Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια γισ σφυριγμα σε δισκους seagate


sapi0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω 2 sata seagate 160 & 200 GB, απο την στιγμη που αποφασισα να αλαξω τροφοδοτικο οι δισκοι κανουν ενα σφυυριγμα σαν να εχεις ενα ηχειο σε γενητρια με πολι υψηλη συχνοτητα. Το τροφοδοτικο ειναι ενα cheiftec 560 watt και πριν απο αυτο οι δισκοι ηταν σε ενα τροφοδοτικο της πλακας. Επισις μαζι με αυτους τους 2 δισκους λειτουργει και ενας 60 GB ide seagate και αυτος ο οποιος δεν εχει απολυτος κανενα προβλημα.

 

Τι μπορω να κανω στην προκειμενη περιπτωση? Μηπος ειναι απο το τροφοδοτικο η φταινε οι δισκοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ηχοι ειναι σιγουρα απο τους σκληρους?

 

μπας και ειναι απο τπτ αλλο?(το καινουργιο τροφοδοτικο ας πουμε..)

 

Πολυ πιθανο, δε νομιζω να κανουν και οι δυο δισκοι διαφορετικο δισκο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα κανει θορυβο sygate250gb και μαλιστα μεταβαλετε το σφυριγμα αναλογα με τι κανω ...

οτι να νε

Ακριβως το ιδιο εχω και εγω με επισης Seagate 250GB! Εδω και κανα 4τραμην κανει κατι περιεργα σφυριγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω να κανουν και οι δυο δισκοι διαφορετικο δισκο

Κάτι μπέρδεψες εδώ...

 

Μπας και κάποιοι πυκνωτές από το καινούριο σου τροφοδοτικό αρχίζουν και φουσκώνουν;!

Από όσο γνωρίζω οι Seagate είναι από τους ποιό ήσυχους σκληρούς...

Επίσης ξεκίνα να κάνεις backup...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο γνωρίζω οι Seagate είναι από τους ποιό ήσυχους σκληρούς....

 

από τους πιο θορυβώδεις θα έλεγα εγώ :P

έχουν περάσει από τα χέρια μου 7-8WD, 5 seagate kai 3 maxtor. Όλοι οι seagate πρωταθλητές στα σφυρίγματα και στους πάσης φύσεως θορύβους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς κάθε παρτίδα που βγαίνει από το εργαστάσιο είναι διαφορετική. Σε κάποιες οι δίσκοι παρουσιάζουν υψίσυχνο θόρυβο. Σίγουρα δεν το έκαναν από την αρχή; Μηπώς κάλυπτε το θορυβό τους ο θόρυβος του παλιού τροφοδοτικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...