Προς το περιεχόμενο

Σχεδια απο μοττερ για scouter?


Sadman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω φαει τον τοπο με τον αδερφο μου να βρουμε τα σχεδια απο το μοτερ απο το μηχανακι μας και δεν μπορω να τα βρω πουθενα.

Ξερει κανεις που μπορω να βρω σχεδια(αναλυτικα)για το πως κατασεκευαζετε/συναρμολογηται το μοτερ απο την αρχη?

Το μηχανακι ειναι ενα TXM 50ccΕΔω

Θα πεσει γερο tuning για να αποδιξω σε εναν μαμακια,πλοσιομπαμπακια πως μπορω με ετουτο να του σκισω ενα 80αρι πανακριβω που το πηρε κανα 3χιλιαρο(ενα απριλια αν δεν κανω λαθος).

Περιμενω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το απρίλια του φίλου σου είναι δίχρονο, τότε θα το πάρεις στο χέρι το μοτέρ απο το πολύ πείραγμα και πάλι δεν θα τον φτάνεις.

 

Μήν μασάς, σημασία δεν έχει το όχημα, αλλά ο οδηγός ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 1 μηνα καιρο,οποτε θα πεσουνε πολλες μετατροπες,και δοκιμες(ασε που εχω κολλητους που τρεχουνε στα ντρακστερ με αυτοσχεδιο αμαξι ;)).

Αν μπορουσα μονο να βρω τα σχεδια.

Απριλια διχρονο ειναι(αλλα απο τα αυτοματα).

Παντως για οδηγο δεν το κοβω(απλα το παταει τερμα και οσο παει πηγε).

Εχω παρει σε κοντρα αρκετα 50αρια(αυτοματα,με ταυχτητες,4χρονα,2χρονα)με το οπως ειναι(καρμπιλατερ απο 80αρι,wiseco πιστονακι,εξταμισουλα χειροποιητη,σκελετος φτιαγμενος απο carbon και επικαλυψη αλουμινιου).

Θα τον εβαζα με το fx αλλα δεν παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 5ορι 4Τ να περάσεις 80ρι 2Τ λίγο έως πολύ αδύνατο. Η μόνη λύση είναι νέα κυλινδοκεφαλή 82cc που μαζί με όλα τα άλλα (καρμπιρατερ-εξατμηση κτλ) ίσως σε φέρει λίγο ποιο μπροστά απο αυτόν.

Αλλα και πάλι αμα αρχίσει και αυτός μετατροπές (πχ malossi πραγματα) τότε το έχεις χαμένο το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να περάσεις το δίχρονο 80άρι (κι αν) , θα δώσεις πολύ περισσότερα χρήματα (για την αγορά και την βελτίωση) απο οτι έδωσε αυτός μόνο για να το αγοράσει. Και με ελάχιστα λεφτά αυτός το βελτιώνει πολύ καλύτερα.

 

Κι όλα αυτά για "την πεις" σε ένα μπουχέσα; Αν παίζει για έπαθλο κάνα τρελό γκομενάκι πάω πάσο, αλλιώς να στερηθείς χρήμα και χρόνο για το "έτσι", το θεωρώ βλακεία.

 

Αν θες sony και καλά κόντρα, πήγαινέ τον σε ένα σφιχτό στροφιλίκι όπου τα άλογα δεν θα παίζουν ρόλο αλλά ο οδηγός....

 

 

(με τι κάθεστε και ασχολείστε ρε πούστη μου...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κομματια θα τα παρω ολα "δωρεαν" απο εναν γνωστο που μου χρωσταει χαρη.

Απλα θελω να βρω τα σχεδια για το συγκεκριμενο μοτερ ειναι σαν να προσπαθω να διαβασω κινεζικα...

 

Επεισης αυτος δεν θα φταιξει το δικο του(γτ απλα ειναι πλουσιοχεστης)που πιστευει πως επειδη το αγορασε με ενα Α ποσο ειναι το καλυτερο.

Εχω και πολυ πιο γρηγορα μηχανακια απο αυτο αλλα μου την εσπασε που ειρθε να μου πουλησει θεωρια επειδη μπορει να το παρει οπως ειναι.

ten-ten ευχαριστω πολυ αν και δεν ειναι ακριβως αυτο που φανταζομουνα αλλα βοηθαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια απορια.

Τα σχεδια τα ειδε ενας φιλος μου και ψιλοζηλευσε και ρωταει αν μπορειτε να του βρειτε για το Crypton του(105cc μοντελο ή 01 ή 02)

Αν μπορειτε να βρειτε θα σας ειμουνα ευγονομον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε Βαλμάδα ευλογημενη τι βγαζεις. Που τα τρεχετε ρε αλανια??? Μεχρι τον Αγιο Αθανασιο???Βαμμενη την εχεις φιλος. Θα του προτεινα μια κοντριτσα απο Στροφη Βραχιας μεχρι γκρεμισμενη γεφυρα Αξιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Σκοπευτηρια εννεοεις ετσι?Εκει σκοπευαμε να γινει η κοντρα(τρυπα-ταμπελα αν καταλαβενεις τι θελω να πω ;)).

Το πιο πιθανο οντως ειναι να την χασω την κοντρα...αλλα που ξες μπορει να μου την βαρεσει και να παω με το μεγαλο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...