Προς το περιεχόμενο

χαθηκε συστημενο δεμα απο τα ελτα!


Bougas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εστηλα πριν 10-12 μερες σε εναν φιλο στην κερκυρα,το ΝΒΑ 2Κ8 σε φακελο,συστημενο,πληρωσα κανονικα,και μου ειπανε σε 2 εργασιμες.το δεμα ακομα να φτασει στον προορισμο του.

 

2 πραγματα περνανε απο το μυαλο μου:

1)το χασανε

2)το καβατζοσανε και παιζουνε Live. :-D

 

2 λυσεις υπαρχουνε:

1)η περιμενω να το τερματισουνε και μετα να το στηλουνε,αν υποθεσουμε οτι ισχυει το 2ο.

2)μυνηση? κατι αλλο μηπως?

 

η λαλακια ειναι οτι πεταξα την αποδειξη που μου δωσανε οταν παραλαβανε το πακετο :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα πέρσι μου συνέβη κάτι αντίστοιχο. Ελαβα συστημένο γράμμα μετά από 20 μέρες...

Αλλά ήταν περίοδος γιορτών οπότε υπήρχε μια δικαιολογία.

Στα ΕΛΤΑ παίζουν χασίματα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς την απόδειξη δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Θα μπορούσες να κάνεις μία αίτηση αναζήτησης και να ψάξουν να το βρουν και να το στείλουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξερω πως αν ενα πακετο αν το στηλεις συστημενο και το χασουν σε αποζημιονουν με χρηματα. Νομιζω 200 ευρω αλλα δεν θυμαμαι τωρα. χωρις την αποδειξη ομως δεν ξερω τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξερω πως αν ενα πακετο αν το στηλεις συστημενο και το χασουν σε αποζημιονουν με χρηματα. Νομιζω 200 ευρω αλλα δεν θυμαμαι τωρα. χωρις την αποδειξη ομως δεν ξερω τι παιζει

 

Δεν ισχύει αυτό νομίζω. Καλύτερα να το διασταυρώσεις. Και σίγουρα αποκλείεται να είναι 200 EU, μέχρι 200 EU ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αμα αυτο που εχεις στο κουτι,ειναι κατι μεγαλης αξιας? υποτιθετε,(λεξη και αυτη στις μερες μας),δεν εχουνε αυτοι την ευθηνη απο την στιγμη που τους το παρεδωσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συστημένα πάντως για εξωτερικό χάνουν κάτω από 0.5%. Η αποζημίωση αν θυμάμαι καλά είναι 35 ευρώ αν δεν έχεις δηλωμένη αξία (ασφαλισμένο δηλαδή).

 

Χωρίς το νουμεράκι σου πάντως δεν κάνεις τίποτα. γιατί να μη πάω και εγώ να λέω ότι χάθηκε κάτι χωρίς νούμερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα απ οσο γνωριζω στα ελληνικα ταχυδρομεια, καθε συστημενο φερει και εναν κωδικο. Με το προγραμμα track n trace που διαθετουν στα ταχυδρομεια, μπορουν ανα πασα στιγμη να τσεκαρουν που βρισκεται το πακετο σου, με τη χρηση του κωδικου του. Τιποτα δε χανεται εστι απλα εφοσον μιλαμε για συστημενο. Πηγαινε στο κεντρικο τμημα της περιοχης σου, η αν εισαι Αθηνα, στο τμημα διαλογης, και νομιζω οτι θα βρεις την ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς στα ΕΛ.ΤΑ ¨χάνονται΅ και απλά γραμματα,επιστολές,αλλα και άλλα που είναι εμφανες ότι περιέχουν κάτι αξιόλογο μέσα..Γι΄αυτό το λόγο όταν θέλω να στείλω κάτι που δεν θέλω να απολεσθεί το στέλνω συστημένο!

Τα συστημένα υποτίθεται δεν χάνονται αφού παραδίδονται μονο στον παραλήπτη με υπογραφή του...

Περίμενε λίγες μέρες ακόμα ...αλλα τι να κάνεις αφου δεν εχεις την απόδειξη κατάθεσης...

Αν την είχες,θα μπορουσες να κανεις αίτηση αναζήτησης στο ταχυδρομείο που το κατέθεσες και θα ερχόταν υπηρεσιακά απάντηση απο τα ΕΛΤΑ Κέρκυρας αν παραδόθηκε ή όχι,δηλαδή χάθηκε,και θα πάρεις την νόμιμη αποζημείωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...