Προς το περιεχόμενο

PCLinucxOS προβλημα με fonts


camij

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, οταν παω να φορτωσω το PCLinuxOS 2007 με Gnome Environment απο το live cd μου βγαζει τα fonts ΤΕΡΑΣΤΙΑ....σε σημειο που να μην μπορω να κανω τπτ....

για να καταλαβετε πως ειναι...my.php?image=dsc00237cu1.jpg

το pc ειναι Toshiba A105-S4074

να σειμειωσω οτι και στο Xubuntu 7.10 ειχα το ιδιο προβλημα, με το live cd.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

camij αυτό που περιγράφεις δεν μπορώ να το καταλάβω....εκτός αν είναι λάθος στο livecd δεν μπορώ και να το εξηγήσω. Έχεις κατεβάσει το PCLinuxOS Gnome Edition?

Για τι μέγεθος γραμματοσειράς μιλάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DimitrisG.... μα για άλλη μια φορά βρε παιδί μου... να διαβάζεις τις σκεψεις μου!!!! θα σε μαλώσω....

 

Για να του έχει συμβεί με ξουμπουντου (έχει πλάκα να το γραφεις στα ελληνικά) μάλλον κατι τέτοιο συμβαίνει.... αλλά και πάλι το gnome edition βγικε πρόσφατα και έχει τους τελευταίους οδηγούς... τι να πω???

 

camij τι καρτουλα γραφικών φοράει ο Toshiba σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DimitrisG.... μα για άλλη μια φορά βρε παιδί μου... να διαβάζεις τις σκεψεις μου!!!! θα σε μαλώσω....

 

:-D δεν ειναι τυχαιο επειδη ειμαστε pclinuxos/mandriva να σκεβομαστε το ίδιο!! :lol:

 

 

camij αν ειναι οντως ετσι και ειναι ολα τεραστια, προσπαθησε να βρεις τα μενου με alt + με ποντικι μετακινεις το παραθυρο

για να αλλαξεις το resolution θα σου πει ο hasodikis σε ποιο μενου πας στο pclinuxos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry παιδια, ανεβασα photo στο πρωτο μου post αλλα δεν ξερω γιατ δεν φενεται....anyway εδω ειναι ενα δειγμα απο το PCLinuxOS....

 

http://img521.imageshack.us/my.php?image=dsc00237cu1.jpg

 

οχι εχω προβλημα ΜΟΝΟ με τα γραμματα!!!!τα εικονιδια ειναι μια χαρα!!!θα ανεβασω photo και απο Xubuntu σε λιγο.

Η καρτα γραφικων ειναι Intel GMA 950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...