Προς το περιεχόμενο

Ouija Board


xalara87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν θα θελα να ξερα αν κάποιος απο δω μεσα γνωρίζει ή εχει προσωπική εμπειρία

στο παραπάνω παιχνίδι-επιτραπέζιο

γενικα δεν πιστεύω σε πνεύματα κτλπ

αλλα ψάχνοντας το θεμα στο web μου κέντρισε το ενδιαφέρων

για όποιον δεν γνωρίζει τι ειναι Ouija Board παραθέτω το λινκ :

http://www.geocities.com/artofwise/OuijaBoard.html

 

όσον αφορα "εμπειρίες " από το παιχνίδι http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2575

 

εγω παντως δεν μπορω να πιστεψω κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ώρα είναι να το ανακαλύψουν αυτό όσοι έχουν βαρεθεί τα mmo και να μετακομίσει όλη η κοινότητα του lineaids στο ouija... ε ρε γλέντια...

 

Ontopic, όσοι ασχολούνται με το μεταφυσικό θεωρούν την οποιαδήποτε μορφή επίκλησης επικίνδυνη, καθώς δεν μπορεί κανείς να έχει τον απόλυτο έλεγχο αυτού που θα καλέσει (λέμε τώρα).

 

ps: ελάτε, αρχίστε τα flames τώρα που έχω όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειμαι σε φαση απεξαρτησης στο L2, απο που μπορω να αγορασω το επιτραπεζιο?

Ρισκάρω..Δεν μπορει να ειναι πιο μαπα απο το WorldOfCartoonCraft.. :-D

 

Κορν Φλέιμς !! :o

Maraki....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειμαι σε φαση απεξαρτησης στο L2, απο που μπορω να αγορασω το επιτραπεζιο?

Ρισκάρω..Δεν μπορει να ειναι πιο μαπα απο το WorldOfCartoonCraft.. :-D

 

Κορν Φλέιμς !! :o

Maraki....

 

Το επιτραπέζιο θα προμηθευτείτε από τα καταστήματα "Μουστάκας" καθώς και από επιλεγμένα βιβλιοπωλεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιτραπέζιο θα προμηθευτείτε από τα καταστήματα "Μουστάκας" καθώς και από επιλεγμένα βιβλιοπωλεία.

 

Τώρα πλάκα κάνεις... πουλάνε ακόμα το ουίτζι σαν επιτραπέζιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το λίγο που κοιταξα εχει απαγορευτεί στην ελλαδα και ή το αγοραζεις απο εξωτερικο 20 ευρω το δα στη hasbro ήτο φτιαχνεις μονος σου

εσεις θα το δοκιμαζατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το λίγο που κοιταξα εχει απαγορευτεί στην ελλαδα και ή το αγοραζεις απο εξωτερικο 20 ευρω το δα στη hasbro ήτο φτιαχνεις μονος σου

εσεις θα το δοκιμαζατε?

 

έχει απαγορευτεί στην ελλάδα;; έχεις σχετικό λινκ;; εγώ πάντως υπάρχουν δεν υπάρχουν πνεύματα δεν θα το τολμούσα μόνος μου στις 12 τα μεσάνυχτα με όλα τα φώτα σβυσμένα και κεριά γύρω γύρω. Μάλιστα προκαλώ όποιον δηλώνει άθεος να το δοκιμάσει με τις παραπάνω συνθήκες. Ήδη σε ένα φίλο μου που το πρότεινα αρνήθηκε και στο γιατί δεν μου έλεγε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει απαγορευτεί στην ελλάδα;; έχεις σχετικό λινκ;; εγώ πάντως υπάρχουν δεν υπάρχουν πνεύματα δεν θα το τολμούσα μόνος μου στις 12 τα μεσάνυχτα με όλα τα φώτα σβυσμένα και κεριά γύρω γύρω. Μάλιστα προκαλώ όποιον δηλώνει άθεος να το δοκιμάσει με τις παραπάνω συνθήκες. Ήδη σε ένα φίλο μου που το πρότεινα αρνήθηκε και στο γιατί δεν μου έλεγε :P

