Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένη μουσική και εικόνες έναρξης τηλεοπτικών σειρών


tzinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσχετο!

 

Χθες είδα τα 2 πρώτα επεισόδια του Boston Legal(season 1) και σήμερα βλέπω αυτό το thread. Zdoing!

Η σειρά φαίνεται πως θα είναι δυναμίτης(James Spader mofo), αλλά το score τη στέλνει στη στρατόσφαιρα. Θυμίζει David Holmes στα καλύτερά του. Θα κάνω ένα pause μέχρι να τελειώσει η εξεταστική και θα βάλω μια grey goose στην κατάψυξη για τη συνέχεια. :P

 

Για να πλησιάσω ακόμα περισσότερο ontopic, να πω ότι το very first episode ξεκινάει με κάτι από Rick Holmstrom*.

 

TOTAL RESPEKT ! ! !

 

 

 

*...αν και όχι το opening theme της σειράς :-(

Ε, μην είμαστε και πλεονέκτες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έτσι έτσι άλλος ένας στο club του Boston Legal...

πραγματί η μουσικούλα είναι αφασία τελείως...πιστεύω πως αντιπροσωπεύει απόλυτα την σειρά :-D

 

DENNY CRANE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tιτλοι αρχης DEXTER για μενα,παιζει ν ειναι κ οι καλυτεροι που εχω δει ποτε....x-files,σταθερη αξια κ επισης μου αρεσουν κ τα των μπειγουωτς(ΝΑΙ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΞΙΑ) κ desperate housewives,που δεν το βλεπω κανονικα,οπωτε ναναι,αλλα ελεω danny elfman...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αποτελεσμα η δολοφονικη φυση του Ντεξτερ μεσω ενος απλου πρωινου ξυπνηματος και του ξεκινηματος της μερας του νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δει αν οχι στην ζωη μου, τουλαχιστον στα χρονια που ειναι προσφατα ωστε να τα θυμαμαι

 

 

 

ΥΓ. Αλλα στο φιναλε επειδη ειμαστε μαντραχαλοι και ουγκα ουγκα, Prison ρισπεκ', ειναι απιστευτα πορωτικο και "ματσο" εναρκτηριο σημα και μουσικη

μαζι σου 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει αρκετη εντυπωση που κανεις μεχρι στιγμης δεν ανεφερε το σημα αρχης του 4400, καλο τοσο εικαστικα οσο και σαν μελωδια.

 

 

Ωστοσο, το αγαπημενο μου και πολυ κλασικο πλεον ειναι αυτο.

 

 

Επισης μου αρεσουν του Dexter, Battlestar Galactica (ειδικα το Cylons were created by man Κλπ). Αν θυμηθω καποιο αλλο θα επανελθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εξαιρετικό το dexter, όχι μόνο ως μουσική αλλά και ώς γενικό αισθητικό αποτέλεσμα με πολλές αναφορές στην διαδικασία που ακολουθεί ο ήρωας. Δευτερο μάλλον το scrubs (σύντομο αλλά καλό) και τρίτο το Little boxes από το Weeds! Μερικές διασκευές είναι εκπληκτικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...