Προς το περιεχόμενο

Τους καταναλωτές ποιος θα τους προστατέψει από τους απατεώνες;


gdp77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο τύπος παραπονιέται γιατί ενώ το mb λέει ότι υποστηρίζει 45nm cpu ουσιαστικά... δεν

και ότι ενώ η microsoft λέει να βάλει ultimate για καλύτερη απόδοση και πάλι... δεν

απ'ότι κατάλαβα αυτό ειναι το θέμα

κατά την άποψή μου το παληκάρι φαίνεται να έχει δίκιο

 

Ακριβώς! και δεν καταλαβαίνω το λόγο για τον οποίο πρακτικά οι περισσότεροι δίνετε δίκιο στην M$, στην Nvidia και στην Asus.

Δείτε τι προτείνει η M$. Δείτε τι λέει το κουτί της mobo. Δεν εξαπατούν ;

 

O χρήστης έχει τις ευθύνες του γιατί δεν ενδιαφέρθηκε όσο έπρεπε για να μάθει από τρίτους. Αυτό όμως δικαιολογεί τα ΨΕΥΔΗ των εκάστοτε εταιρειών που ΕΞΑΠΑΤΟΥΝ τους πελάτες; Δηλαδή αν ένα κινητό λέει στο κουτί του ότι έχει 3ΜP κάμερα και στην πραγματικότητα έχει 1.3 , φταίει ο πελάτης που δεν ρώτησε τους ειδικούς για να μάθει ή η εταιρεία που τον εξαπατεί; Ο Νόμος ποιον κατοχυρώνει;

 

@ mod : Ευχαριστώ πολύ που επέπληξες εμένα και όχι αυτόν που εμφανέστατα με ειρωνεύτηκε. Αν η ειρωνεία είναι άποψη, ζητάω συγνώμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μαλακία ξεμαλακία δεν είναι μεμπτό. Αν δεν έχεις λεφτά ρώτα πρώτα για να μη γκρινιάζεις μετά. Αυτό λέω από την αρχή. Πάμε παρακάτω.

 

Κοίτα... αν δεν έχεις όρεξη να το συζητήσεις δεν σημαίνει ότι λήγει και το θέμα.

 

Έκανε τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό και πήρε τα @@ του;

Έκανε αυτό που έλεγε το παιχνίδι να κάνει και πήρε τα @@ του;

 

Άλλο τώρα τι θα έκανε ένας ψαγμένος στον χώρο και αν αντί για 1000? θα μπορούσε να δώσει 700? και να παίζει καλύτερα με ταρζανιές.

 

Τέσπα... άμα είναι να χαλάσουμε την ζαχαρένια μας πρωί-πρωί να το κόψουμε εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα... αν δεν έχεις όρεξη να το συζητήσεις δεν σημαίνει ότι λήγει και το θέμα.

 

Έκανε τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό και πήρε τα @@ του;

Έκανε αυτό που έλεγε το παιχνίδι να κάνει και πήρε τα @@ του;

 

Άλλο τώρα τι θα έκανε ένας ψαγμένος στον χώρο και αν αντί για 1000 θα μπορούσε να δώσει 700 και να παίζει καλύτερα με ταρζανιές.

 

Τέσπα... άμα είναι να χαλάσουμε την ζαχαρένια μας πρωί-πρωί να το κόψουμε εδώ.

Δεν είπα πως δεν έχω όρεξη... Λες πως είναι μαλακία να παίζει με ~35fps με τέτοιο μηχάνημα και σου απάντησα πως όσο μαλακία και να είναι δεν είναι μεμπτό. Το θέμα μας δεν είναι τι hardware χρειάζεται για να πιάσεις 100fps στο FSX αλλά το αν εξαπάτησαν οι εταιρείες το φίλο του gdp77 .Τέλος τη ζαχαρένια σου μόνος σου τη χαλάς. Πιες ένα καφέ και ξαναέλα με άλλη διάθεση:-). Και κόψε τις αναφορές σε @@ κλπ για να κρατήσουμε ένα επίπεδο ηρεμίας.

