Προς το περιεχόμενο

Hp recovery


Manu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι. Κατέβασε ένα ubuntu να πειραματιστείς και να έχεις τουλάχιστον το φορητό διαθέσιμο για internet.

 

Michalis λέω να πειραματιστώ λίγο με Ubuntu.Σε αυτή τη σελίδα, ποια έκδοση κατεβάζω?? Περιέχει και OpenOffice μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε πρώτα το live cd να πάρεις μια καλή ιδέα πως είναι χωρίς να το εγκταστήσεις. (Alternative amd64)

 

Ερμή ειδικά για τον φορητό σου λόγο AMD + ATI ίσως να έχεις μερικά προβλήματα συμβατότητας. Ναι περιέχει και OpenOffice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε πρώτα το live cd να πάρεις μια καλή ιδέα πως είναι χωρίς να το εγκταστήσεις. (Alternative amd64)

 

Ερμή ειδικά για τον φορητό σου λόγο AMD + ATI ίσως να έχεις μερικά προβλήματα συμβατότητας. Ναι περιέχει και OpenOffice.

 

Σόρρυ,δικό μου το λάθος και η παράλειψη...στο desktop (Pentium4 , nvidia) θα το χρησιμοποιήσω που το έχω για πεδίο δοκιμών!:P .

Στο λαπτοπ δεν κάνω πειράματα, φοβάμαι....:fear:

Τελικά το κατέβασα από εδώ, αλλά δεν βρήκα αυτό το live cd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη Ερμή έκανα λάθος. αλλα αντί άλλων έγραψα. Οταν bootάρεις θα σου δώσει επιλογή να το τρέξεις ή να το εγκαταστήσεις.

 

Και κατεβάζεις την standard έκδοση σε αντίθεση με ότι έγραψα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε marantonis και μενα καποιο error μου εβγαζε μολις προσπαθουσα να κανω την επαναφορα με το recovery που ειχα δημιουργησει ο ιδιος δεν θυμαμαι τον κωδικο του σφαλματος ακριβως..

 

Τωρα για τα δισκακια που λες θα στα στειλουν δωρεαν?Εμενα μου ζητανε 49 ευρω χωρις φπα και μεταφορικα οι κλεφτες και ειμαι και μεσα στην εγγυηση..

 

Εχω απογοητευτει ... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λενε αυτο ακριβως

Καλησπέρα σας,

444391-DJ1 (w) RECOVERY KIT => 43 euro + φπα

Διαθέσιμο 3-8 εργάσιμες μετά την ημερομηνία επιβεβαίωσης της παραγγελίας, σύμφωνα πάντα με τη διαθεσιμότητα του προμηθευτή.

 

Και μενα παρα πολλα μου φαινονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω...παράξενο μου ακούγεται.

 

Συνήθως, ειδικά εάν είσαι εντός εγγύησης και δεν τα έχεις ξαναπαραγγείλει, έρχονται χωρίς χρέωση σε 12-14 ημέρες. Αλλιώς με 15 ευρώ πάλι στον ίδιο χρόνο.

 

Εφόσων είσαι εντός εγγύησης, μπορείς πολύ απλά να το στείλεις για σέρβις και να το έχεις πίσω έτοιμο μετά από κάποιες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

To recovery είναι μια αυτοματοποιημένη διαδικασία, κατά την οποία ο δίσκος επαναφορμάρεται, το λειτουργικό εγκαθίσταται εκ νέου και πάνω από αυτό μπαίνουν οι drivers και το software που είχε το φορητό την πρώτη φορά που έκανε boot. Χάνεις τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

