Προς το περιεχόμενο

προβλημα με βιντεο και drivers


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ζητω την βοηθεια σας. εχω εναν υπολογιστη ενος φιλου ο οποιος εχει την nvidia GeForce 7600 GS με τους τελευταιους drivers και δεν μπορει να δει βιντεο με κανεναν player εκτος απο τον divx player... με media player τιποτα. δοκιμασα να ανοιξω βιντεο με gom και vlc αλλα παλι τιποτα! ομως ηχο εχω. ολα αυτα γινονται με τους τελευταιους drivers της καρτας γραφικων. τους βγαζω και βαζω τους παλιους που ειχα με το cd. με αυτους εχω βιντεο παντου, ομως δεν παιζουν παιχνιδια! εκανα και φορματ, δοκιμασα και klite αλλα τιποτα... καμμια βοηθεια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον φταιει η καρτα γραφικων που εχεις.

Μπορεί να εχει χαλάσει ή δευτερον φταιει που είναι η καρτα γραφικων είναι GS.

Εγω στην θεση σου θα επαιρνα GeForce 7600 GT 256mb.

Mην παρεις καρτα γραφικων που είναι GS γιατι δεν είναι καθόλου καλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δεν πιστευω να εχει χαλασει η καρτα γραφικων, αφου με τους μεν drivers δουλευει το βιντεο και με τους δε,φτιαχνεται αλλα χαλανε τα games...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν έβαλες τους νέους drivers έκανες κανονικά απεγκατάσταση τους παλιούς, επανεκκίνηση και μετά έβαλες τους νέους, ή τους πέταξες από πάνω;

 

είναι πολύ πιθανόν να έχουν μπερδευτεί οι οδηγοί.

με προβληματίζει το γεγονός ότι παρόλο που έβαλες το klite δεν σου παίζει τίποτα....

 

το γεγονός όμως ότι σου παίζει έστω και με έναν Player τα βίντεο, σημαίνει λογικά ότι η κάρτα σου δεν έχει πρόβλημα...

 

μήπως έχεις βίστα πάνω; Γιατί βίστα και klite δεν ενδείκνυται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις, σας ειπα και στο αρχικο μηνυμα οτι το pc ειναι απο φιλο και οχι δικο μου. μου ειπε μως τελικα μπορεσε να δει βιντεο γιατι του ελειπε το καινουργιο direct.ελεος... που να φανταστω οτι δεν το ειχε βαλει. τωρα εχει τους drivers απο το cd απ οταν πηρε το pc. θα τον ρωτησω ομως αν παρολου που φτιαχτηκε το βιντεο αν εχει παλι προβλημα με τα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...