 

Η Nvidia έχει μερίδιο ευθύνης, γιατί το 680 chipset διαφημίστηκε ότι υποστηρίζει 45nm. Δεν μιλάμε για το SLI

Αν είχε ψάξει θα είχε δει αυτό. Το 680 δεν είναι στη λίστα συμβατών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος τη ζαχαρένια σου μόνος σου τη χαλάς. Πιες ένα καφέ και ξαναέλα με άλλη διάθεση:-). Και κόψε τις αναφορές σε @@ κλπ για να κρατήσουμε ένα επίπεδο ηρεμίας.

 

Ναι, σόρρυ. Ήταν καλοπροαίρετα διατυπωμένο. Παρεήστικο.

 

Την ζαχαρένια πάντως την έγραψα για σένα που μου φάνηκε ότι στράβωσες και δεν είχα όρεξη για διαφωνίες πρωί- πρωί ειδικά όταν για μένα είναι θέμα όπου ότι και να πούμε/ αποφασίσουμε/ κάνουμε εμείς το πρόβλημα θα παραμείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά συγγνώμη, έχετε δει ποτέ διαφήμιση είτε σε TV είτε γενικώς που να λέει ΔΕΝ παίζει καλά η τάδε κάρτα το τάδε παιχνίδι ή ότι ΔΕΝ τη παλεύει ο επεξεργαστής το crysis?

Όταν μιλάμε για διαφήμιση είναι δυνατόν να πιστεύει κανείς ότι οι ίδιες εταιρίες δεν έχουν καλυμμένο το κ@@λο τους?

Είναι όπως με το adsl. Πόσοι είναι αυτοί που πάνε για 24αρα και λένε θα κάνω μήνυση κλπ επειδή κατεβάζουν με 15? Φυσικά δεν είναι αναγκασμένοι ούτε υποχρεωμένοι να ψάχνουν στα fora για πληροφορίες αλλά πώς θα μάθεις πχ ότι βγήκε ο Ε8500 και τι διαφορές έχει πχ με τους άλλους επεξεργαστές? Από τον πωλητή?

 

Και τελευταίο, πόσες φορές έχουμε πάρει game που λέει recommended πχ 2.4 CPU και να χρειάζεται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μείωση αναλύσεων γιατι στο δικό μας μάτι δεν παλεύεται. Εξαρτάται από τις απαιτήσεις του καθενός. Εάν είσαι απαιτητικός από τους άλλους(εταιρίες κλπ) , πρέπει να είσαι και με τον εαυτό σου και να ψάχνεις τη λεπτομέρεια για να ξέρεις ακριβώ που πας και τι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να σοβαρευτούμε λίγο.

Ο χρήστης ορθότατα σου ανέφερε πως υπάρχουν πολύ σοβαρότερα προβλήματα από το αν θα τρέξει ένα game με 35 ή με 50 fps, και εσύ του επιτέθηκες λες και μίλησε για σένα προσωπικά. Κανείς δεν σε ειρωνεύτηκε, μόνος σου τα βγάζεις αυτά τα συμπεράσματα. Το αυτονόητο δήλωσε ο χρήστης. Ας προσγειωθούμε, θα ζήσουμε και χωρίς ένα game. Φυσικά και επέπληξα εσένα, εσύ επιτέθηκες προσωπικά.

