Προς το περιεχόμενο

Ati radeon vs geforce


KnightRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Nαι αλλά για τα fps είναι η geforce και η ati radeon.Και τα παιχνίδια μου παίζουν στα 60 fps και στο counter strike 1,6 μου παίζει 100 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μην ανοίγεις τέτοιο θέμα γιατί θα έχουμε πόλεμο και άμαχο πληθυσμό....ερώτηση...ποιοι είναι καλύτεροι επεξεργαστές οι AMD or INTEL ....χαχαχαχαχααχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδες,

 

Ήθελα ακόμα μία φορά να συμβουλευτώ το insmnia πριν προβώ σε αγοραστικές κινήσεις... Έχω μητρική κάρτα dfi ps83-bc/bl και επιθυμώ να πάρω μια καρτα γραφικών (έχω μία τώρα geforce 5200), το θέμα ειναι πως δεν εχω την εμπειρία ουτε την δυνατότηα επιλογής ... Κι το χειροτερό?? δεν έχω pci express... απλα help me....:-):-):-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να πας και στην πολυ καλη ati1950pro αλλα πρεπει να μας πεις και τις απαιτησεις σου, αλλα δε νομιζω οτι η 7600 δε θα σε ικανοποιησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς απαιτήσεις? δεν έχω κολλημα στις απαιτήσεις το θέμα είναι να μην ξεπερνάει τα 120ευρώ και επίσης να μπορώ να παίζω παιχνίδια δίχως να κολλαει το συστημα... ξέρεις?? θα ήθελα ενα καινουργιο pc αλλά φοβάμαι πως η οικονομική μ κατασταση με δυσκολέυει... αα μην ξεχασω να σου πω πως η μητρική μου ειναι για τα πανηγυρια και δεν εχει pci express

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θέμα Drivers ++nVidia (κάθεται πάντα και χωρίς να το παιδέψεις ιδιαίτερα)

Από θέμα επιδόσεων ++ATI (μακράν τα καλύτερα GPU engines και το μεγαλύτερο CPU/Memory Bandwidth σε bits)

 

PS: Τα παραπάνω είναι η ταπεινή γνώμη μου μέσω εμπειρίας (δε διαβάζω forums και reviews που ο καθένας διαφημίζει και βγάζει πρώτο ό,τι πληρλωνεται να βγάλει πρώτο π.χ. bot's crapware κλπ) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν τη στιγμή πρωτιά σε καθαρές επιδόσεις έχει η nvdia, μέχρι της 22 του μήνα που θα βγεί η 3870Χ2 απο ΑΤΙ και θα είναι περίπου 30% πιο γρήγορη( η τουλάχιστον έτσι ακούγεται).

 

Είναι πολύ σχετική η ερώτηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry δεν ψωνίζω από e-shop και δε θα το σύστηνα σε κανέναν. Οι λόγοι καθαρά προσωπικοί και δε θα τους αναλύσω... Αν θες μπορείς να βρέις παντού σχεδόν στην αγορά κάρτες ATI Radeon HD3850, HD3870, HD2900 Pro, HD 2900 XT. Αυτές θα σου πρότεινα να κοιτάξεις. Η μάρκα και η τιμή πάνε ανάλογα την εταιρία.

 

PS: Απέφυγε τις ASUS υλοποιήσεις σε ATI μόνο λόγω του ότι σου κάνουν γαϊτανάκι την κάρτα με αυτοκόλλητα διαφημίσεων παιχνιδιών πάνω στην ψύκτρα και λόγω του ότι σε πολλά revisions αλλάζουν την πλακέτα/κατασκευή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...