Προς το περιεχόμενο

Macbook Air


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι ενα ξεχωριστο ULTRAportable οχι απο τοσο θεμα οθονης αλλα λεπτοτητας διαστασεων και βαρους.Επισης ειναι apple και αυτο το κανει ξεχωριστο στον χωρο μιας και η apple ειχε να πλησιασει σε ultraportable απο το ibook το οποιο ηταν μεν 12" αλλα ηταν παχυ και σχετικα βαρυ ..για μενα οι λυσεις της Sony και φυσικα το ΑΠΟΛΥΤΟ IBM X61 ειναι πιο επαγγελματικες λυσεις και δεν νομιζω να χασουν ιδιαιτερο μεριδιο απ'την apple στη συγκεκριμενη κατηγορια.Πολυ ωραιο notebook αλλα για συγκεκριμενο κοινο και για αυτους που τα εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ναι, υπάρχουν τα κανονικά Macbooks, και αν θέλεις να δώσεις λίγα περισσότερα τα Macbook Pros :-D Το θέμα ρε παιδιά, είναι ότι η Apple δεν αντικατέστησε ένα απο τα δυό laptops της ( Macbook & Macbook Pro ) απλά πρόσθεσε ένα 3ο στο line-up της ... Η Sony πόσα έχει ?? ;) Για μένα το Air δεν κάνει, αλλά μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει κάποιο κοινό που θα το αγοράσει ...

 

Θα συμφωνήσω με τον NiCk_ η Apple απλά πρόσθεσε άλλο ένα σύστημα, διαφορετικό από τα άλλα, στην γκάμα των προιόντων που διαθέτει. Όπως και κάθε άλλο σύστημά της, απευθύνεται σε συγκεκριμένη ομάδα χρηστών, αυτών που χρειάζονται ultra-portable! :-)

 

Το μηχάνημα είναι εντυπωσιακό, και πραγματικά μπορεί να είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο σε διάφορους. Δεν χρειάζεται να βρίζουμε την κάθε εταιρία (όπως οι τύποι στο copy paste post του φίλου Toufas) η οποία προσπαθεί να λανσάρει ένα νέο προιόν, με θεμιτό τρόπο πάντα! Υπέρ των καταναλωτών είναι αυτό! Αν σε κάποιους δεν αρέσει ή δεν τους κάνει, δεκτό. Ούτε εμένα μου κάνει, θα με δυσκόλευε στη δουλειά μου, για την οποία χρησιμοποιώ ένα MacBook Prο.

 

Μια ερώτηση από περιέργεια: Ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμο στην ευρώπη, να παω να το δω από κοντά στο Applestore? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πότε έρχεται Ελλάδα? Θα έρθει ταυτόχρονα με τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες?
η rainbow (επίσημος αντιπρόσωπος) συνιθίζει τα τελευταία χρόνια να φέρνει το οτιδήποτε καινούριο με ένα μήνα καθυστέρηση περίπου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση από περιέργεια: Ξέρει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμο στην ευρώπη, να παω να το δω από κοντά στο Applestore? :o

 

Όλος παραδόξως φιλε, η σελίδα της Rainbow μόλις μια μέρα μετά την ανακοίνωση του "Airbook" ( έτσι έπρεπε να το ονομάσουν :o ) έχει ήδη ανανεώσει το ηλεκτρονικό της κατάστημα, και το προϊόν έιναι έτοιμο για παραγγελία ( !!! ) Άρα λογικά εντός των ημερών θα το δούμε και στα καταστήματα :-D

 

http://www.applestore.gr/cgi-bin/WebObjects/RWApp.woa/2/wo/JpD8b2b2opsbC8ZwtPEDx0/1.0.5.10.9.0.10?53,72

 

overview.jpg

 

P.s. Ρίχνοντας μια ματιά στις τιμές του ηλεκτρονικού καταστήματος της Rainbow, ομολογώ οτι εκπλάγηκα ευχάριστα ... Οι τιμές έχουν πέσει αφάνταστα σε σύγκριση με το που βρίσκονταν το παρελθόν .. Συγκεκριμένα τον Αύγουστο του 2006 όταν και αγόρασα το Macbook Pro μου, ένας από τους λόγους που το αγόρασα από την Αμερική , ήταν γιατί οι τιμές της Rainbow μου κόστιζαν μέχρι και 600-700 περισσότερα .. Υποθέτων οτι η http://www.wewantapplegreece.com και το petition έκαναν θαύματα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, ok .. Ήθελα και εγώ να πιστέψω ότι κάτι αλλάζει :fear:

 

 

Ναι οπως ειδαμε στα μαγαζια τα καινουρια iMac και τα macbook ....

 

Εδω προχτες πηγα στο Mediamarkt του Ρεντη και ειχαν το προηγουμενο iMac 24" στα 2060 Ευρω!!!!

 

(αυτους πρεπει να τους τραβηξω και μια μυνηση για παραπλανητικη διαφημιση γιατι "δεν ειμαι και κοροιδο".... )

 

Και φυσικα macbook ειχαν μονο τα προηγουμενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οπως ειδαμε στα μαγαζια τα καινουρια iMac και τα macbook ....

 

Εδω προχτες πηγα στο Mediamarkt του Ρεντη και ειχαν το προηγουμενο iMac 24" στα 2060 Ευρω!!!!

 

(αυτους πρεπει να τους τραβηξω και μια μυνηση για παραπλανητικη διαφημιση γιατι "δεν ειμαι και κοροιδο".... )

 

Και φυσικα macbook ειχαν μονο τα προηγουμενα....

Σορρυ για το off-topic αλλα τα Mediamarkt προφανως εχουν παραδοση στην παραπλανητικη διαφημιση.Για το Mediamarkt που προκειται να ανοιξει στην Λεωφ.Βουλιαγμενης,εχουν βγαλει ηδη ταμπελες με διαφημιση τυπου "Στριψτε εδω για εκπτωσεις-δεν ειμαστε και κοροιδα-" και το κτιριο ειναι ακομα στα τσιμεντα..Ασχετο,αλλα μου'ρθε να το πω..:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να συνεχίσω και εγώ το offtopic για λίγο, οφείλω να πω ότι όντως οι διαφημίσεις του ενλόγω καταστήματος είναι εξοργιστικές καθώς χρησιμοποιούν φρασεολογία απαράδεκτη. (βλ. είσαι UFO, είσαι κορόιδο κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...