καλημέρα σε όλους!Έχω το εξής πρόβλημα.Έχω laptop HP αρχικά ήταν με windows Vista και μετά με windows XP.Κόλλησα έναν ιό που λέγεται advanced virus remover(έτσι έγραφε)και με βοήθεια μιας φίλης τον έβγαλα.Το θέμα είναι οτι μου χάλασε τον ήχο και δεν ακούγεται τπτ είτε ανοίγω μουσική,ταινίες τα πάντα εκτός από ένα παιχνίδι μικρό.Τι να κάνω σας παρακαλώ?Αν κάνω recovery θα λυθεί το πρόβλημα?Επίσης με το recovery θα σβηστεί τπτ απο τον σκληρό δίσκο και πως κάνω recovery ακριβώς?Έχει έναν δίσκο D που λέει HP recovery και έχει μια εφαρμογή που λέγεται setupSNK και απο κάτω λέει windows XP version Checking Program.Κάνω τπτ με αφτό ή όταν το ανοίγω πατάω κάποιο πλήκτρο?Σας παρακαλώ απαντήστε μου έδω ή με e-mail.Δεν ξέρω τι να κάνω και δεν έχω κανένα ειδικό DVD από αυτά που λέτε πιο πάνω.Ευχαριστώ για όλα όπως και να έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Galanodel1982.

 

Μπορεις να κανεις επαναφορα του συστηματος σε καποια προηγουμενη ημερομηνια ετσι ωστε να διορθωθει το προβλημα με τον ηχο.

 

Η να κατεβασεις τους drivers της καρτας ηχου του λαπτοπ σου για να τους εγκαταστησεις ξανα απο το device manager του πινακα ελεγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια...

Εχω και εγω ενα hp και μου εβγαζε και σε μενα error υστερα απο προσπαθεια να του επαναφερω το λειτουργικο των vista που προυπηρχε....

Πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση(διαβαζοντας αυτο το post)και εγω για να ζητησω recovery disc και ενω το λαπτοπ ειναι ουτε 2,5 μηνων.,..μου ειπαν οτι η πολιτικη της hp ειναι να δεινει δωρεαν recovery σε διαστημα ΜΕΧΡΙ 2 μηνων..ουτε για 15 μερες διαφορα δεν καναν πισω.....

Εγω προσωπικα ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι με τη hp...μεχρι τωρα ειχα Acer...και ημουν απολυτα ικανοποιημενος...

Αφου λοιπον μου ειπαν το κστολογιο 40+Φ.Π.Α για να μου στειλουν το recovery disc τα πηρα κρανιοεγκεφαλικα και εγκατεστησα τα 7 :lol:

Ειναι τελεια.......και λειτουργει καλυτερα και απο οτι ηταν πριν....πολυ πιο γρηγορο και απροβληματιστο......

Εχω λοιπον το εξης δηλλημα..

Να δωσω 49 ευρω και να παρω το recovery αξιζει ή να παω για original 7?

Σκεφτομαι επειδη ειναι 2,5 μηνων μηπως παρω το recovery και κανω κανενα δωρεαν update σε 7..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δωσω 49 ευρω και να παρω το recovery αξιζει ή να παω για original 7?

Σκεφτομαι επειδη ειναι 2,5 μηνων μηπως παρω το recovery και κανω κανενα δωρεαν update σε 7..... ;)

 

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να δωσεις 50 ε για να παρεις τα δισκακια επαναφορας απο τη στιγμη που εγκαθιστας καποιο λειτουργικο και δεν υπαρχει προβλημα λειτουργιας του υπολογιστη .

Θα σου συνιστουσα απλως να κατεβασεις τους drivers για το μοντελο του λαπτοπ σου απο το site της HP και να τους εχεις καπου ευκαιρους σε περιπτωση που κανεις κανα format πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να δωσεις 50 ε για να παρεις τα δισκακια επαναφορας απο τη στιγμη που εγκαθιστας καποιο λειτουργικο και δεν υπαρχει προβλημα λειτουργιας του υπολογιστη .

Θα σου συνιστουσα απλως να κατεβασεις τους drivers για το μοντελο του λαπτοπ σου απο το site της HP και να τους εχεις καπου ευκαιρους σε περιπτωση που κανεις κανα format πχ.

 

Ναι αυτους τους εχω σε ολες τις εκδοσης....απλα ειμαι λιγο σφιγμενος λογο του οτι δεν ειναι original.....καταλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...