Προς το περιεχόμενο

Flashget και Rapidshare


alestr9s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατέβασα το flashget μπας και κάνει τη ζωή μου ευκολότερη για dl's απο rapidshare...

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνεις copy όλα τα part*.rar απο το rapidshare να τα κάνει past κάπου στο flashget και αυτό να τα κατεβάζει όλα μαζί??

Έχει μία τέτοια λειτουργία όπου βάζει το link και βάζεις αστερίσκο στον αριθμό που θες και από κάτω σου χει επιλογή μέχρι ποιό νούμερο να κατεβάσει. Αλλά στο rapidshare τα λινκς δεν είναι ίδια.. εκτός απ'το τελευταίο κομμάτι part*.rar είναι διαφορετικό και ένα άλλο κομμάτι μέσα στο link.

 

Μερικά αρχεία έχουν μέχρι και 60-70 parts και με κουράζουν πολύ ρε γμτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις copy τα λινκς θα τα "πιάσει" το Flashget και θα τα βάλει στη σειρά για κατέβασμα. Πρέπει όμως να είναι ρυθμισμένο να κάνει monitoring το clipboard. Επίσης τα λινκς των αρχείων να είναι αναγνωρίσιμα, π.χ. να μη λήγουν σε .html.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασε απο εδω την 1,80 που εχει την πιολογη <<επικολληση διευθυνσης>> και θα εισαι αρχοντας....

http://filehippo.com/download_flashget/?1968

δυστυχως οι επομενες εκδοσεις δεν την εχουν...

υγ.ισως υπαρχει και στη εκδοση που ειπε ο kanenas_0...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήταν τόοοοσο γελείο... Απλά Select All ---> δεξί κλικ ----> copy και βγαίνει παραθύρο του flashget κατευθείαν!

ελα μου ντε,που πολλες φορες δεν βγαινει....B)

και δεν κανεις στην σελιδα με τα parts ,select all,αλλα απλα τα επιλεγεις και μετα copy....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεμε γι'αυτο.

 

Πες οτι εχεις καμμια 50αρια συνεχωμενα URLs (ενα σε καθε γραμμη) σε καποια σελιδα η σε καποιο κειμενο. Δεν ειναι υποχρεωτικα clickable.

 

Πως τα δινεις στο FlashGet ολα μαζι? Select All μαζεβει ολα τα clickable links σε μια σελιδα που οχι μονο μπορει να ειναι εκατονταδες αλλα μπορει και να μην περιλαμβανουν αυτα που θες (π.χ. αν δεν ειναι clickable).

 

Με τα παλια versions, select ολες τις γραμμες και Copy, και μετα στο FlashGet, Edit/Paste.

 

Η αυτο το απλο η με την πιο χρονοβορα διαδικασια να φτιαξεις ενα batch list για το FlashGet κ.τ.λ.

 

Αυτη ειναι η ευκολια που κοψανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firefox με το flashgot extension , και οποιοσδήποτε download manager που να υποστηρίζει username kai password, όπως flashget, IDM , Orbit κτλ.

Περίεργο μου φαίνεται που δεν το έχει πάρει το μάτι σας πουθενά.Είναι η καλύτερη λύση νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να βασανιζεσαι με το flashget?

Αν εχεις premium account βαλε το RAPGET και καθαρισες

Απλα αψογο!

http://www.rapget.com/en/download.html

Μπορεις να κανεις copy τα links σε ενα txt file (αρχειο κειμενου) και να πας στο rapget και να κανεις paste from file .Με τον τροπο αυτο μπορεις να εχεις 100 αρχεια για κατεβασμα και να τα βαλεις ολα μεσα στο rapget με ενα κλικ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να βασανιζεσαι με το flashget?

Αν εχεις premium account βαλε το RAPGET και καθαρισες

Απλα αψογο!

http://www.rapget.com/en/download.html

Μπορεις να κανεις copy τα links σε ενα txt file (αρχειο κειμενου) και να πας στο rapget και να κανεις paste from file .Με τον τροπο αυτο μπορεις να εχεις 100 αρχεια για κατεβασμα και να τα βαλεις ολα μεσα στο rapget με ενα κλικ!

Μια παρατήρηση: Εγώ δεν βασανίζομαι καθόλου με το Flashget. Αντιθέτως, έχω βρει την υγειά μου, γιατί κατεβάζω ταυτόχρονα, με ένα πρόγραμμα, όχι μόνο από το RS (ως premium user), αλλά απ' όπου είναι δυνατό να χρησιμοποιηθεί download manager. Αντίθετα, το Rapget για κάποιο περίεργο λόγο ποτέ δεν δούλεψε στο σύστημά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθέτως, έχω βρει την υγειά μου, γιατί κατεβάζω ταυτόχρονα, με ένα πρόγραμμα, όχι μόνο από το RS (ως premium user), αλλά απ' όπου είναι δυνατό να χρησιμοποιηθεί download manager.

ακομα και torrent ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...