Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για WiiKey Update


loukas77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους! Είμαι καινούριος εδώ και θέλω να κάνω 1 ερώτηση :-). Έχω Wii με Wiikey και θέλω να το κάνω Update σε 1.9g για να παίξω το SMG αλλά δίαβασα σε ένα blog ότι το Wii σταμάτησε να διαβάζει backups αφού έκαναν το Update (μερικών τα wii χάλασαν και μετά από 1-2 μήνες!). Θα ήθελα να μου πείτε όσοι έχετε WiiKey και έχετε κάνει το Update, αν έχετε κάποιο πρόβλημα και αν μου προτείνετε να το κάνω και εγώ (και αν μπορείτε πόσο καιρό έχετε κάνει το Update). Ευχαριστώ πολύ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα όλα καλά... αλλα βλέποντας την έκταση του προβλήματος και το εύρος στο οποίο χαλάνε τα wii (1μέρα-6μήνες) μου έχουν μπεί ψύλλοι στα αυτία...

Μεταξύ μας σκέφτομαι το downgrade μέχρι να βρεθεί αξιόπιστη λύση η τέλος πάντων η πηγή-λύση του προβλήματος.

Παίξε όόόόόόόόόλα τα άλλα και άφησε καλύτερα το smg για μετά... (περίεργο να στο λέω αυτό εφόσον θεωρώ το smg τον λόγο για να έχει κανείς wii)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα στη διαδικασια του update, αλλα δε ξερω αν ειναι σωστο να σου προτεινω να το ρισκαρεις. Ποιο πολυ το ειχα τολμησει, επειδη εμεναν ακομα 20 μερες για την κυκλοφορια της PAL εκδοσης και δε μπορουσα να περιμενω... Θα σου προτεινα να πας να το αγορασεις, ειναι μεσα στα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις... Μάλον θα κάνω μόνο το 1.9b και θα περιμένω μέχρι το κανονικό 1.9g. Σε αυθεντικό δεν το έχω βρεί πουθενά όπου πήγα :/ Και κάτι ακόμα... Πώς μπορώ να τα καταλάβω αν το τσιπ είναι μούφα ή κανονικό? Ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H έκδοση 1.9g είναι BETA, οπότε παίζει κάτι τέτοιο. Μήπως όμως χτυπάει μόνο σε Wiikey μαϊμούδες;

 

Απο όσο κυκλοφορεί έξω όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο...

Ρε παιδιά πόσοι έχετε 1.9g και σας πάει καλά;

Υπάρχει μια διάχυτη ατμόσφαιρα μήπως οι περιπτώσεις αυτές είναι φήμες είτε απο νιντέντο είτε απο cyclowiz κτλ..

Αν υπάρχει κάποιος να επιβεβαιώσει (με τον δύσκολο τρόπο) σχετικό πρόβλημα στην ελλάδα θα ήταν καλό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναλεω ετσι για να το ξαναπω.

 

Εχω βαλει το 1.9g απο την δευτερη μερα κυκλοφοριας του.Ειναι ΒΕΤΑ και θα παραμεινει ΒΕΤΑ μεχρι να βγει το επομενο αν χρειαστει να βγει.

Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

Δεν το λιωνω καθε μερα αλλα 1-2 ωρες περιπου καθε 2 μερες και καμια φορα και περισσοτερο.πχ σημερα 3 ωρες SMG Και RE:UC.

Δεν εχει γκρινιαξει καθολου και τα διαβαζει ολα αμεσως.

Κατι που υποψιαζομαι ειναι οτι μπορει αυτοι που λενε οτι βγαζει προβληματα να εχουν αλλαξει την ταχυτητα του drive απο Χ3 που ειναι κανονικα σε Χ6 απο το μενου του wiikey κατι το οποιο ειναι γνωστο οτι κανει πιο γρηγορο το loading αλλα βγαζει πολλα Read Errors.Μια ιδεα ειπα μην πεσετε να με φατε ε!!!!

Η μπορει να εχουν κανει καμια μακακια update (αυτο που βγαζει διπλα καναλια) και στην φαση που βγαζανε την πριζα για το update να καψανε και κανα wiikey μαζι!

