Προς το περιεχόμενο

Speedtouch 585v6


Snake_A

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος γνώριζε που μπορώ να βρω firmwire αναβάθμιση για το modem μου, λόγω του οτι η ΑΤΗΚ (στην Κύπρο) έχει μερικά passwords στο modem και δεν εχω πρόσβαση 100% και εχω μερικα προβλήματα με το σερφάρισμα μου στο διαδύκτιο. Δοκίμασα να βάλω τις ρυθμίσεις default αλλα τα Passwords της ΑΤΗΚ παραμένουν!

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Διαβασε πρωτα τον οδηγο, ισχυει και για το ST 585 v6

http://www.adslgr.com/forum/showthre...#content_start

 

Μετα, παρε απο εδω τον upgrade wizard και το firmware που θελεις

(θα τα κανεις save στον C: και οχι στην επιφανεια εργασιας)

http://www.speedtouchforum.de/viewtopic.php?t=1089

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου άσχετο και συγνώμη κιόλας, αλλά εγώ θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρω ένα SpeedTouch 585 v6 που το ψάχνω απεγνωσμένα :mad: .

 

Μήπως έχεις καμιά ιδέα;

 

 

Δυστυχώς την ερώτηση σου δεν ξέρω να την απαντήσω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριτώ, το μονο πρόβλημα είναι οτι μετα το update θα πρέπει να ρυθμίσω κάποιες ρυθμίσεις για να λειτουργίσει το Intrnet και δεν ξερω ποιεσ είναι αυτές... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου άσχετο και συγνώμη κιόλας, αλλά εγώ θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρω ένα SpeedTouch 585 v6 που το ψάχνω απεγνωσμένα :mad: .

 

Μήπως έχεις καμιά ιδέα;

 

 

Δυστυχώς την ερώτηση σου δεν ξέρω να την απαντήσω !

 

Δεν εχω ιδέα φίλε... Και εγώ το ήθελα πολύ, το πήρα αλλά δεν είμαι και πολυ ευχαριστιμένος ... Δεν ξέρω αν το modem φταίει γι' αυτό ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ιδέα φίλε... Και εγώ το ήθελα πολύ, το πήρα αλλά δεν είμαι και πολυ ευχαριστιμένος ... Δεν ξέρω αν το modem φταίει γι' αυτό ομως....

 

 

Φίλε έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο modem/router αλλά βέβαια κυρίως για απόδοση πάνω σε προβληματικές γραμμές όπως η δική μου.

 

Ένα μπορείς να κάνεις για εμένα.

 

:rolleyes: Να δανειστείς το modem ενός φίλου σου (κατά προτίμηση το ίδιο) και να κάνεις δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου άσχετο και συγνώμη κιόλας, αλλά εγώ θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρω ένα SpeedTouch 585 v6 που το ψάχνω απεγνωσμένα :mad: .

 

Μήπως έχεις καμιά ιδέα;

 

 

Δυστυχώς την ερώτηση σου δεν ξέρω να την απαντήσω !

στο http://www.skroutz.gr κοιταξες?

Ευχαριτώ, το μονο πρόβλημα είναι οτι μετα το update θα πρέπει να ρυθμίσω κάποιες ρυθμίσεις για να λειτουργίσει το Intrnet και δεν ξερω ποιεσ είναι αυτές... :(

pppoa me vcmux kai routing εκτος αν πεφτεις σε ιδιοκτυτο dslam που ειναι συνη8ως pppoe me llc.

Φίλε έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο modem/router αλλά βέβαια κυρίως για απόδοση πάνω σε προβληματικές γραμμές όπως η δική μου.

 

Ένα μπορείς να κάνεις για εμένα.

 

:rolleyes: Να δανειστείς το modem ενός φίλου σου (κατά προτίμηση το ίδιο) και να κάνεις δοκιμή.

τα speedtouch και τα σιεμεενς εχουν την καλυτερη συμπεριφορα στις προβληματικες γραμμες για αυτο και ο οτε με ενα speedtouch στα ραντεβου συν οτι τα dslam einai siemens i alcatel συνηθως

Μηπωσ το THOMSON SPEEDTOUCH 585 isdn με καποιο filmware γινεται psdn?

οσο ξερω δεν γινεται.mono fritz,usr ξερω οτι γινεται.

 

 

και εδω το site

 

http://www.thomson-broadband.co.uk/codepages/content.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε poulinos στο skroutz βρήκα μόνο για ISDN.

 

Μόνο Αγγλία βρήκα PSTN αλλά δεν ξέρω αν έχει κανένα περίεργο κλείδωμα για εκεί πάροχο ή ασυμβατότητα.

 

Δες http://www.broadbandbuyer.co.uk/Shop/ShopDetail.asp?ProductID=2364

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα ολα τα adsl routers ειναι για να παιζουν παντου.ta vpi vci αλλαζουν

 

 

Ωραίο νέο αυτό.

Μάλλον θα πάρω ένα modem που έχει ο telnet05 (έχει ποστάρει πιο πάνω) που και αυτό είναι από Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα speedtouch και τα σιεμεενς εχουν την καλυτερη συμπεριφορα στις προβληματικες γραμμες για αυτο και ο οτε με ενα speedtouch στα ραντεβου συν οτι τα dslam einai siemens i alcatel συνηθως

 

Φίλε ένα θα σου πω.

Δουλεύω σε εταιρία πληροφορικής στην επαρχία.

Σε πελάτη δώσαμε 3 άλλα modem και δεν έπαιζε κανένα (τα 2 linksys). Με το speedtouch που πήρε από τον ΟΤΕ έπαιξε αμέσως !

 

:mad: Αυτό έχει γίνει 2 φορές !!!

 

Στην περιοχή μου οι γραμμές είναι πολύ προβληματικές κυρίως λόγω της υπερβολικής υγρασίας και έχουν γίνει αρκετά τρελά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στα νέα ADSL2+ κέντρα του OTE τα SpeedTouch είναι τα πιο σταθερά και κλειδώνουν και σε μεγαλύτερες ταχύτητες. Σε μια νέα 24αρα γραμμή Conn-x έχω δοκιμάσει 4 modem/routers, το Linksys Wag200, τo Zyxell 660, το USR 9107 και το SpeedTouch 585i v6. Αυτό που κλείδωνε υψηλότερα με τον λιγότερο θόρυβο είναι το SpeedTouch! Είναι ομώς δύσκολο να το βρεί κάποιος στο εμπόριο και στον ΟΤΕ δεν πρέπει να έχει μείνει και μεγάλο stock, γιατί εγώ το πήρα μέσο ενός γνωστού στο τμήμα ADSL ανταλλάζοντας το με ενα Philips που δίνουν τώρα στις νέες γραμμές και θα το χαρακτήριζα αρκετά μέτριο σε σχέση με τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...