Προς το περιεχόμενο

Speedtouch 585v6


Snake_A

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ακομη να κανω το update. Θελω link για το Updater και το Update και πως να το σετάρω για να δουλεύει.... αν ειναι εύκολο...

 

official σελιδα http://www.thomson-broadband.co.uk/codepages/content.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα λοιπόν κι εγώ από connx το 585 v6...

α)Επειδή έχω ασύρματο δίκτυο στο σπίτι με 2 access points, προσπαθώ από χθες να βρω, πως διάολο κλειδώνει mac adresses!!! Το έχει κάνει κανένας?

β)Αφού δε βρήκα κάτι σχετικό, τσεκάρισα την επιλογή που δεν επιτρέπει να συνδεθούν νέοι σταθμοί πάνω του και αυτό μου πετάει έξω και τα ήδη συνδεδεμένα access points!

 

Υ.Γ. Πάω ένα στοιχηματάκι οτι θα απαντήσει ο poulinos αλλά είπα να μην τον ζαλίζω με πμ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε τον τεχνικό του ΟΤΕ από το σπίτι μου να του δείξω πως κλειδώνει το 585v6 στα 24/1 mbps και ας μην είναι ADSL2+ !!! :)

Χωρίς πλάκα τώρα, το modem και φυσικά είναι ADSL2+ και ειναι απο τα πιο σταθερα σε "δύσκολες" γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα λοιπόν κι εγώ από connx το 585 v6...

α)Επειδή έχω ασύρματο δίκτυο στο σπίτι με 2 access points, προσπαθώ από χθες να βρω, πως διάολο κλειδώνει mac adresses!!! Το έχει κάνει κανένας?

β)Αφού δε βρήκα κάτι σχετικό, τσεκάρισα την επιλογή που δεν επιτρέπει να συνδεθούν νέοι σταθμοί πάνω του και αυτό μου πετάει έξω και τα ήδη συνδεδεμένα access points!

 

Υ.Γ. Πάω ένα στοιχηματάκι οτι θα απαντήσει ο poulinos αλλά είπα να μην τον ζαλίζω με πμ... :-)

μισο λεπτακι γιατι τοσο μανια με το κλειδωμα με τις mac address αφου ειναι το κλειδωμα που σπαει πιο ευκολα απο οτιδηποτε αλλο.wpa2 wpa wep mac address me σειρα ποιο σπαει πιο δυσκολα.οταν κατι το κλειδωνεις με mac address πρεπει να βαλεις στην permit List ολες τις mac address ολων των pc i access points που υπαρχουν.

Έχω και τον τεχνικό του ΟΤΕ να μου λέει οτι δεν είναι για ADSL2+ το ρούτερ... Είναι δυνατόν??? Μιλάμε γι'αυτό:

speed_585i.jpg

ειναι .αλλα ο τεχνικος το περασε για το 530 που δεν ηταν.

Στείλε τον τεχνικό του ΟΤΕ από το σπίτι μου να του δείξω πως κλειδώνει το 585v6 στα 24/1 mbps και ας μην είναι ADSL2+ !!! :)

Χωρίς πλάκα τώρα, το modem και φυσικά είναι ADSL2+ και ειναι απο τα πιο σταθερα σε "δύσκολες" γραμμές.

 

καλα δεν 8α κλειδωσει και 24.ενταξει ειναι απο τα πιο στα8ερα μαζι με τα σιεμενς αλλα ενταξει.εχω δει και speedtouch που κλειδωνε στα 4:P.

αλλα πραγματι ο οτε οταν παει σε βλαβες ειναι με το speedtouch παραμασχαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως pouline, τα καλά τις επαρχίας! Σε γραμμή 400 μέτρα από το DSLAM, σταθερά, χωρις αποσυγχρονισμούς με το 585iv6.

 

DSL Status:Connected

DSL Modulation Mode:MultiMode

DSL Path Mode:Interleaved

Downstream Rate:24574 kbps

Upstream Rate:1023 kbps

Downstream Margin:12 db

Upstream Margin:9 db

Downstream Line Attenuation:6 db

Upstream Line Attenuation:13 db

Downstream Transmit Power:14 db

Upstream Transmit Power:22 db

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παιζει ρολο αν ειναι επαρχια απλα στην επαρχια επειδη εχετε σπιτια πιο αραια για αυτο υπαρχουν πιο πολλα προβληματα οπως γινεται εδω στις αεροκατοικημενες περιοχες.τωρα οποιος ειναι διπλα στον οτε εκει ειναι τυχερος.παντως εχω διε και ατομα με 400 μετρα αποσταση που παιζουν στα 16.σημερα πηγα σε ενα τετοιο.μπας και σε ενωσαν εσενα μεοπτικι ina.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπά χαλκό έχω και εγώ! :) Όντως είναι να σου κάτσει κιόλας που λένε καθώς μπορεί να είσαι, οπως λες, απέναντι από τον ΟΤΕ και να έχεις χάλια εσωτερική καλωδίωση ή ΚΑΦΑΟ "υγραντήρα" και να πέζεις και κάτω από 16mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...