Προς το περιεχόμενο

4096=3120??


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε? ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ 4Χ1 ΝΑ ΒΑΛΩ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΕΧΩ????

ΑΣΕ.. 64ΒΙΤ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.

ΔΗΛ ΤΑ ΧΡ ΜΟΝΟ ΜΕΧΡΙ 3???

Το πόσο θα δουν τα windows από τα 4GB εξαρτάται από το hardware που έχεις επάνω. Τα 32-bit λειτουργικά υποστηρίζουν 4G διευθύνσεις. Έναν μεγάλο αριθμό από αυτές θα χρησιμοποιήσουν οι διάφορες συσκευές σου (vga, soundcards ...) και ότι μένει είναι για τη RAM. Στο δικό σου περίσσεψαν 3,1G στο δικό μου 3,4 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣΕ.. 64ΒΙΤ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.

 

Αυτό είναι πολύ γενικό κι ασαφές. Ποιές εφαρμογές χρησιμοποιείς; Εγώ έχω σε ένα pc τα vista-64bit και σε ένα άλλο τα WinXP-64bit και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Έχω να χρησιμοποιήσω 32bit λειτουργικό ένα χρόνο.

Τσέκαρε αν υπάρχουν 64bit drivers για τις συσκευές σου, κι αν ναι, τότε πολύ δύσκολο να αντιμετωπίσεις πρόβλημα software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@ newtech: Σε παρακαλώ μην γράφεις κεφαλαία. Τα κεφαλαία γράμματα υπονοούν ότι ΟΥΡΛΙΑΖΕΙΣ.

 

Διόρθωσε σε παρακαλώ και τα μηνύματά σου και κάνε σωστή χρήση μικρών και κεφαλαίων γραμμάτων γιατί αλλιώς θα αναγκαστώ να στα αφαιρέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο θα δουν τα windows από τα 4GB εξαρτάται από το hardware που έχεις επάνω. Τα 32-bit λειτουργικά υποστηρίζουν 4G διευθύνσεις. Έναν μεγάλο αριθμό από αυτές θα χρησιμοποιήσουν οι διάφορες συσκευές σου (vga, soundcards ...) και ότι μένει είναι για τη RAM. Στο δικό σου περίσσεψαν 3,1G στο δικό μου 3,4 :lol:

 

και το οσκαρ παει .... σε αυτο το μηνυμα!!!! 3,2 εμενα απολυτως φυσιολογικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πολύ γενικό κι ασαφές. Ποιές εφαρμογές χρησιμοποιείς;

 

Θα σου απαντήσω εγώ που έβαλα χ64 για να δουν τα 4GB RAM.

 

AutoCAD 2008 (δεν έχω την χ64 version, τι να κάνω, θα μου την στείλει ο θείος)

Developper Studio

Digital Visual Fortran

Compaq Visual Fortran

simulia abaqus v6.7

 

Γενικά, την fortran δεν μπορώ να την κάνω με τίποτα να δουλέψει σε περιβάλλον vista x64. Τα περισσότερα δεν κάνουν καν εγκατάσταση. Ακόμα και η έκδοση fortran powerstation 4.0 που έκανε κανονικά εγκατάσταση, δεν μπορεί να κάνει compile. Βγαζει fatal error c1007, οπότε όποιος ξέρει ας βοηθήσει να μου πεί πώς θα τα καταφέρω.

 

Δεν ξέρω, μπορεί για όλα αυτά που λέω να υπάρχουν αντίστοιχες εκδόσεις σε χ64, πάντως αυτά που έχω δεν τρέχουν. Για το AutoCAD ξέρω μόνο οτι υπάρχει έκδοση σε χ64 αλλά δεν ξέρω αν πρόκειται για το AutoCAD mechanical.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσω εγώ που έβαλα χ64 για να δουν τα 4GB RAM.

 

AutoCAD 2008 (δεν έχω την χ64 version, τι να κάνω, θα μου την στείλει ο θείος)

Developper Studio

Digital Visual Fortran

Compaq Visual Fortran

simulia abaqus v6.7

 

Γενικά, την fortran δεν μπορώ να την κάνω με τίποτα να δουλέψει σε περιβάλλον vista x64. Τα περισσότερα δεν κάνουν καν εγκατάσταση. Ακόμα και η έκδοση fortran powerstation 4.0 που έκανε κανονικά εγκατάσταση, δεν μπορεί να κάνει compile. Βγαζει fatal error c1007, οπότε όποιος ξέρει ας βοηθήσει να μου πεί πώς θα τα καταφέρω.

 

Δεν ξέρω, μπορεί για όλα αυτά που λέω να υπάρχουν αντίστοιχες εκδόσεις σε χ64, πάντως αυτά που έχω δεν τρέχουν. Για το AutoCAD ξέρω μόνο οτι υπάρχει έκδοση σε χ64 αλλά δεν ξέρω αν πρόκειται για το AutoCAD mechanical.

 

 

Οκ αλλά αυτά δεν είναι εφαρμογές ΓΕΝΙΚΗΣ χρήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...