Προς το περιεχόμενο

Τώρα τα Ιωάννινα και η Χαλκίδα μιλούν και σερφάρουν ελεύθερα!


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με broadband ρυθμούς αναπτύσσεται το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet που πλέον, καλύπτει και τα Ιωάννινα και τη Χαλκίδα. Συνολικά τις τελευταίες 10 ημέρες 7 πόλεις καλύφθηκαν από το δίκτυο Forthnet και έτσι οι κάτοικοί τους μπορούν να μιλούν από το σταθερό τους, αλλά και να σερφάρουν ελεύθερα, χωρίς πάγιο ΟΤΕ!

 

Στην παρούσα φάση, το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet καλύπτει περίπου το 90% των γραμμών ΟΤΕ στην Αττική , τη συντριπτική πλειοψηφία των περιοχών της Θεσσαλονίκης, τη Λάρισα, την Πάτρα, το Αγρίνιο, το Βόλο, τα Τρίκαλα, την Καρδίτσα, τα Ιωάννινα και τη Χαλκίδα!

 

Υπενθυμίζουμε ότι η Forthnet υλοποιεί το μεγαλύτερο επενδυτικό πλάνο ιδιωτικής τηλεπικοινωνιακής εταιρίας, ύψους 250 εκατ. ευρώ, με στόχο την παροχή διαφοροποιημένων, ανταγωνιστικών broadband υπηρεσιών πάνω από ιδιόκτητες υποδομές στο 85% του συνόλου της ελληνικής επικράτειας.

 

Source.png Πηγή: forthnet.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίρνουμε μίζα από Forthnet; Γιατί αυτό δεν είναι είδηση, είναι διαφήμιση, και στο περιεχόμενο και στο ύφος. Γιατί δεν το βάλατε εκεί ψηλά, στο banner;;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Γιάννενα την αλλάξαν σίγουρα μία φορά την ημερομηνία. Τώρα, άν είναι έτοιμοι, αυτή την στιγμή επισκέπτομαι το site τους να δώ..

 

Και αν όλα είναι έτοιμα, άντε γεια...

 

Στον ΟΤΕ ο λογαριασμός δεν πεφτει ποτέ κάτω απο 60? το δίμηνο (και λίγα λέω αλλά ας το δεχτούμε). + 12? (μόνο, λόγω φοιτητικού) το μήνα για άθλιο 768-ADSL = 42? τον μήνα...στην καλύτερη περίπτωση και με τσιγκουνιά στις κλήσεις...

 

 

 

Ε, αν στην forthnet με τα ίδια λεφτά 'εχω ίντερνετ μέχρι 24 Μbps (και 4 να πιάνω θα μου φανεί τεράααστια διαφορά) + απεριόριστες κλήσεις...

 

ο οτέ μάλλον θα ακούσει το "ύστατο χαίρε" απόψε κιόλας...

 

Οι υπόλοιποι τζέδες να παραμείνουν ώς έχουν στον ΟΤΕ για να προλάβω να κάνω την αίτηση πρώτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε διαφήμιση είναι γιατί είναι από το site της forthnet μάλλον το απόσπασμα. Αλλά τώρα κατά πόσο στέκουν αυτά που λέει...

 

Παίρνουμε μίζα από Forthnet; Γιατί αυτό δεν είναι είδηση, είναι διαφήμιση, και στο περιεχόμενο και στο ύφος. Γιατί δεν το βάλατε εκεί ψηλά, στο banner;;)

 

 

Ρε παιδιά δεν είναι η πρώτη φορά που βγάζουν τέτοιου είδους είδηση... Και για άλλες εταιρίες το ίδιο έγινε. Εγώ ας πούμε απο εδώ το έμαθα. Που το κακό?

 

Το ίδιο δεν έγινε και με τις νέες τιμές του ΟΤΕ?

 

Μετέφεραν την είδηση αυτούσια όπως ανακοινώθηκε... Το ίδιο κάνανε και τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω ακομη 1024 εχω και ειμαι στη forthnet

 

αφού τώρα είναι έτοιμο το ιδιόκτητο της forthnet... Εσύ είσαι στη forthnet μέσω οτέ και πληρώνεις για 1024 έτσι δεν είναι?

 

 

Κατα τα άλλα, με χάλασε η δεσμευση 12 μήνες... Το ξεπερνάω...

 

Και μια ερώτηση: ο τύπος στην forthnet είπε ότι το DSLAM που χρησιμοποιεί η forthnet είναι το ίδιο με αυτό του ΟΤΕ. Άρα εγώ θα απέχω απο το DSLAM όσο απέχω και τώρα, δηλ. <500 μέτρα? Και αυτό σημαίνει ότι θα πιάνω πόσα? (Τώρα έχω margin 44 & attenuation 11)

 

Και μια καόμη ερώτηση: θα μείνω καθόλου χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο? (Δεν νομίζω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είναι η πρώτη φορά που βγάζουν τέτοιου είδους είδηση... Και για άλλες εταιρίες το ίδιο έγινε. Εγώ ας πούμε απο εδώ το έμαθα. Που το κακό?