Εγω παντως δεν πιστευω οτι εχει να φοβηθει καποιος κατι.

Ετσι κιαλλιως την εγγυηση την εχει χασει οποτε απο το να μην ευχαριστηθει το SMG καλυτερα να παιξει κατι αλλο.DS ας πουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναλεω ετσι για να το ξαναπω.

 

Εχω βαλει το 1.9g απο την δευτερη μερα κυκλοφοριας του.Ειναι ΒΕΤΑ και θα παραμεινει ΒΕΤΑ μεχρι να βγει το επομενο αν χρειαστει να βγει.

Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

Δεν το λιωνω καθε μερα αλλα 1-2 ωρες περιπου καθε 2 μερες και καμια φορα και περισσοτερο.πχ σημερα 3 ωρες SMG Και RE:UC.

Δεν εχει γκρινιαξει καθολου και τα διαβαζει ολα αμεσως.

Κατι που υποψιαζομαι ειναι οτι μπορει αυτοι που λενε οτι βγαζει προβληματα να εχουν αλλαξει την ταχυτητα του drive απο Χ3 που ειναι κανονικα σε Χ6 απο το μενου του wiikey κατι το οποιο ειναι γνωστο οτι κανει πιο γρηγορο το loading αλλα βγαζει πολλα Read Errors.Μια ιδεα ειπα μην πεσετε να με φατε ε!!!!

Η μπορει να εχουν κανει καμια μακακια update (αυτο που βγαζει διπλα καναλια) και στην φαση που βγαζανε την πριζα για το update να καψανε και κανα wiikey μαζι!

Εγω παντως δεν πιστευω οτι εχει να φοβηθει καποιος κατι.

Ετσι κιαλλιως την εγγυηση την εχει χασει οποτε απο το να μην ευχαριστηθει το SMG καλυτερα να παιξει κατι αλλο.DS ας πουμε!

 

 

Για αρχή...

το ds τα σπάει :P

Εν συνεχεία...

Είναι πολύ ευχάριστο που βλέπω κάποιον να μήν έχει πρόβλημα και εν μέρη να επιβεβαιώνει τις υπονοιές μου για spam και φήμες...

Οι κακές αντιγραφές και τα περίεργα updates είναι μάλλον και η πηγή του κακού (αν και έχω διαβάσει αρκετούς που ισχυρίζονται πως έχουν κάνει την τέλεια διαδικασία. απλά μια μέρα καπούτ.. τεσπά βλέπουμε!)

Τέλος...

Το drive του wii αλλάζει ταχύτητα... Θεωρητικά αλλάζει και στην 1.9g... Πρακτικά η ταχύτητα δεν αλλάζει ποτέ και είναι πάντα 3χ.. Αυτό είναι και ένα "bug" τις 1.9g το οποίο ζητάει αρκετός κόσμος να διορθωθεί... Να διευκρινήσω πως αυτό δεν ισχύει σε προηγούμενες εκδόσεις παρα μόνο στη G.

Update θα έρθει (εφόσον όλοι λένε οτι η wiikey team είναι alive αλλα underground... με την έλευση του smash bros brawl... οπότε και βλέπουμε!)

 

Στο fun part now!!!

Πόσα stars έχεις στο smg? :P

Με τους πολύ αργούς ρυθμούς που το πάω και άν δεν πέσει πολύ τρέξιμο πιστεύω θα έχει πάει 100% μέχρι τα τέλη της εβδομάδας.. Το αξίζει με το παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα ψάξω αν το βρω σε αυθεντικό... αν όχι θα κάνω το update (αν χαλασει το chip παω και ζητάω αλλαγή αν και θα είναι ακριβό :/) Ελπίζω να είναι αλλήθεια ότι η Wiikey team δεν τα παράτησε :D Τώρα περιμένω... Όποιος αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το 1.9g τον παρακαλώ να postάρει. Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Πόσα stars έχεις στο smg? :P

Με τους πολύ αργούς ρυθμούς που το πάω και άν δεν πέσει πολύ τρέξιμο πιστεύω θα έχει πάει 100% μέχρι τα τέλη της εβδομάδας.. Το αξίζει με το παραπάνω...

