Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με συνεχή disconnects


Προτεινόμενες αναρτήσεις

HELLO σε ολους...θα ηθελα να σας πω ενα προβλημα που διμιουργηθηκε εδω και 3 μηνες περιπου...οταν ειμαι συνδεδεμενος στο internet ξαφνικα αποσυνδεονται ολα τα προγραμματα που ειμαι μεσα(msn,skype,mirc κ.τ.λ)το εικονιδιο των υπολογιστων στην γραμμη εργασιων δειχνει οτι ειμαι κανονικα μεσα αν ομςσ κανω κλικ πανω του δεν δουλευει τπτ,ουτε το κανονικο εικονιδιο που παταω για να συνδεθω στο internet....με λιγα λογια μονο με restart επανερχονται ολα..ετυχε να μου το κανει και 5 φορες τιν μερα..εχω κανει 2 φορματ,εχς αλλαξει μοντεμ,αλλακσα provider και παλι τα ιδια..οσες φορες εχω παρει σε οτε η fortnet δεν εγινε τπτ..μηπως ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?μηπως ν αλλαξω το μοντεμ σε router?μηπως φταιει κανενα απ τα προγραμματα ποθ εχς μεσα?οποιος γνωριζει ι ειχε αυτο το προβλημα ασ μου δωσει τα φωτα του plz...τωρα εχω το μοντεμ του οτε bautec και 2048 ταχυτητα...thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα κ δεν το εχω ψαξει περαιτερω..

Αυτο που κανω σαν προσωρινη λυση ειναι το check/uncheck στο box του zonealarm "stop all internet activity". Βεβαια το προβλημα παρουσιαζεται ξανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...