Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με fps


phadomas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Εχω ενα προβλημα γενικα με τα games.Πιο συγκεκριμενα,στο counter strike 1.6 δεν παιζει με 100fps κ γενικα κολλαει το game.Επισης παιζω το pes 7 κ μου παιζει στα Low κ 1024χ768 αναλυση μονο.θα ηθελα να μου πειτε αν φταιει το συστημα μου ή αν ειναι κατι αλλο.εγω σκεφτομαι μηπως φταει ο επεξεργαστης(δλδ μηπως τα εχει παιξει).Επισης οσον αφορα το counter παλια επαιζε σωστα(κ με αυτο αλλα κ με αλλο cpu παλιοτερο που ειχα).Το συστημα μου ειναι το εξης:

Chieftec 620watt deluxe edition

Intel P4 3Ghz Northwood(478)

DFI 661FX-MLV

1gb ram ddr1

Ati Gecube 1950pro 256mb

2 Σκληροι IDE

 

Τι να φταιει αραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να τα παιξεις σε καθαρο μηχανημα.Φρεσκοφτιαγμενο.Εαν εχεις προβλημα κοιτας τις ρυθμισεις.Εαν ακομα εχεις τα ιδια τοτε τσεκαρε το υλικο να δεις τι σε κοβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι να πω.παντος δεν ειναι να ριξω αλλα λεφτα σε αυτο το μηχανημα.Ηδη εχω ριξει αρκετα με τροφοδοτικο,καρτα γραφικων κ μια μνημη.εντωμεταξυ θελω να κοιταξω τις θερμοκρασια του επεξεραστη κ δεν μου εχει δειχνει τπτ ουτε στο bios,ουτε με το speedfan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασε το everest. http://www.lavalys.com/products/download.php?ps=UE&lang=en trial εδω. Και στο Bios καπου λεει κοιτα στο Hardware Monitor

 

Εχω το Everest Ultimate κ δεν βρηκα κατι σχετικο με την θερμοκρασια.:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D Nice Λοιπον.Ανοιγεις το πρωτο (κανεις κλικ στο συν και ανοιγει και γραφει sensor κατι τετοιο,δεν το χω μπροστα μου τωρα).Τσεκαρε και πες μου.

 

ΕΛΕΟΣ no sensors.μονο τους σκληρους δειχνει:(.

Το ειχα φανταστει να σου πω οτι δεν εχει γτ ουτε στο speedfan μου εβγαζε την CPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.majorgeeks.com/download337.html για κατεβασε το speedfan να δεις αν λεει.

 

Μαλλον δεν βλεπεις καλα αυτα που γραφω...εχω ηδη χρησιμοποιησει το speedfan κ δεν μου βγαζει καμια ενδειξη για cpu...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με το everest είναι όντως κουφό.

Με την ίδια version του προγράμματος, στον desktop μου (athlon 2400+) έχω θερμοκρασίες motherboard, cpy, gpu ενώ στο laptop του αδερφού μου (hp pavilion dv9393a) δεν δείχνει απολύτως καμία!!!! Φυσικά δεν υπάρχει κάποιο μενού όπου είναι απενεργοποιημένες οι θερμοκρασίες και απλά πρέπει να τις ενεργοποιήσω για να εμφανιστούν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...