Προς το περιεχόμενο

HELP! 22'' WIDE GAMERS ONLY!


Chaos3X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΝΕΑΣ ΟΘΟΝΗΣ!!!

 

Θέλω να αγοράσω μιά καινούρια οθόνη 22'' με τιμή έως 350ε.

 

Είμαι ανάμεσα στις Samsung SM2232BW και LG L226WTQ-SF.

 

Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω, μ'αρέσει περισσότερο η LG αλλά νομίζω ότι η Samsung είναι καλύτερη λόγω HDCP.

 

Δεκτή κάθε βοήθεια αλλά και υπόδειξη για κάποιο άλλο μοντέλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ξέχασα να αναφέρω ότι την οθόνη την θέλω κυρίως για παιχνίδια αλλά και για HD ταινίες.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Γειά δείτε και αυτή εδώ: http://hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=8770

 

Κι αυτή: http://www.hardshop.gr/shop/item.as...d=8236&catid=91

 

 

 

Πάντως πήγα και είδα τις πρώτες από κοντά, μιας και οι άλλες δεν υπάρχουν πουθενά, και μου φάνηκε λίγο πιο ζωηρή η SM2232BW.

Έλα όμως που δεν μ'αρέσει καθόλου το design της...

Εσείς τι λέτε ρε παιδιά?

 

 

Είδα και την SM226BW και SM226CW.

Νομίζω ότι αν εξαιρέσεις την γωνία θέασης είναι η καλύτερη επιλογή καθότι έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με την SM2232BW αλλά διαθέτει μικρότερο "κόκο" αν δεν κάνω λάθος και έχει και καλύτερο design (υποκειμενικά πάντα)!

Τώρα ποιά η διαφορά της BW με την CW, το μόνο που βρήκα είναι η λίγο καλύτερη στατική αντίθεση της τελευταίας.

 

Εσείς τι λέτε?

 

 

Υ.Γ: Έχω πραγματικά μπερδευτεί πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλύτερες απ'τις προαναφερθήσες?

Γιατί το budget μου είναι γύρο στα 350 ευρώ κι επειδή οθόνη δεν αλλάζεις κάθε μέρα λέω να μην κάνω εκπτώσεις σε βάρος της ποιότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει με τις άλλες οθόνες της κατηγορίας, αλλά σου προτείνω να ξεχάσεις την lg 226 για games και ΙΔΙΩΣ ταινίες, γιατί εμφανίζει ένα ενοχλητικότατο πρόβλημα: στις γρήγορες σκηνές στα σημεία με έντονο κοντράστ(περιγράμματα προσώπων, αντικειμένων κλπ) εμφανίζεται μια πρασινίλα για όσο διαρκεί η κίνηση. Για desktop χρήση είναι καλή πάντως. Το πρόβλημα ίσως οφείλεται στο overdrive του panel, αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά και στην Viewsonic VX2240W.Την πήρα πριν 5 ημέρες και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.Και με πολύ καλή εγγύηση.(Οn Site)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω την LG L226WTQ-SF κ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, φοβερη εικόνα κ σε ταινίες κ σε παιχνίδια (Gears of war,Jericho κ.α).Όσο για το πρόβλημα που αναφέρει ο akisk λύνεται με μια απλή αλλαγή των ρυθμίσεων από το menu της οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω την LG L226WTQ-SF κ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, φοβερη εικόνα κ σε ταινίες κ σε παιχνίδια (Gears of war,Jericho κ.α).Όσο για το πρόβλημα που αναφέρει ο akisk λύνεται με μια απλή αλλαγή των ρυθμίσεων από το menu της οθόνης.

 

Πες μου αγόρι μου πώς γίνεταιιιιι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...