Προς το περιεχόμενο

Messenger + Emoticons!!


gtsia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το windows live messenger 9 και κατεβασα emoticon pack με jif,png κλπ.

Που πρεπει να τα βαλω αυτα ωστε να μπορω να τα χρησιμοποιω στις συνομιλιες μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Η δικια μου ερωτηση εισαι τα Emotcicons που μου εχουν στειλει που τα αποθηκευει ετσι ωστε σε ενα ενδεχομενο φορματ να τα χρησιμοποιησω ξανα

 

Εδω

 

C:\Documents and Settings\pc_user\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\msn_user\ObjectStore\CustomEmoticons

 

Οπου το:

pc_user είναι ότι έχεις βάλει όταν περνούσες τα Windows και το

 

msn_user ειναι το MSN σου πχ [email protected]

 

Υ.Γ. πρέπει να κάνεις εμφάνιση κρυφών αρχείων για να τα δεις αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ Black Demis!!!!

 

Παρακαλώ:-)

 

Εχω το windows live messenger 9 και κατεβασα emoticon pack με jif,png κλπ.

Που πρεπει να τα βαλω αυτα ωστε να μπορω να τα χρησιμοποιω στις συνομιλιες μου???

 

Α ναι να και για σένα απάντηση....Με αυτό το πρόγραμμα τα περνάς μαζικά(αλλά να ξέρεις δεν συνιστάτε να βάζεις πολλά emotions σε MSN των βαραίνουν αρκετά και μπορεί να έχεις προβλήματα μετά)

http://www.mrfreefree.com/free_software/s/emo_adder/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που σε βρηκα προχειρο μηπως ξερεις και πως κανουμε ενα emoticon?Βαζω μια φωτογραφια οπως λεει εκει στο messnger,οριζω τα γραμματα αλλα στο παραθυρο βγαινει πολυ μικρο:-(.Εχω δοκιμασει jpg gif με διαφορετικες διαστασεις και μεγεθος αλλα παλι τα ιδια.Καμια ιδεα?Μηπως θελει κανενα προγραμμα για να τα φτιαχνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που σε βρηκα προχειρο μηπως ξερεις και πως κανουμε ενα emoticon?Βαζω μια φωτογραφια οπως λεει εκει στο messnger,οριζω τα γραμματα αλλα στο παραθυρο βγαινει πολυ μικρο:-(.Εχω δοκιμασει jpg gif με διαφορετικες διαστασεις και μεγεθος αλλα παλι τα ιδια.Καμια ιδεα?Μηπως θελει κανενα προγραμμα για να τα φτιαχνω?

 

Τι να σου ρε...εγώ αν κάνω emotion του βάζω ανάλυση 115x110 pixels η κάπου εκεί και ok καλά είναι αν και δεν δοκίμασα πολλά να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το windows live messenger 9 και κατεβασα emoticon pack με jif,png κλπ.

Που πρεπει να τα βαλω αυτα ωστε να μπορω να τα χρησιμοποιω στις συνομιλιες μου???

 

Αν θυμάμαι καλά μπορείς να τα προσθέσεις και ένα ένα σε περίπτωση που δεν τα χρειάζεσαι όλα για να μην βαρύνεις και το msn σου πολύ.

Πατάς στο εικονίδιο για να σου εμφανιστούν τα emoticons και στο παραθυράκι που σου βγαίνει πατάς το show all.Στο παράθυρο που ανοίγει πατάς το create, βρίσκεις που έχεις το εικονίδιο στο σκληρό σου και ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...