 

Ούτε εγώ θα το'κανα. Κι αν μια στις χίλιες γίνει κάτι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει απαγορευτεί στην ελλάδα;; έχεις σχετικό λινκ;; εγώ πάντως υπάρχουν δεν υπάρχουν πνεύματα δεν θα το τολμούσα μόνος μου στις 12 τα μεσάνυχτα με όλα τα φώτα σβυσμένα και κεριά γύρω γύρω. Μάλιστα προκαλώ όποιον δηλώνει άθεος να το δοκιμάσει με τις παραπάνω συνθήκες. Ήδη σε ένα φίλο μου που το πρότεινα αρνήθηκε και στο γιατί δεν μου έλεγε :P

 

δηλαδη μετα τις 12 και με λιγα φωτα αλλαζουνε οι πιθανότητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το λίγο που κοιταξα εχει απαγορευτεί στην ελλαδα και ή το αγοραζεις απο εξωτερικο 20 ευρω το δα στη hasbro ήτο φτιαχνεις μονος σου

εσεις θα το δοκιμαζατε?

 

Mπά?

 

Και εγώ που νόμιζα οτι τώρα που μπήκαμε στον 21ο αιώνα καπάκι με ΟΝΕ δέν έχουμε τις δεισιδαιμονίες του παρελθόντος:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι εχει απαγορευτεί στην ελλαδα το χα διαβάσει σε ένα forum οπότε δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει (αν και λίγο που έψαξα δεν το βρήκα ) στη hasbro το χει εδω http://www.hasbro.com/default.cfm?page=ps_results&product_id=9470

 

θα θελα να αναφερω μια εμπειρια ενως χρηστη σε αλλο φορουμ

 

