Προς το περιεχόμενο

Διεγραμενα αρχεια!!


muchaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Θα ηθελα να ρωτησα κατι σχετικα που ειχα ακουσει παλιοτερα.Υπαρχει μηπως κανενα τροπος ή προγραμμα που να επαναφερει αρχεια που διεγραφτηκαν ξανα πισω??Σημειωση οτι τα εχω διαγραψει τελειως απο τον καδο ανακηκλωσης!!

Ευχαιρστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια.Μονο που ειθελα να ρωτησο.Βιντεακια δε βρισκει??Και αν ναι πως τα βρισκει??Αυτο ψαχνω να βρω.Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε accipio.Το κατεβασα το προγραμμα αλλα αν δεν σου ηταν κοπος 8α μπορουσες να μου πεις πως λειτουργει??Γιαιτ οταν αρχιζει βγαζει τρεις επιλογες παταω την τριτη και μετα παει να φορτοσει και βγαζει error.Να σημησειω οτι εχω την εκδοση 3.32

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοείς το GetDataBack; Θα σου πω σύμφωνα με την έκδοση 3.03 που έχω εγώ.

Στην πρώτη οθόνη επιλέγεις το I want to recover deleted files, πατάς Next, επιλέγεις το σκληρό ή partition που θέλεις και πατάς πάλι Next, οπότε αρχίζει το ψάξιμο, που μπορεί να πάρει μέχρι και πάνω από μία ώρα, ανάλογα με το μέγεθος του δίσκου. Στο τέλος εμφανίζει τα αποτελέσματα και επιλέγεις τα αρχεία που θέλεις.

Αν όμως έχουν γραφεί άλλα δεδομένα πάνω στα διαγραμμένα αρχεία, ανάκτηση (πλήρης τουλάχιστον) δε γίνεται. Επίσης θα πρέπει να αποθηκεύσεις τα αρχεία που θα βρεις σε άλλο δίσκο ή partition και όχι σε αυτόν που ήδη βρίσκονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Για να μην ανοιγω νεο θεμα: )

Απο τα 2 προγραμματα που αναφερατε, μπορει καποιο απο αυτα να επαναφερει και κατεστραμμενα αρχεια?

(Δεν εχουν σβηστει, υπαρχουν αλλα ειναι corrupted ή κατιτετοιοξερωγωτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν είναι αυτή η δουλειά τους. Χρησιμοποιούνται μόνο για αρχεία που έχουν χαθεί από διαγραφή ή format.

Αν τα αρχεία είναι rar, πιθανόν να έχουν recovery record (φαίνεται στο info μέσα από το Winrar) και τότε μπορεί να γίνει repair, αλλιώς όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το GDB να προσθέσω ότι σταματάει να είναι free,εκεί που σταματάει και η αναγνώριση των αρχείων...Το να κάνει to recovery,είναι....σήριαλ (it needs a serial)

 

(καλούτσικο μοιάζει να είναι το free pandora recovery....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

επειδή εγώ έχω το recuva ακι το δοκιμάζω, παρατηρώ πως οτιδήποτε αρχείο και αν ανακτήσω μου το βγάζει σαν error και δεν το ανοίγει. Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν επαναφέρεται ένα αρχείο, δε σημαίνει πάντα ότι θα πάρεις το 100% του αρχικού. Πολλά προγράμματα του είδους αναφέρουν το ποσοστό των δεδομένων που υπάρχει διαθέσιμο (δεν έχουν «πανωγραφτεί» στο μεταξύ από άλλα αρχεία στο δίσκο) για κάθε αρχείο με έναν χαρακτηρισμό π.χ. Health: Good/Very Good/Excellent κλπ.

 

Αν επαναφέρεις μερικώς ένα αρχείο plain text, το πιθανότερο είναι ότι θα ανοίγει μεν σωστά, αλλά θα λείπουν τα αντίστοιχα σημεία από το κείμενο. Αν πρόκειται όμως για κάποιο πολύ ιδιαίτερο format (π.χ. εικόνες, Word, Excel κ.ά., στην πράξη οτιδήποτε άλλο πλην plain text), υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να έχουν καταστραφεί τμήματά του που χρειάζονται για τη σωστή ερμηνεία του format...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...