Προς το περιεχόμενο

από ποιο παιχνίδι είναι αυτή η φωτο;


bruce_wayne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

wow! o leon (άν είναι αυτός) έχει άσπρο χέρι!!!

wow!! Καταπληκτικό!! Πόσο εύκολο να κάνεις τα πάντα όμορφα, ηλιόλουστα και άσπρα.. wow!! Πόσο τέλειο έιναι να έχεις άσπρο κάτι που δεν έχεις σχεδιάσει καλά! wow! κοίτα να δείς! το πόδι του ζόμπι που φαίνεται αλλάζει διάσταση!! (blur) wow! Και τι ηλιόλουστη μέρα!! το χώμα λάμπει!! Ατσά!

 

Με λίγα λόγια.. τα γραφικά φαίνονται όντως πολύ όμορφα και εντυπωσιακά αλλα τεχνικά δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη σε σχέση με τα σημερινά παιχνίδια (gow/creed). ίσως καλύτερo coverup)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wow! o leon (άν είναι αυτός) έχει άσπρο χέρι!!!

wow!! Καταπληκτικό!! Πόσο εύκολο να κάνεις τα πάντα όμορφα, ηλιόλουστα και άσπρα.. wow!! Πόσο τέλειο έιναι να έχεις άσπρο κάτι που δεν έχεις σχεδιάσει καλά! wow! κοίτα να δείς! το πόδι του ζόμπι που φαίνεται αλλάζει διάσταση!! (blur) wow! Και τι ηλιόλουστη μέρα!! το χώμα λάμπει!! Ατσά!

 

Με λίγα λόγια.. τα γραφικά φαίνονται όντως πολύ όμορφα και εντυπωσιακά αλλα τεχνικά δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη σε σχέση με τα σημερινά παιχνίδια (gow/creed). ίσως καλύτερo coverup)

 

Αυτό που λες με προβληματίζει και εμένα όσο περνάει ο καιρός...

Αυτό το HDR κατά τη γνώμη μου πιο πολλή ζημιά κάνει, παρά καλό. Ναι, είναι πιο ρεαλιστικό ίσως, αλλά δεν είναι αυτό που θέλω να βλέπω στην οθόνη μου. Θέλω πεντακάθαρα μοντέλα και λεπτομερή textures, όχι θολούρες και σκιές.

Δεν είμαι σίγουρος ότι δεν τα έχουν σχεδιάσει καλά, γιατί τότε, όταν δεν θα πέφτει το φως επάνω, τα textures θα είναι άθλια. Αλλά μέχρι στιγμής γίνεται υπερβολική χρήση αυτών των εφέ κατά τη γνώμη μου. Σε όσα παιχνίδια μπορώ, τα απενεργοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να μην βγει σε pc γιατί πολλοί θα πετάξουμε τις καινούριες κάρτες γραφικών μας. Πάντως η παιχνιδάρα συνεχίζει να βγαίνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι ο Chris Redfield και όχι ο Leon. Τα graphs είναι πολύ καλά για RΕ...σε pc ΔΕΝ θα βγει οποτε μην τρομάζετε κάθε φορα που βλέπετε photoshoped pics για τις precious gfx σας.Τώρα γιατί ακόμα και μετά από 15 residents ο character δεν περπατάει ενώ σημαδεύει είναι μια από τις μεγαλύτερες απορίες μου!

p.s. υπάρχει ήδη thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες με προβληματίζει και εμένα όσο περνάει ο καιρός...

Αυτό το HDR κατά τη γνώμη μου πιο πολλή ζημιά κάνει, παρά καλό. Ναι, είναι πιο ρεαλιστικό ίσως, αλλά δεν είναι αυτό που θέλω να βλέπω στην οθόνη μου. Θέλω πεντακάθαρα μοντέλα και λεπτομερή textures, όχι θολούρες και σκιές.

Δεν είμαι σίγουρος ότι δεν τα έχουν σχεδιάσει καλά, γιατί τότε, όταν δεν θα πέφτει το φως επάνω, τα textures θα είναι άθλια. Αλλά μέχρι στιγμής γίνεται υπερβολική χρήση αυτών των εφέ κατά τη γνώμη μου. Σε όσα παιχνίδια μπορώ, τα απενεργοποιώ.

 

+10

Δέν λέω οτι δεν ειναι καλοσχεδιασμένο.. Απλά όπως λές η υπερβολική χρήση κουράζει... Τώρα άν είσαι τρομερά casual gamer θα σε εντυπωσιάσει και με το παραπάνω.. Άν όμως έχεις παίξει 3-4 παιχνίδια (όχι παραπάνω).. "μια απο τα ίδια" ε κάπου εκεί σκαλώνει το πράμα!

O chris? Χεχ... Γιατί είμαι σίγουρος οτι θα υπάρχει ανάποδο σενάριο με την clare? Ξαναφέρτα να τα αρμέξουμε :P

Όσον αφορά το "γιατί δεν κινείται ενώ σημαδεύει" είναι χαρακτηριστικό του παιχνιδιού απο το re1 οπότε δεν νομίζω να αλλάξει ποτέ.. Απλά το χαρακτηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...