Προς το περιεχόμενο

Sins of a Solar Empire


LuxJaja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιος έχει δοκιμάσει αυτό το νέο διαστημικό strategy;;;

 

εγώ το κατέβασα από το επίσημο site και είναι απίστευτο. είναι φτιαγμένο και για Online Experience.

 

hint σε όλους τους nvidia κατόχους. Υπάρχει ένα bug που άμα είναι όλα τα εφφέ στο highest κολλάει το παιχνίδι. θα πρέπει να τα έχετε στο High.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το κατέβασα από το επίσημο site και είναι απίστευτο.

 

Τι εννοείς; Ήταν δωρεάν (γιατί τώρα σίγουρα δεν είναι) ή μιλάς για το demo;

 

Μόλις το έφερε ο "θείος" (με μισή καρδιά του το ζήτησα μιας και δεν είχα τίποτα άλλο) άλλα βαριέμαι να μπω σε win για να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το δοκίμασα.

 

Πρώτες εντυπώσεις από το setup κιόλας... ενώ υπάρχει serial, δεν ζητάει το ζητάει ποτέ. Εν συνεχεία το παιχνίδι δεν έχει προστασία. Μετά το install ξεκινάς.

 

Για το παιχνίδι τώρα είναι... δεν είναι το είδους μου και θέλω λίγο χρόνο ακόμα πριν το θάψω. Μου θυμίζει αφάνταστα το άλλο παιχνίδι της ίδιας εταιρίας το Galactic Civilizations II με την διαφορά ότι αυτό είναι rts ενώ εκείνο turn based.

 

Αν αρέσουν σε κάποιον τα διαστημικής στρατηγικής ας το δοκιμάσει. Για κάτι άλλους σαν και μένα... ας το αφήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενδιαφέρον φαίνεται, αλλά είμαι της άποψης ότι τέτοιου είδους παιχνίδια χρειάζονται TB και ότι RT.

 

Δεν ξέρω, με αγχώνουν κάπως τα RTS, αλλά όπως γράφει και ο alex, γούστα είναι αυτά.

 

Παρενθετικά, ένα αντίστοιχης λογικής (το οποίο ελπίζω πραγματικά να είναι TB) είναι το Lost Empire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 5 μήνες μετά...

Το game πούλησε πάρα πολύ καλά και έφτασε τα 500.000 αντίτυπα. Πολύ καλό νούμερο όταν το game δεν είχε καμία προστασία και το έχει φτιάξει μια ανεξάρτητη εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βρίσκω πολύ καλό το παιχνίδι. Ο ρυθμός είναι πολύ καλός και δεν αποτελεί πρόβλημα το ότι είναι real time. Δεν είναι τίποτα απίστευτο, ούτε groundbreaking αλλά στο είδος του είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά για να είμαι ειλικρινής πλέον περιμένω το mod του EvilJedi. είναι ένας παλικάρι που είχε/έχει κάνει ένα φοβερό mod Star Wars για το Homeworld 2. οπότε το κρατάω πλέον μόνο για αυτό το λόγο. Αν και είναι πολύ καλό παιχνίδι η έλλειψη κεντρικού στόρυ το κάνει να χάνει. Η εταιρία έχει υποσχεθεί στο μέλλον να βγάλει και βασική ιστορία αλλά θα αργήσει αρκετά μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό όντως ισχύει και είναι κρίμα γιατί το αρχικό concept φαίνεται ενδιαφέρον. Επίσης το ΑΙ δεν είναι και τπτ το φοβερό αλλά παίζεις ικανοποιητικά όπως και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...