Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στην αντιγραφή αρχείου


stelini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια θελω να φωτα σας!!!

Αντιμετωπιζω ενα προβληματακι οταν παω να αντιγραψω ενα video 4.3Gb

σε εναν εξωτερικο σκληρο δισκο και μου βγαζει το εξης the file is too large for the destination file system!!!!Εχω windows vista.Το ιδιο μου συμβαινει και οταν παω να καψω ενα μεγαλο παιχνιδι iso χρησιμοποιοντας το Nero.Δεν μπορει να μου το γραψει!!!

Αν καποιος εχει αντιμςτωπισει το ιδιο προβλημα ας με βοηθησει και μενα!!!!

Ευχαριστω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς ο εξωτερικός είναι σε FAT32 που έχει μέγιστο μέγεθος αρχείου 4GB. Αν τον κάνεις format σε NTFS λύνεις το πρόβλημα (δημιουργείς όμως άλλα, όπως συμβατότητα με παλιότερα λειτουργικά ή linux)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι πρεπει να τον κανω format και μετατροπη σε ΝΤFS????

Μην τρομάζεις. Δεν χρειάζεται καν να σβήσεις τα αρχεία από τον εξωτερικό. Αν ο εξωτερικός σου έχει το γράμμα G: γράφεις στη γραμμή εντολών convert G: /fs:ntfs και όλα καλά.

Για τα iso τώρα δεν ξέρω. Πόσο μεγάλα είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα πρωτα να αντιγραψεις αλλου τα αρχεια σου, μετα format σε ntfs και μετα ξαναβαλτα στο δισκο. Δε την πολυεμπιστευομαι τη μετατροπη με τα αρχεια μεσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα iso αλλα ειναι 5.7Gb και αλλα οσο ενα dvd!!!!

Ευχαριστω παντος θα το κοιταξω και θα σας πω για την μετατροπη!!!

Θα το δοκιμασω σε ενα φλασακι μικρο πρωτα την εντολη και μετα αν πετυχει θα το δοκιμασω στον σκληρο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
καλυτερα πρωτα να αντιγραψεις αλλου τα αρχεια σου, μετα format σε ntfs και μετα ξαναβαλτα στο δισκο. Δε την πολυεμπιστευομαι τη μετατροπη με τα αρχεια μεσα..

 

Τίποτα δεν παθαίνουν τα αρχεία σου με τη μετατροπή. Δοκιμασμένο και τεσταρισμένο πολλές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δοκιμασα και δουλεψε μια χαρα!!!!Σας ευχαριστω πολυ!!!!

Βασικα δεν μου ειχε ξανατυχει σε FAT32 να αντιγραψω πανω απο 4Gb.Αντεγραφα μεγαλυτερα αρχεια αλλα θα ηταν ntfs για αυτο και δεν ειχα δωσει σημασια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...