Προς το περιεχόμενο

Παρανομη ενεργοποιηση προεπιλογη φορεα - Vivodi


GT1807

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεσημερι Δευτερα 21/1 χτυπαει το σταθερο μου στο σπιτι.Αποκρυψη.

Εγω ειμαι ο Γ. ο συνομιλητης μου ειναι ο Τ.

 

Γ. Ναι...

Τ. Ναι καλησπερα σας θα ηθελα τον Κ. Τριανταφυλλιδη.

Γ. Ο ιδιος.

Τ. Ναι καλησπερα σας τηλεφωνω εκ μερους του "ΟΤΕ" (εχει σημασια),για να σας πληροφορησω για μια εκπτωση που δικαιουστε απο εμας στο συνολο του λογαριασμου σας.

Γ. Ναι...

Τ. Ποσο λογαριασμο πληρωνετε συνηθως?50 ευρω?

Γ. Ναι σταθερο γυρω στα 40-45.

Τ. Ωραια,τοτε στην περιπτωση σας μαζι με την εκπτωση θα πληρωνετε οσο το παγιο του ΟΤΕ 28 ευρω(εδω λιγο κατι ψιλιαστικα γιατι εχω ISDN κ το παγιο ειναι μεγαλυτερο).Ενδιαφερεστε?

Γ. Ναι.

Τ. Ωραια, παρτε ενα λογαριασμο του ΟΤΕ πανω πανω λεει το ονομα σας Τριανταφυλλιδης Γρηγοριος μετα λεει διευθυνση (την παραλειπω)

Γ. Ναι...

Τ. Μετα απο κατω λεει το ΑΦΜ σας μπορειτε να μου το πειτε?

Γ. (λεω ΑΦΜ)

Τ. Ωραια κ ο αριθμος Αστυνομικης Ταυτοτητας,δεν σας τον εχουμε ζητησει αλλα τον θελουμε τωρα, παρτε λιγο την αστυνομικη σας ταυτοτητα...

Γ. Οκ (κ του λεω το ΑΤ μου)

Τ. Ωραια μου λεει θα σας καλεσω σε 30 δευτερολεπτα ...ή μαλλον οχι θα το κανουμε τωρα μισο λεπτο.Πρεπει να σας διαβασω ενα κειμενο για το τυπικο κ εσεις να συμφωνησετε σε αυτο για να προχωρησει η διαδικασια.Το προγραμμα λεγετε CLASSIC.Περιμενετε λιγακι...

Γ. Οκ.Περιμενω...

Τ. Ωραια ας αρχισουμε.Ειστε ο κυριος Τριανταφυλλιδης Γρηγοριος με ΑΦΜ κ ΑΤ...

Γ. Ναι...

Τ. Ωραια σας πληροφορουμε πως η αιτηση σας για την προεπιλογη φορεα Vivodi Classic(Δεν μπορω να το εξηγησω πως ακριβως το ελεγε αλλα μασουσε το ονομα Vivodi κ τονιζε το ονομα Classic,επειδη λογικα δεν ηθελε να το ακουσω)...

Γ. Συγγνωμη ποια εταιρια ειπατε?

Τ. Ετσι λεγετε το προγραμμα Classic(δεν αναφερθηκε καν στο vivodi).Εκ μερους της Vivodi(παλι μασημενο) ονομαζομαι Τσατσης Κωστας κ σας ενημερωνω πως η διαδικασια θα παρει 10 εργασιμες ημερες....

Γ. Οπα οπα απο ποια εταιρια με παιρνετε?Δεν ειπατε ειστε του ΟΤΕ?Τι Vivodi μου λετε?Απο την Vivodi με παιρνετε?

Τ. Ναι ετσι λεγετε το προγραμμα(απεφυγε να πει οτι ναι σε παιρνω απο την Vivodi)...

Γ. Εχει ο ΟΤΕ προγραμμα Vivodi Classic?

T. (Μιλαει καπου αλλου κ λεει "Καντο εκτροπη παλι στο δικο μου",για να μην συνεχιστει η εγγραφη λογικα) Κυριε Τριανταφυλλιδη αυτο ειναι το προγραμμα που ειπαμε πριν λιγο....

Γ. Δεν μου ειπατε οτι ειστε απο την Vivodi, οταν σηκωσα το τηλεφωνο μου ειπατε τηλεφωνουμε απο τον ΟΤΕ,μου ζητησατε ΑΦΜ κ ΑΤ για να ενεργοποιησετε καποια προεπιλογη φορεα στο τηλεφωνο μου το οποιο δεν εχει νοημα μιας κ ηδη εχω ΟΤΕ,σπουδαζω στον τομεα των ηλεκτρονικων υπολογιστων κ ξερω ποια ειναι η Vivodi,τι ειναι αυτο τωρα?Απατη?

Τ. (Εκλεισε το τηλεφωνο).

 

Τα συμπερασματα δικα σας.

