Προς το περιεχόμενο

Download manager


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχετε να μου προτεινετε καποιον Download manager?

Επισης θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος τι ακριβως κανει ενας Download manager. Επιταχυνει το ''κατεβασμα''?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flashget, Orbit Downloader, Getright, Download Accelerator Plus, Interent Download Manager κτλ.

 

Θετικά ενός download manager:

- Επιταχύνει το κατέβασμα χωρίζοντας σε 2 ή περισσότερα κομμάτια το προς κατέβασμα αρχείο και κατεβάζοντάς τα ταυτόχρονα.

- Επιτρέπει να βάλεις πολλά αρχεία στην αναμονή ώστε να κατέβουν το ένα μετά το άλλο (ή και 2 ή περισσότερα ταυτόχρονα) χωρίς να είσαι παρών.

- Επιτρέπει (αν το υποστηρίζει ο σέρβερ που σου δίνει τα αρχεία) τη συνέχιση ενός κατεβάσματος από το σημείο που διακόπηκε.

- Κρατάει τα λινκς των αρχείων που κατέβασες (ίσως τα χρειαστείς ξανά στο μέλλον).

Κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ας μην ανοίγω καινούργιο θέμα...

 

Έχω κατεβάσει το Download Accelerator Plus και το κακό είναιπως δουλέι μόνο με τον explorer. Πως μπορώ να τον κάνω να κατεβάζει και όταν είμαι με τον opera???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην ανοίγω καινούργιο θέμα...

 

Έχω κατεβάσει το Download Accelerator Plus και το κακό είναιπως δουλέι μόνο με τον explorer. Πως μπορώ να τον κάνω να κατεβάζει και όταν είμαι με τον opera???

 

Ψαξε για καποιο plugin ετσι ωστε να ειναι συμβατος.Εγω παλι θα σου προτεινα IDM.

Χρησιμοποιουσα παλια DAP αλλα δεν μου αρεσε καθολου,καθως πολλα απο τα rar που κατεβαζα ηταν με σφαλματα,αλλα με τον IDM βρηκα την υγεια μου:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελευταία κατέβασα τον Free Download Manager και μου άρεσε για τους εξής λόγους

 

1. Είναι Free! (ουτε crack ούτε διαφημίσεις ούτε τίποτα!)

2. Μπορείς πολύ εύκολα να μειώσεις τον βαθμό που χρησιμοποιεί την γραμμή σου (αν πχ θες και να σερφάρεις ταυτόχρονα) χωρίς πολύπλοκα μενου κλπ! Τρία κουμπάκια τα οποία σετάρεις στην αρχή και έχεις light, medium και heavy use! Πιστέψτε με πολύ εξυπηρετικό!

3. Διαθέτει και bittorrent management (αν και εξακολουθώ να προτιμώ το bitcomet)

4. Ένα απλό στη χρήση droptarget (το έχουν όλα πια υποθέτω)

5. Πιάνει IE, Firefox, Opera, Netscape και Seamonkey (δεν το ξέρω καν αυτό!!)

6. Είναι ελαφρύ και κάνει αυτό που λέει! Έχω βαρεθεί τα προγράμματα που λένε κάνω αυτό αλλά... κάνω και τούτο και το άλλο και το τρίτο! (Είμαι Download Manager, αλλά και browser, και έχω 300 links προς sites που με στηρίζουν, και είμαι free αλλά καλύτερα θα ήταν να με αγοράσεις για να μη σου σπάω τα νεύρα κάθε τρεις και λίγο... α, μπορώ να αναλάβω να σου ψήνω και το καφέ το πρωί και να βγάζω και το σκύλο βόλτα!!)

 

Αυτά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα και χρονια πολλα! Ειπα να ποσταρω εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα.

Εβαβα τον IDM και χρησιμοποιω τον οπερα, οταν κανω κοπυ μερικα λινκ με δεξι κλικ δεν μου εχει το μενου ''download with idm'' και αναγκαστικα μπαινω με ie στον οποιο αυτο δουλευει. Πως γινεται να το φτιαξω? εκανα καποιες δοκιμες αλλα δεν καταφερα τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...