Προς το περιεχόμενο

Ποιό PSU?


topdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι ανάμεσα στα παρακάτω 2

1) THERMALTAKE W0131 TOUGHPOWER 850W NVIDIA SLI CERTIFIED (137.80 ? e-shop)

2) COOLERMASTER RS-850 REALPOWER PRO 850W (167.90 ? e-shop)

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι, να είναι αρκετά δυνατά 850W, γιατί θα κάνω μάλλον CrossFire ή SLI, σε συνδυασμό με κανένα QuadCore, 6 σκληρούς, 2 DVD-R. Όπως επίσης και αθόρυβα, γιατί απλά τον έχω βαρεθεί τον θόρυβο στο PC.

Και τα δυο έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά, απλά θέλω να ακούσω γνώμες, για ποιότητα κτλ.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μου λες το Toughpower. Για Tagan θα πάω πάσο γιατί δεν είναι αθόρυβα, κατά τα άλλα είναι σκυλιά, γιατί τέτοιο έχω πάνω και δεν μασάει μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα μάλλον κατι τέτοιο--->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=940305

ή αν αντέχει η τσέπη και χωράει το κουτί-->http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700741

 

ε, και τα etasis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσος η καλύτερη επιλογή τιμής/απόδοσης είναι το “PC Power & Cooling 750W” και “Corsair 750W ΤΧ Series”.

Επίσης να ξέρεις ότι αν το προορίζεις για overclock πρέπει να μην είναι modular(αφερούμενα καλώδια) .

Corsair 750W, PC Power & Cooling 750W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποτίθεται πως τα modular είναι πιο επιρρεπή σε αστάθειες, αλλά εντάξει τα αξιοπρεπή PSU δεν αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερώ να σας πω τη διαφορά κάνει το modular και το απλό στην απόδοση πέραν της εμφάνισης, πάντως οι extreme overclockerʼs οπός ο hipro5 προτιμούν τα “μη modular” τροφοδοτικά.

Και εγώ το corsair HX620W έχω, τα τροφοδοτικά που πρότεινα δεν είναι modular.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερώ να σας πω τη διαφορά κάνει το modular και το απλό στην απόδοση πέραν της εμφάνισης,

 

ε, λιγότερα καλώδια, καλύτερο air flow.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοπελιά τι εννοείς ότι δίνεις μέχρι 85 ευρώ περίπου για τροφοδοτικό??μάλλον λάθος θα κατάλαβα!όλα αυτά που προτείνουν τα παιδιά είναι καλά εγώ θα πω +1 for corsair λόγω της 5ετούς εγγύησης μιας και ένα τόσο μεγάλο και καλό τροφοδοτικό είναι απο τα κομμάτια του pc που το κρατάς αρκετό καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...