Προς το περιεχόμενο

Αγορές από PIXMANIA είναι αξιόπιστη ?


stelrp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναζητώ να αγοράσω ένα scanner Α3 (μοντέλο Mustek Scanexress A3 1200 pro) και τον έχω βρεί μόνο στο PiXmania. To πλαίσιο, το e-shop, η Cosmodata, η Γραμμή κτλ. και όπου αλλού ρώτησα δεν τον έχουν και κατά την συνήθη πρακτική τους δεν τον φέρνουν. Το ερώτημα είναι αν έχετε ποτέ αγοράσει από Pixmania, είναι αξιόπιστη, θα παραδοθεί το προϊόν, σε πόσες μέρες, περίεργες χρεώσεις σε κάρτες κλπ., κλπ. Το site είναι κάπως μυστήριο στο τρόπο δημιουργίας λογαριασμού χρήστη για να γίνει η αγορά.

 

Θα το έπερνα από το amazon που το έχει επίσης αλλά για τα ηλεκτρονικά σε παραπέμπει σε κάτι αλυσίδες πληροφορικής που δεν έχουν στη λίστα αποστολής τους την Ελλάδα.

 

Άλλο site αγορών στο εξωτερικό που θα μου συστήνατε ?

 

Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε και κρινε

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=207040

Απ οτι φαινεται εαν στειλουν κατι και ειναι ελαττωματικο, μετα κανουν το παγωνι και προσπαθουν να αποφυγουν τις υποχρεωσεις τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιντεοκάμερα είχα αγοράσει αλλά μου βγήκε καλή κ δεν είχα κάποιο πρόβλημα να σου πώ..Παράδοση την ημέρα που ορίστηκε..Τώρα άμα σου κάτσει κάτι στραβά δεν ξέρω πως ανταποκρίνονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο μεταφορικα τι λενε, ποσο περιπου κοστιζει κατι να στο στειλουνε Ελλαδα?

Και εχει μηπως τιποτα εξτρα φορους?

Να ξερουμε αν μας συμφερει στα σιγουρα δηλαδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι τα feedback του pixmania για το store που διατηρει στο ebay. Δεν ειναι και τα καλυτερα, αν και προσωπικα εχω αγορασει φωτογραφικη μηχανη σε φανταστικη τιμη και χωρις κανενα προβλημα.

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&ftab=AllFeedback&userid=pixmania-uk&iid=-1&de=off&items=25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα DVD recorder για την TV είχα πάρει και κανένα πρόβλημα....ήρθε την ημέρα που είχε οριστεί η παράδοση και όλα καλά....και η τιμή του....μαζί με τα μεταφορικά 70? φτινότερο από την καλύτερη τιμή που είχα βρει εδω Ελλάδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο μεταφορικα τι λενε, ποσο περιπου κοστιζει κατι να στο στειλουνε Ελλαδα?

Και εχει μηπως τιποτα εξτρα φορους?

Να ξερουμε αν μας συμφερει στα σιγουρα δηλαδη...

 

Πριν ολοκληρωθεί η παραγγελία αναγράφει τα πάντα αναλυτικά. Εξτρά φόροι δεν υπάρχουν καθώς το κατάστημα έχει έδρα το Παρίσι, μόνο μεταφορικά, τα οποία αν το αντικείμενο είναι μικρό πχ ipod κοστίζουν 6-7 ευρώ και έρχονται με ACS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εμπειρίες από γνωστούς που αγόρασαν radio-cd για το αυτοκίνητο και φωτογραφικές μηχανές....

 

Πολύ καλές τιμές, ποικιλία, φτηνά μεταφορικά...

...αλλά aftersales...γτπ καθώς αν σου χαλάσει αυτό που πήρες πρέπει να τους το στείλεις Γαλλία, γιατί οι εδώ αντιπροσωπείες αρνούνται να το φτιάξουν (παρότι είμαστε ( ; ) χώρα της Ε.Ε. και είναι δικαίωμα μας κλπ.)

και γενικά αν το στείλεις Γαλλία παίζει να το δεις πάλι σε 1-2 μήνες και να μην είναι φτιαγμένο και να πρέπει να το ξαναστείλεις (φίλος την πάτησε έτσι με ενα Pioneer radio-cd αυτοκινήτου που τελικά το έχει χαλασμένο και αχρησιμοποίητο...το έστειλε 2 φορές Γαλλία και τις 2 φορές του ήρθε μη επισκευασμένο)

και γενικά ένα ατέλειωτο μπλέξιμο γενικά που κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει τα 20-30-40 ευρώ λιγότερα που θα δώσεις...

 

Γνώμη μου: Αγοράστε, αλλά μόνο ό,τι ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...