¨

γεια σας παιδια! για καποιους λογους αποχωριστηκα για λιγο την παρεα σας, αλλα ειμαι και παλι εδω κ χαιρομαι πολυ γι αυτο.. θελω να σας παρακλεσω, ή μαλλον να σας προειδοποιησω, να μην ασχοληθειτε με αυτο το "παιχνιδι" αν δεν ειστε σηγουροι για το τι πατε να κανετε κ αν δεν ειστε προετοιμασμενοι για αυτο που προκειτε να αντιμετοπησετε (οτι κ αν ειναι αυτο). πριν λιγο καιρο το εβλεπα σαν ενα παιχνιδι για γερα νευρα. ηταν κατι το αγνωστο για μενα που αν δεν το εξερευνουσα δεν θα ησυχαζα. σταματησα να γραφω στο forum οταν εγω κ η παρεα μου καλεσαμε το πνευμα μιας κοπελας που ειχε πεθανει στα 30 της απο καρκινο κ θελαμε να μιλησουμε μαζι της. στην παρεα θα ερχοταν κ μια κοπελα (γνωστη ενος φιλου μου) η οποια ειχε ασχοληθει κ αλλες φορες. οπως καταλαβαινετε βασιζομασταν ολοι πανω της. μαζευτηκαμε στο σπιτι της κοπελας μου κ περιμεναμε να ερθει κ η "επικεφαλης" της τελετης. για καποιο λογο ομως δεν μπορεσε να ερθει κ μας ειπε πως θα το κονονιζαμε καποια αλλη φορα.. δεν μπορουσαμε να παστεψουμε πως θα ακυρωνωταν. συζητουσαμε καθε μερα για το συγκεκριμενο βραδυ. ξεραμε πως δεν μπορουσαμε να το αφησουμε να περιμενει αλλο. ετσι λοιπον αποφασισαμε να ρισκαρουμε κ να το κονουμε μονοι μας. συνολικα ειμασταν 4 παιδια. εγω, η κοπελα μου, ο κολητος μου κ η κοπελα που ηξερε την 30χρονη που θα καλουσαμε. εφτιαξα τον πινακα, αναψαμε κερια, κλεισαμε τα φωτα κ καθησαμε ολοι γυρω απο τον πινακα σχηματιζοντας κυκλο. κλεισαμε τα ματια μας κ για 10 - 15 λεπτα περιπου συγκεντρωνομασταν. υστερα ο κολητος μου σαν επικεφαλης αρχισε να καλει το πνευμα με δικα του λογια αποκαλοντας το με το ονομ/θετο του. οταν ζητησαμε να μας δωσει ενα σημαδι οτι βρισκετε αναμεσα μας, δεν πιστευα πως το ποτηρακι αρχησε να κινειται. φαινοταν πως το ποτηρακι ειχε δικη του δυναμη κ πως δεν το κινουσε καποιος απο εμας γιατι τα δαχτηλα μας μολις που το αγγιζαν κ καποιες φορες που το ποτηρι εκανε αρκετα γρηγορες κινησεις, τα δαχτηλα μας ξεφευγαν κ εμεναν πιο πισω απο αυτο. αυτα που μας εγραφε δεν εβγαζαν νοημα. ρωτουσαμε συνεχως να μας πει το ονομα του αλλα αυτο εξακολουθουσε να μας γραφει "αλαμπουρνεζικα".σε καποια στιγμη ειπα στον φιλο μου να το διωξει γιατι δεν μας εδινε απαντησεις κ απ' οτι φαινοταν δεν ηταν αυτο που ειχαμε καλεσει. οταν ο φιλος μου του ειπε "φυγε" το ποτηρακι με πολυ γρηγορη ταχυτητα εφυγε κ εκατσε πανω απο το "οχι". ολοι μας μειναμε κοκαλο οταν ειδαμε αυτη την κινηση. ξαφνικα αρχισε να μας γραφει την λεξη "πεθαμενος". ηταν το πρωτο πραγμα που μας ειπε κ το επανελαβε παρα πολλες φορες. ξαφνικα η κοπελα μου ενιωθε κατι στην πλατη της κ αρχισε να κλαιει. ειχαμε φρικαρει ολοι μας. μετα αρχησε να μας γραφει κατι σαν "ΖΩΗ". αργοτερα οταν μιλησα με εναν ιερεα κ του το ανεφερα κυριολεκτικα τρομοκρατηθηκε κ μου ειπε πως στην πραγματικοτητα μας ελεγε πως ηθελε ζωη, πραγμα που ειναι πολυ επικυνδηνο γιατι μπορει να προσπαθουσε να μπει μεσα σε καποιον απο εμας. για αρκετη ωρα προσπαθουσαμε να το διωξουμε χωρις αποτελεσμα. η ιστορια σταματησε οταν χαλασαμε τον κυκλο κ αυτο εγινε γιατι η κοπελα που ειχαμε καλεσει την φιλη της δεν αντεχε αλλο. εγκαταλειψαμε αμεσως το σπιτι κ γηρισαμε μετα απο 3 - 4 μερες σε αυτο, οπου κ ξεκινησαμε να παρατηρουμε πολυ περιεργα πραγματα. το dvd ανοιγε κ εκλεινε οποτε αυτο ηθελε. το ιδιο κ η τηλεοραση. κλειναμε πορτες κ τις βρισκαμε ανοιχτες. το βραδυ πεφταμε για υπνο κ ακουγαμε βηματα στον διαδρομο. στα τελευταια σταδια η κοπελα μου ξηπνουσε με μελανιες στην πλατη. ολα αυτα τα περιεργα σταματησαν να γινονται τον ιουλιο. τοτε ηρεμησαμε κ εμεις. μεσα στο διαστημα αυτο ειχαμε φερει 3 φορες παπαδες στο σπιτι. δεν μπορω να σας αναφερω ολα τα "περιεργα" ομως γιατι θα χρειαστω παρα πολυ χωρο. η ιστορια που διαβασατε ειναι αληθηνη. τα συμπερασματα δικα σας.. (ευχαριστω για τον χωρο που μου παραχωρησατε)
απο http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=1949&page=9&pp=10

Link.png Site:

μια ιστορία που με κανε να ανατριχιάσω πρώτη φορά διαβάζοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...