Προς το περιεχόμενο

iSync και Ελληνικές Επαφές


Tougeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος το isync να αναγωρίσει τις ελληνικές επαφές κανονικά και όχι ως τετραγωνάκια που τις βλέπει τώρα. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ γιατί θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου από το ένα κινητό στο άλλο.

 

Εάν δεν γίνεται, μήπως γνωρίζεται κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να κάνει αυτή τη μεταφορά?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δοκιμάσει από κινητό σε μακ και πάλι σε κινητό. Αύτο που έκανα και με έχει βολέψει είναι δημιουργία όλου του καταλόγου στο address book και μετά μεταφορά στο κινητό. Πέρνει λίγη ώρα παραπάνω αλλά αξίζει να έχεις όλες τις επαφές σου στο address book και να τις κάνεις sync σε κινητά και ipod/iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καλησπέρα σε όλους!!

 

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος το isync να αναγωρίσει τις ελληνικές επαφές κανονικά και όχι ως τετραγωνάκια που τις βλέπει τώρα. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ γιατί θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου από το ένα κινητό στο άλλο.

 

Εάν δεν γίνεται, μήπως γνωρίζεται κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να κάνει αυτή τη μεταφορά?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

Γιώργος

 

Συγχρονίζω τόσο τις επαφές του κινητού μου όσο και το ημερολόγιο με τον Mac μέσω iSync χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Οι ελληνικές επαφές (που είναι το 80% των επαφών μου) δεν βγαίνουν με τετραγωνάκια αλλά κανονικότατα με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Πού συναντάς πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μάρκα είναι το παλιό σου κινητό; Μήπως χρησιμοποιεί κανένα περίεργο encoding?

 

Πάντως μέχρι και από Windows Mobile κινητό έχω περάσει επαφές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις PPC, δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Αν έχει Intel και Tiger, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αντιμετωπίσεις (εγώ είχα πρόβλημα, αλλά είχα και backup)..

Σε Leopard όλα πάνε καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...