 

 

Πες στον φίλο σου να μπει μέσα να αναφέρει τί και πως το τρέχει το game να βοηθηθεί να πάρει τα μέγιστα από το hw του, γιατί προφανώς έχει αρκετό διάβασμα ακόμη μπροστά του, όπως και εσύ. Αλήθεια, γιατί δεν μπαίνει ο ίδιος να αναφέρει το περιστατικό με περισσότερες πληροφορίες; Εσύ του πρότεινες να τα κάνει όλα αυτά; :X

 

ΒΤW

Τα Vista Ultimate η Μ$ του τα πρότεινε για gaming; Τα Ultimate; Για gaming; :X

H mobo αναφέρει πουθενά ότι υποστηρίζει τον συγκεκριμένο επεξεργαστή με current bios ή όλους τους 45nm μέχρι την ημερομηνία κυκλοφορίας της; Έστειλες mail στην Αsus και σου είπε "Ναι πάρτον τον cpu, θα παίξει";

Σου πέρασε από το μυαλό ότι αν η cpu βγήκε στην κυκλοφορία μετά από το τελευταίο bios της mobo δεν θα υποστηρίζεται από το current αλλά ίσως από το επόμενο;

Σου πέρασε από το μυαλό ότι ίσως και να θέλεις "φάρμα" για να τρέξεις παιχνίδι simulation σε 7-8 οθόνες που ζητάς με top γραφικά/frames;

 

Σου δήλωσε κάποιος/κάποια εταιρεία, οποιοσδήποτε ότι αν κάνεις όλα αυτά που έκανες θα τρέχει με 100fps σε 8 οθόνες το παιχνίδι σου;

ΟΧΙ!

Σου είπαν ότι θα τρέχει "καλύτερα", σου είπαν "υποστηρίζει" quad + sli.

Και εσύ μπορεί να κατάλαβες ότι θα πηγαίνει με 100 αλλά αυτοί εννοούσαν με 35.

Μην κοροϊδευόμαστε.

 

Αν την πάτησες έμαθες για την επόμενη φορά.

Με το να κλαίγεσαι και να απαιτείς ρέστα για δικές σου λανθασμένες επιλογές δεν βγαίνει τίποτα. Απλή κοινή λογική είναι κάποια πράγματα (Ultimate για gaming :X ) και στοιχειώδες IQ (Sli για CPU bound παιχνίδι :X ) .

 

 

Δεν είμαι με το μέρος καμίας εταιρείας ( γνωστός freelancer ) αλλά τα λάθη μας είναι λάθη μας. Εσύ απλά πήδηξες σε συμπεράσματα με όσα ήξερες/ξέρατε, και ζητάς συμπόνια και ένα ηθικό δίκαιο από την Insomnia επειδή την πάτησες- λες και θα αλλάξει κάτι.

 

Αν όντως θες να κάνεις κάτι -και δεν είναι μόνο λόγια αυτά που λες- τηλέφωνα δικηγόρων έχω να σου δώσω όσα θες, αν θες πραγματικά να μάθεις ποιόν κατοχυρώνει ο νόμος. Είσαι σίγουρος ότι θες;

 

 

 

p.s. Μην του πεις του άλλου και πάει και στήσει κάμια φάρμα για να τρέχει FSX.

Ας βρεί άλλο game.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό γιατί τώρα το έψαξα λίγο το θέμα (είναι που δεν έχω δουλειά)

---

RECOMMENDED REQUIREMENTS ΣΥΝΙΣΤΩΜΕΝΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ

 

OS: Windows XP SP2 / Windows Vista Windows XP SP2 / Windows Vista

Processor: Επεξεργαστης: 3.0 GHz Intel Pentium IV or equivalent 3,0 GHz Intel Pentium IV η ισοδυναμο

RAM: 1GB

Hard Drive: Σκληρος Δισκος: 6.5GB

Video Card: Καρτα οθονης: 256MB nVidia GeForce 6800 series or better 256MB nVidia GeForce 6800 series η καλυτερα

Other: Αλλα: Supported videocards: nVidia GeForce 3 series or better, excluding GeForce 4MX model series, ATI Radeon9500 series or better, keyboard, mouse Υποστηριζομενα videocards: nVidia GeForce 3 σειρες η καλυτερη, με εξαιρεση GeForce 4MX μοντελο της σειρας, η σειρα ATI Radeon9500 καλυτερα, πληκτρολογιο, ποντικι