 

Τα σέβη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως εδωσες ατ απο το τηλ και το αφμ σου,γιατι οπως ειδες υπαρχουν και απατεωνες...Να σε παρω εγω απο την Δεη να μου δωσεις τα στοιχεια σου,να σου δωσω και ενα fax να μου στειλεις μια υπογεγραμενη φωτοτυπια της ταυτοτητας?ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ....:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τα πραγματα μου ακουγονται πολυ υποπτα. Μπορουν να προβουν σε καποια αλλαγη στην τηλεφωνικη συνδεση χωρις υπογραφη του ενδιαφερομενου? εγω στη θεση σου θα ειχα το νου μου και στους τραπεζικους λογαραριασμους μου. Μην δινετε ετσι τα στοιχεια σας βρε παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανεις και μια καταγγελια στην vivodi , συνηθως αυτοι που παιρνουν ειναι εταιρειες τηλεφωνικων πωλησεων μισθωμενες απο την εκαστοτε εταιρεια, και ο τροπος που χρησιμοποιουν δεν ειναι παντοτε γνωστος στις εταιρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι μπορουν κ κανουν αλλαγη στην τηλεφωνικη σου συνδεση απλα με μια "ηχογραφηση".Οτι κ να τους πεις κατι αργοτερα οτι εγω δεν το υπογραψα θα σου πουν εχω κασετα που τα λες αυτα.Ναι κ εμενα μου φανηκε περιεργο που μου ζητουσε τοσα στοιχεια αλλα το καταλαβα αργα.

 

Οτι εγινε εγινε,θα παρω αυριο στην γραμματεια της Vivodi να παραπονεθω κ να δω αν εχει γινει κινηση αλλαγης φορεα στο ονομα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις να αποδειξεις οτι ειναι vivo και αν εχεις και ονοματεπωνυμο του μαγκα (και αν αυτο ειναι πραγματικο) εγω θα ελεγα να τους τρομοκρατησεις με μυνησεις τους αλητες. Εχουμε ξεφυγει τελειως μου φαινεται. Τι τακτικες ειναι αυτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εμπειρια να σου πω οτι ενδεχεται να σου βαλουν προεπιλογη με την VIVODI παρολο που στο τελος στο εκλεισαν!Και αν γινει αυτο θα μεινεις 2 μηνες υποχρεωτικα μεχρι να εχεις δικαιωμα καταργησης.Να ρωτας στο 134 καθε μερα, τουλαχιστον για 15 μερες, για να μεινεις με την σιγουρια οτι την γλυτωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εμπειρια να σου πω οτι ενδεχεται να σου βαλουν προεπιλογη με την VIVODI παρολο που στο τελος στο εκλεισαν!Και αν γινει αυτο θα μεινεις 2 μηνες υποχρεωτικα μεχρι να εχεις δικαιωμα καταργησης.Να ρωτας στο 134 καθε μερα, τουλαχιστον για 15 μερες, για να μεινεις με την σιγουρια οτι την γλυτωσες

 

Μα δεν συμφωνησα σε τιποτα.Γιατι να μου βαλουν προεπιλογη Vivodi?Τι ειναι αυτο αποφασιζουμε κ διαταζουμε?

 

---EDIT---

Πηρα τηλεφωνο στην Γραμματεια οπως μου ειπαν οταν καλεσα το 13880 μονο που η γραμματεια με ξαναπροωθει παντα στο 13880...Ζητησα τελοσπαντων καποιον υπευθυνο κ μετα απο κανα 15 λεπτα αναμονη σηκωσε το τηλεφωνο καποιος απο το τμημα λογαριασμων.Μετα απο καμποση ωρα συζητηση καταλαβα οτι,θα μου ερθουν κατι χαρτια στα οποια υπαρχουν αιτησεις υπαναχωρησης κ οτι αν δεν στειλω τα χαρτια θα μου βαλουν προεπιλογη Vivodi.Οταν ειπα οτι δεν συμφωνησα σε κατι απο αυτα που προκειται να γινουν,μου ειπαν οτι εδωσα τα στοιχεια μου σε καποιον εξωτερικο συνεργατη της Vivodi αρα ειναι σαν να συμφωνησα.Οταν τους ειπα οτι ο εξωτερικος συνεργατης της Vivodi παρουσιαστηκε σαν υπαλληλος του ΟΤΕ μου ειπε να διατυπωσω το αιτημα μου γραπτως στην Vivodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια ναι δε συμφωνησες σε τπτ στο τελος αλλα και εσυ φιλαρακι μου πας και δινεις ολα τα στοιχεια σου σε καποιον που σε πηρε απο αποκρυψη και λεει ο,τι να ναι, προσωπικα ποτε δε με εχει παρει ο ΟΤΕ τηλ απ οσο θυμαμαι για οτιδηποτε, αντιθετα απο εναλλακτικους και πιστωτικες και ενα σωρο αλλοι μεχρι και την πορτα μου εχουν χτυπησει πανω απο 2 φορες (οι ιδιοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον ίδιο τρόπο που σε ενεργοποιήσανε (τηλεφωνικά), παρ' τους και ζήτα απενεργοποίηση.

Η ενεργοποίηση γίνεται τηλεφωνικά, η απενεργοποίηση όμως γίνεται πάντα εγγράφως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επιμενω.Να περνεις τηλεφωνο στο 134 τουλαχιστον για 15 μερες (ατελως ειναι αλλωστε!) και αν σου πουν οτι υπαρχει αιτηση αλλης εταιριας στο τηλεφωνο σου, τοτε παρε τηλεφωνο στην Εθνικη Επιτροπη.Θα σου δωσουν το τηλεφωνο απο το 134

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...