρόισμα των φύλλων θα ακούγεται σαν ιαχή πνευμάτων :P

 

Αν υπάρχουν πνεύματα γιατί δεν εμφανίζονται το πρωϊ, την ώρα που δουλέυουμε? Γιατί οχι οταν το ραδιόφωνο παίζει Βανδή? Μήπως τα πνεύματα θέλουν να τους φτιάξουμε ατμόσφαιρα για να εμφανιστούν? :devil:

Χωρίς να παίρνω θέση (και κάνοντας λίγο το συνήγορο... των "πνευμάτων") και οι μοναχοί/καλόγεροι πάνε στο Αγ. Όρος/Μετεωρα σε κάποιο μοναστήρι τέλος πάντων ώστε να δημιουργηθεί η "κατάλληλη ατμόσφαιρα" για να ρθουν πιο κοντά στο θείο.

Γιατί να μην υπάρχει κάποια κάτι αντίστοιχο και σ' αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να παίρνω θέση (και κάνοντας λίγο το συνήγορο... των "πνευμάτων") και οι μοναχοί/καλόγεροι πάνε στο Αγ. Όρος/Μετεωρα σε κάποιο μοναστήρι τέλος πάντων ώστε να δημιουργηθεί η "κατάλληλη ατμόσφαιρα" για να ρθουν πιο κοντά στο θείο.

Γιατί να μην υπάρχει κάποια κάτι αντίστοιχο και σ' αυτή την περίπτωση;

 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι το σκοτάδι και την απομόνωση την χρησιμοποιούν όσοι θέλουν να ξεγελάσουν ή να παραπλανήσουν κάποιον. Οσοι θέλουν να κάνουν το έργο τους πιστευτό ενεργούν κάτω απο οποιαδήποτε συνθήκη.

 

Κάτι παρόμοιο έγινε με τον Uri Geller, οταν του ζήτησε ο Randi να κάνει τα μαγικά του κάτω απο άλλες συνθήκες απο αυτές που είχε συνηθίσει (βλέπε youtube). Ο Geller άρχισε να του λεει οτι δεν νιώθει δυνατός εκείνη την μέρα και διάφορα παρόμοια...

 

 

Οσον αφορά το ζήτημα με τους μοναχούς για μένα υποδηλώνει υποκρισία. Τι είναι πιο εύκολο? Να «αγιάσεις» έχοντας καθημερινούς πειρασμούς ή να «αγιάσεις» σε ένα περιβάλλον απομόνωσης χωρίς κανέναν πειρασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και πριν υποθέσεις κάνω. Δε γνωρίζω προσωπικά πώς και αν λειτουργούν οι παραπάνω μέθοδοι. Αλλά απ' τη στιγμή που δέχεσαι πως υπάρχει έστω μία "ανώτερη δύναμη" δε μπορείς να αποκλείσεις τίποτα. Λογικό δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι το σκοτάδι και την απομόνωση την χρησιμοποιούν όσοι θέλουν να ξεγελάσουν ή να παραπλανήσουν κάποιον. Οσοι θέλουν να κάνουν το έργο τους πιστευτό ενεργούν κάτω απο οποιαδήποτε συνθήκη.

 

Κάτι παρόμοιο έγινε με τον Uri Geller, οταν του ζήτησε ο Randi να κάνει τα μαγικά του κάτω απο άλλες συνθήκες απο αυτές που είχε συνηθίσει (βλέπε youtube). Ο Geller άρχισε να του λεει οτι δεν νιώθει δυνατός εκείνη την μέρα και διάφορα παρόμοια...

 

 

Οσον αφορά το ζήτημα με τους μοναχούς για μένα υποδηλώνει υποκρισία. Τι είναι πιο εύκολο? Να «αγιάσεις» έχοντας καθημερινούς πειρασμούς ή να «αγιάσεις» σε ένα περιβάλλον απομόνωσης χωρίς κανέναν πειρασμό?

 

πες τα, ρε Jude! ο Geller ειναι ενας κοινος αγυρτης, που εκμεταλλευεται τους αφελης. απορω, δεν υπαρχουν νομοι που καταδικαζουν την αγυρτια;

 

και οι μοναχοι: οποιο ζαβο δεν αντεξε την ερωτικη απορριψη, ξαφνικα μισησε τα εγκοσμια και αποτραβηχτηκε στα ορη, στα βουνα καταναλωνοντας, ομως, αφειδος κοσμικους ευρωπαϊκους και εθνικους πορους. ενιοτε, βλεπει και λιγο geller στην tv και μαλλον το περναει με αριστα το φροντιστηριο (βλεπε σκηνωμα Βησσαριωνος στη Μονη Αγαθωνος, Λαμια)...:P:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...