Online Multi-player: Online Multi-player: 1 set of discs per computer; 6-8 players via internet or LAN play supported 1 σετ των δισκων ανα υπολογιστη · 6-8 παικτες μεσω internet η LAN παιξει υποστηριζεται

Soundcard: Καρτας ηχου: DirectX 9.0c compatible 16-bit sound card DirectX 9.0c συμβατη 16-bit καρτα ηχου

Drive: Δισκος: DVD-ROM drive DVD-ROM

 

 

ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ

 

OS: Windows XP SP2 / Windows Vista Windows XP SP2 / Windows Vista

Processor: Επεξεργαστης:

1.0 GHz 1,0 GHz

RAM:

Windows XP SP2 (256MB), Windows Vista (512MB) Windows XP SP2 (256MB), τα Windows Vista (512MB)

Hard Drive: Σκληρος Δισκος:

14GB

Video Card: Καρτα οθονης:

32MB DirectX 9 compatible 32MB DirectX 9 συμβατη

Αλλα:

DX9 hardware compatibility and audio board with speakers and/or headphones DX9 συμβατοτητας του υλικου του σκαφους και ηχου με ηχεια και / η ακουστικα

Online Multi-player: Online Multi-player:

56.6 kbps or better for online play 56,6 kbps η καλυτερη για online play

Drive: Δισκος:

DVD ROM Drive DVD ROM Drive

 

---

Και δεν σας φαίνεται κοροϊδία που δεν παίζει σωστά με το μηχάνημα του παιδιού; Μιλάω για το παιχνίδι καθαρά όχι για τσιπάκια, μητρικές κτλ.

 

Εγώ αυτό αντιλαμβάνομαι σαν κοροϊδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχεις δίκιο....κάποια προϊόντα πωλούνται και περιγράφουν συγκεκριμένα για ποιο λόγο προορίζονται και τί λειτουργίες επιτελούν (π.χ. η Striker υποστηρίζει τους νέους επεξεργαστές των 45nm κατά την περιγραφή της ASUS). Όταν αυτό δε συμβαίνει και εσύ έχεις πληρώσει το προνόμιο, φυσικά και κάπου είναι λογικό να αισθάνεσαι εξαπατημένος.

 

ΕΙΡΗΣΘΩ ΕΝ ΠΑΡΟΔΩ: Κάποιοι εδώ μέσα έχουν την τάση να κράζουν αυτούς που πληρώνουν παραπάνω από αυτό που εκείνοι μπορούν ή θέλουν να ξοδεύσουν για hardware εν προκειμένω. Θεωρώ ανοησία να κρίνεις το budget του άλλου (και ελπίζω να μην είμαι ο μόνος εδώ μέσα άλλως βρίσκομαι σε λάθος φόρουμ), ζούμε σε μία χώρα με ελεύθερη αγορά και εν πάσει περιπτώσει το φόρουμ υπάρχει εδώ για να επιλύει προβλήματα για φιλική κουβεντούλα και ανταλλαγή απόψεων και όχι για να κριτικάρει με πικρόχολα και άστοχα σχόλια το budget κάποιου "συνφορουμίστα" (αναφέρομαι συγκεκριμένα σε αυτές τις περιπτώσεις). Και για να εξηγούμαι, όταν εργάζεσαι καθημερινά σαν το σκυλί και επιλέγεις να ξοδεύσεις τους καρπούς των κόπων σου φτιάχνοντας ένα γαμάτο εργαλείο είναι λογαριασμός σου. Όπως λογαριασμός και του άλλου είναι να ξοδεύει τα φράγκα του στο ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ και στα ξενυχτάδικα....Ο νοών νοείτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να συμφωνήσω με τον yannis7777 ότι δεν θα πρέπει να κρίνουμε τα έξοδα που κάνουν οι άλλοι για τα χόμπυ τους μιας και διαφέρουμε τόσο σε γούστα όσο και στην οικονομική κατάσταση. Το μόνο μεμπτό, όπως αναφέρθηκε, είναι ότι ο φίλος δεν μπήκε στη διαδικασία να ψαχτεί λίγο γι' αυτό.

