Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση 2 απομακρισμένων υπολογιστών. Πως;


Liberito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να συνδέσω τον υπολογιστή στο σπίτι μου με έναν άλλον υπολογιστή μου που βρίσκεται σε απομακρυσμένο χώρο (25 km), μέσω ίντερνετ, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να πηγαίνω στον χώρο αλλά να τον χειρίζομαι από το σπίτι. Γίνεται αυτό; Αν ναι, τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στους δύο υπολογιστές; Και οι δύο έχουν σύνδεση με ιντερνετ (ο ένας έχει ADSL και ο άλλος απλή σύνδεση μέσω τηλεφώνου). Υπάρχει άτομο να μου ανοίγει τον απομακρυσμένο υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο απλος τροπος ειναι με το remote desktop των windows, βεβαια η υπαρξη απλης συνδεσης δεν ειναι ο,τι καλυτερο και δεν το εχω επιχειρησει με τοσο αργη συνδεση δε θα ναι ομως και ο,τι καλυτερο.

 

Κανε ενα search εδω μεσα υπαρχουν αναλογα θεματα που θα σε καθοδηγησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο απλος τροπος ειναι με το remote desktop των windows, βεβαια η υπαρξη απλης συνδεσης δεν ειναι ο,τι καλυτερο και δεν το εχω επιχειρησει με τοσο αργη συνδεση δε θα ναι ομως και ο,τι καλυτερο.

 

Κανε ενα search εδω μεσα υπαρχουν αναλογα θεματα που θα σε καθοδηγησουν

 

κ εφόσον και στα 2 pc υπάρχει το κατάλληλο λειτουργικό. Πχ τα windows hp home edition, δε κάνουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εφόσον και στα 2 pc υπάρχει το κατάλληλο λειτουργικό. Πχ τα windows hp home edition, δε κάνουν…

 

ναι εχεις δικιο νομιζω δεν γινεται αμφιδρομα εχω την εντυπωση, αλλα δε θυμαμαι πιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...