 

Το ίδιο δεν έγινε και με τις νέες τιμές του ΟΤΕ?

 

Μετέφεραν την είδηση αυτούσια όπως ανακοινώθηκε... Το ίδιο κάνανε και τώρα.

 

Δεν διαφωνώ ότι δεν είναι η πρώτη φορά. Και τις άλλες άσχημα χτύπησε. Ας πούμε, εγώ βλέποντας τίτλο "Τώρα τα Ιωάννινα και η Χαλκίδα μιλούν και σερφάρουν ελεύθερα!" (με θαυμαστικό παρακαλώ!) νόμισα ότι ήταν είδηση για δωρεάν ασύρματο ίντερνετ, ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Και μετά διαβάζω ένα promotion της forthnet (κανονικό όμως), που δεν λέει και κάτι καινούριο ουσιαστικά! Δείτε αν θέλετε στο http://www.adslgr.com πως μπορείς να μεταφέρεις μια τέτοια είδηση χωρίς να εκτελείς χρέη διαφημιστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ερώτηση: ο τύπος στην forthnet είπε ότι το DSLAM που χρησιμοποιεί η forthnet είναι το ίδιο με αυτό του ΟΤΕ. Άρα εγώ θα απέχω απο το DSLAM όσο απέχω και τώρα, δηλ. <500 μέτρα?

 

Αν είναι το ίδιο dslam τότε τι σόι ιδιόκτητο δίκτυο είναι αυτό????

Είπαμε συστέγαση αλλά όχι και συγχρήση (αν υπάρχει τέτοια λέξη:-))

Μήπως εννούν ίδιο μοντέλο??? ΄

Από τη SIEMENS ψώνισαν κι αυτοί? (βλέπε σκάνδαλο SIEMENS).

 

Και μια καόμη ερώτηση: θα μείνω καθόλου χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο? (Δεν νομίζω...)

 

:devil: Κάνεις αίτηση για σύνδεση στο δίκτυο της forthnet .Μαζί με την αίτηση κάνεις και εξουσιοδότηση για μεταφορά του

χαλκού (νοητά) και εκχώρηση του στη forthnet.

:devil::devil:Κάνεις διακοπή στον ΟΤΕ έτσι κι αλλιώς (δεν θυμάμαι αν το κάνεις με εξουσιοδότηση στη forthnet ή απευθείας ) .

:devil::devil::devil:Εάν η forthnet έχει οργανωθεί σωστά στην περιοχή , δεν θα μείνεις πολύ καιρό χωρίς τηλέφωνο-internet (μπορεί και αυθημερόν να σε συνδέσουν) .:rolleyes:

:devil::devil::devil::devil: Αν γίνεται χαμός, θα μπλέξεις άσχημα και θα μείνεις και χωρίς τηλέφωνο για καιρό.:mad:

:devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:Αν αλλάξεις γνώμη αφού έχεις κάνει τις αιτήσεις, τη γάμ....:X:X:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραία που ακούγονται τα παραμύθια .... μόνο που δεν είμαστε πια παιδιά ....

 

Οσο για το φίλο που λέει ότι ο πΟΤΕ θα πει αύριο κιόλας το καληνύχτα, να το ξανασκεφτεί. Γιατί με την αθλιότητα των υπηρεσιών υποστήριξης που παρέχουν οι "εναλλακτικοί" θα είναι στην ηγεμονία ο πΟΤΕ για πολλά χρόνια ακόμα ....

 

Πιο άθλιοι των αθλίων. Στον πΟΤΕ ΠΑΝΤΑ μου απαντάνε εντός 30 δευτερολέπτων/ενός λεπτού. Στην Forthnet, HOL, ο μέσος όρος αναμονής είναι 30 λεπτά, οποιαδήποτε ώρα της ημέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια μαλλον καλα τα πηγε η forthnet. ειμαι συνδρομιτής της εδω και 1.5 χρονο στη Χαλκιδα. εχω συνδρομη στα 2048 MbIT, και το modem μου (linksyswag200g) μολις καταφερε να αναγνωρισει τι γραμμη μου ως adsl2+(στα 2048 συνδεεται παλι). Τωρα μαλλον πρεπει να κανω και την αιτηση για να βαλω 2play και αν ολα παν καλα (μακαρι!! το ευχομαι!!) καποια "αοριστη" στιγμη το modem να συνδεθει και στα 24 Μbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...