Δικαιολογημένη η αγανάκτηση αλλά το να χρησιμοποιείς (ουσιαστικά) "διαφημιστικά φυλλάδια"* για να επιλέξεις τι θα αγοράσεις δεν είναι και η καλύτερη ιδέα, ειδικά εφόσον δεν είσαι ενημερωμένος για τα τεκτενώμενα του χώρου. Σαν να πάρεις αμάξι που η εταιρία του δηλώνει πως έχει τα 0-100 σε 8,8" κι εσύ παραξενεύεσαι γιατί δεν μπορείς να τα κάνεις σε κάτω από 10" ή να δεις στην tv διαφήμιση απορρυπαντικού που πετάνε ένα μπλουζάκι στις λάσπες και μετά το πλύσιμο να είναι σαν καινούργιο κι εσύ να διαμαρτυρηθείς γιατί το δικό σου (μετά απ' αυτό το πείραμα) είναι για πέταμα.

Τουλάχιστον ας το ψάξει λίγο τώρα το θέμα για να πάρει τα μέγιστα δυνατά από το υπάρχον hardware του.

 

Btw, gdp77 πώς και του "επέτρεψες" να βάλει Vista; :P (αν θυμάμαι καλά έχεις μια ιδιαίτερη συμπάθεια για το λειτουργικό αυτό)

 

*: Το κουτί του flight simulatior ths ms που προτείνει το νέο και πιο ακριβό λειτουργικό της ίδιας, το κουτί της μητρικής που διατυμπανίζει τις δυνατότητές της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη υπαρχει νομος που σου επιτρεπει να επιστρεψεις κατι μονο και μονο επειδη δεν σου αρεσει η το περιμενες αλλιως? Απο δικια σου ελλειπη ενημερωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

madsc

 

Πες στον φίλο σου να μπει μέσα να αναφέρει τί και πως το τρέχει το game να βοηθηθεί να πάρει τα μέγιστα από το hw του, γιατί προφανώς έχει αρκετό διάβασμα ακόμη μπροστά του

 

Πίστεψε με το πρόβλημα δεν είναι πώς θα πάρει τα μέγιστα από το HW. Κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που μπορεί να τον συμβουλέψει για το τι πρέπει να κάνει σε σχέση με FS. Το πρόβλημά του δεν είναι η απόδοση του hardware του στο FSX. Το ότι το FSX σέρνεται ό,τι και να του βάλεις είναι γνωστό σε όσους ασχολούνται σοβαρά με FS.

 

όπως και εσύ

 

Κάνεις εικασίες και επίτρεψέ μου να στις ανταποδώσω: Εικάζω λοιπόν ότι οι γνώσεις σου σε ότι αφορά H/Y δεν προσεγγίζουν ούτε το 1/10 των δικών μου (και αναφέρομαι σε software / hardware.

 

Τα Vista Ultimate η Μ$ του τα πρότεινε για gaming; Τα Ultimate; Για gaming;

 

Να δεις τις πρώτες δύο photo που παραθέτω στο πρώτο μου post. Ή μήπως εννοείς ότι π.χ.τα Home Basic θα είχαν καλύτερη απόδοση; Το πρόβλημά σου είναι γιατί αγόρασε τα Ultimate; To δικό μου πρόβλημα είναι ότι υπάρχει μια πτώση 40% ( = works better) στις επιδόσεις. Εγώ απλά σχολιάζω ότι ο καταναλωτής εξαπατείται από την Μ$. Εσύ προφανώς δε βλέπεις κάτι τέτοιο.