 

Αν θυμάμαι καλά έχει 120 stars! Έχω φτάσει μέχρι τα 80-90 και από και πάνω τα πράγματα γίνονται... δύσκολα:fear:! Καλή δύναμη για να τα βρεις και τα 120... :devil:

 

ΥΓ. Το έχω αυθεντικό από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε Ελλάδα. Αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή...

το ds τα σπάει :P

Εν συνεχεία...

Είναι πολύ ευχάριστο που βλέπω κάποιον να μήν έχει πρόβλημα και εν μέρη να επιβεβαιώνει τις υπονοιές μου για spam και φήμες...

Οι κακές αντιγραφές και τα περίεργα updates είναι μάλλον και η πηγή του κακού (αν και έχω διαβάσει αρκετούς που ισχυρίζονται πως έχουν κάνει την τέλεια διαδικασία. απλά μια μέρα καπούτ.. τεσπά βλέπουμε!)

Τέλος...

Το drive του wii αλλάζει ταχύτητα... Θεωρητικά αλλάζει και στην 1.9g... Πρακτικά η ταχύτητα δεν αλλάζει ποτέ και είναι πάντα 3χ.. Αυτό είναι και ένα "bug" τις 1.9g το οποίο ζητάει αρκετός κόσμος να διορθωθεί... Να διευκρινήσω πως αυτό δεν ισχύει σε προηγούμενες εκδόσεις παρα μόνο στη G.

Update θα έρθει (εφόσον όλοι λένε οτι η wiikey team είναι alive αλλα underground... με την έλευση του smash bros brawl... οπότε και βλέπουμε!)

 

Στο fun part now!!!

Πόσα stars έχεις στο smg? :P

Με τους πολύ αργούς ρυθμούς που το πάω και άν δεν πέσει πολύ τρέξιμο πιστεύω θα έχει πάει 100% μέχρι τα τέλη της εβδομάδας.. Το αξίζει με το παραπάνω...

 

To DS τα σπαει +1000

Η λογικη λεει οτι το επομενο update θα ειναι το 1.9s αν χρειαστει!

Οσο για το SMG εχω περιπου 45.Δεν εχω χρονο να το λιωσω και επειδη ειμαι τρελος PESfan τρωω πολυ χρονο εκει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά άνοιξα το wii μου. Το τσιπ όμως είναι κλώνος ... :-( θέλω να ρωτήσω. Μπορώ να κάνω update τον κλώνο? Έχει κάνει κανείς τον κλώνο του σε 1.9g και υπάρχουν προβλήματα? Επίσης αν μπορείτε θέλω να μάθω τι λιγότερο έχει ο κλώνος απ το κανονικό. Εωχαριστώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κλώνος δεν έχει καμία μα καμία διαφορά από το αυθεντικό.

 

Το τσιπάκι είναι το ίδιο, η πλακέτα η ίδια, το πρόγραμμα που φοράει το ίδιο.

 

Από τότε που βγήκε η 1.9 version, την έχω στο Wiikey και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Ουδέποτε είχα πρόβλημα, σε κανένα δισκάκι που έβαλα, ανεξαρτήτως ταχύτητας εγγραφής, DVD-writer, μάρκας DVD δίσκου, προγράμματος εγγραφής ή ότι άλλη παράμετρο μπορείτε να σκεφτείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπερα,

μολις αγορασα Wii και τοποθετησα Wiikey, η εκδοση του Wii ειναι 3.1E και του wiikey 1.9g (απο οτι μου ειπε ο τσιπας) το θεμα ειναι οτι κατεβασα το Big.Beach.Sports.PAL.MULTI5-WII εκανα την εγγραφη και οταν το βαζω στην υποδοχη του Wii μου λεει "Updating System" ,αμέσως εβγαλα το cd,εχω ακουσει τα χειροτερα για bricks και τετοια.μηπως ειμαι παρανοικος?μηπως το update δεν ειναι τπτ σοβαρο?

 

ελπιζω σε απαντηση,ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...