 

H mobo αναφέρει πουθενά ότι υποστηρίζει τον συγκεκριμένο επεξεργαστή με current bios ή όλους τους 45nm μέχρι την ημερομηνία κυκλοφορίας της; Έστειλες mail στην Αsus και σου είπε "Ναι πάρτον τον cpu, θα παίξει";

 

Η mobo δεν αγοράστηκε για να μπει penryn πάνω της. Αγοράστηκε για να υλοποιηθεί SLI. Όταν λοιπόν θέλησε να αγοράσει μεταγενέστερα penryn, θεώρησε αυτονόητο ότι υποστηρίζεται σύμφωνα με τα αναγραφόμενα στο κουτί της μητρικής. Τελικά διαπιστώθηκε ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει και άρα η εταιρεία εξαπατά τους πελάτες. Πληροφοριακά να αναφέρω ότι κανένας 45nm διπύρηνος δεν υποστηρίζεται σύμφωνα με το cpu support list της striker στο site της Asus. Κατά συνέπεια για ποια υποστήριξη μιλάμε; Και σιγά μην πρέπει να στείλω email στην Asus για να επιβεβαιώσω αν είναι αλήθεια όσα αναγράφονται πάνω στη συσκευασία. Μα καλά, κοροϊδευόμαστε; Τα αυτονόητα θα συζητάμε; Εσύ δηλαδή συμφωνείς και επικροτείς την εξαπάτηση των καταναλωτών με αυτό τον τρόπο; Εξάλλου, η μητρική έγινε κανονικότατα RMA, πράγμα που σημαίνει και την αναγνώριση του "λάθους" , καθώς και την κατάρριψη της επιχειρηματολογίας σου.

 

Σου πέρασε από το μυαλό ότι αν η cpu βγήκε στην κυκλοφορία μετά από το τελευταίο bios της mobo δεν θα υποστηρίζεται από το current αλλά ίσως από το επόμενο;

 

Χαλαρά μου πέρασε. Απλά αδιαφορώ. Αγόρασα 45nm και απαιτώ να δουλέψει ΤΩΡΑ και όχι όποτε βολεύει την εταιρεία. Αν δεν μπορεί να εκπληρώσει τις προδιαγραφές της motherboard, οφείλει και να την δεχτεί πίσω, όπως και έγινε τελικά.

 

Σου πέρασε από το μυαλό ότι ίσως και να θέλεις "φάρμα" για να τρέξεις παιχνίδι simulation σε 7-8 οθόνες που ζητάς με top γραφικά/frames;

 

Είδες πουθενά να διαμαρτύρομαι γι´ αυτό; Έχεις καταλάβει για ποιο λόγο ξεκίνησα το thread;

 

Σου δήλωσε κάποιος/κάποια εταιρεία, οποιοσδήποτε ότι αν κάνεις όλα αυτά που έκανες θα τρέχει με 100fps σε 8 οθόνες το παιχνίδι σου;

ΟΧΙ!

 

Λυπάμαι που εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις. Έχουμε πρόβλημα με τα ΨΕΥΔΗ που αναγράφονται πάνω σε μια συσκευασία και όχι με την απόδοση του FSX

 

Σου είπαν ότι θα τρέχει "καλύτερα", σου είπαν "υποστηρίζει" quad + sli.

 

Το email που θα post-άρω από την MS θα σε διαψεύσει και εδώ....

 

Και εσύ μπορεί να κατάλαβες ότι θα πηγαίνει με 100 αλλά αυτοί εννοούσαν με 35.

 

Εγώ κατάλαβα ότι θα πηγαίνει καλύτερα σε σχέση με single gpu και dual core, κάτι που δεν ισχύει.

 

Μην κοροϊδευόμαστε.

 

Αυτό λέω και εγώ...

 

Αν την πάτησες έμαθες για την επόμενη φορά.

 

Προσωπικά όχι.

 

Με το να κλαίγεσαι και να απαιτείς ρέστα για δικές σου λανθασμένες επιλογές δεν βγαίνει τίποτα. Απλή κοινή λογική είναι κάποια πράγματα (Ultimate για gaming ) και στοιχειώδες IQ (Sli για CPU bound παιχνίδι

 

Για άλλη μια φορά δείχνεις ότι δεν έχεις καταλάβει. Επαναλαμβάνω ότι το thread ξεκίνησε για να σχολιαστούν τα ψευδή στοιχεία που αναγράφονται πάνω σε συσκευασίες που απευθύνονται σε καταναλωτές και αφορούν στην πληροφορική με την οποία ασχολείται αυτό το forum. Ουδέποτε διαμαρτυρήθηκα για τα FPS αυτά καθ' αυτά. Λυπάμαι που δεν το καταλαβαίνεις, εκτός και αν εγώ δεν ήμουν σαφής. Υπάρχουν χρήστες πιο πάνω που φαίνεται ότι το κατάλαβαν.

 

Εσύ απλά πήδηξες σε συμπεράσματα με όσα ήξερες/ξέρατε, και ζητάς συμπόνια και ένα ηθικό δίκαιο από την Insomnia επειδή την πάτησες- λες και θα αλλάξει κάτι.

 

Αν διαβάσεις και τα διάφορα post μου για διάφορα θέματα στο insomnia, θα καταλάβεις πόσο λάθος κάνεις. Πήγαινε στο blog μου για να διαβάσεις κάποια πραγματάκια που ακυρώνουν και αυτό σου το επιχείρημα...

 

Αν όντως θες να κάνεις κάτι -και δεν είναι μόνο λόγια αυτά που λες- τηλέφωνα δικηγόρων έχω να σου δώσω όσα θες, αν θες πραγματικά να μάθεις ποιόν κατοχυρώνει ο νόμος. Είσαι σίγουρος ότι θες;

 

Αν είχα το χρόνο που χρειάζονται αυτές οι διαδικασίες, θα είχα τραβήξει μήνυση μέχρι και στο Δήμαρχο για τον άθλιο και επικίνδυνο δρόμο που πρέπει να διανύσω κάθε μέρα για να πάω στη δουλειά μου. Εγώ απλά ξεκίνησα τη συζήτηση ώστε να είμαστε όλοι περισσότερο συνειδητοποιημένοι και ενδεχομένως να μπορέσουμε κάποια στιγμή να έχουμε μια πιο οργανωμένη αντίδραση σε κάποιες καταστάσεις.

 

Μην του πεις του άλλου και πάει και στήσει κάμια φάρμα για να τρέχει FSX.

Ας βρεί άλλο game.

 

Σε διαβάζει και γελάει... Άλλο game δε θα βρει, με αυτό έχει επιλέξει να ασχολείται.

 

divo

 

Αλήθεια φίλοι μου. Γιατί όλος αυτός ο χαμός για κάτι που δεν σε καλύπτει, σε αυτά που αγόρασες και τα πλήρωσες ....

η απάντηση είναι μια νόμος 3043 21 Αυγούστου 2002 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΠΙΣΩ....

 

και όσο αφορά το αν ψαχτηκε κάποιος ή όχι αυτό αφορά μόνο τον ίδιο, και όχι το κατάστημα.

 

Έτσι και έγινε τελικά. Εδώ βέβαια κάποιοι πιστεύουν ότι μπορούν οι εταιρείες να αναφέρουν ψευδή χαρακτηριστικά στις συσκευασίες τους και να φταίει ο καταναλωτής γι' αυτό. Ονόματα δε λέμε...

 

 

Bspus

 

Δηλαδη υπαρχει νομος που σου επιτρεπει να επιστρεψεις κατι μονο και μονο επειδη δεν σου αρεσει η το περιμενες αλλιως? Απο δικια σου ελλειπη ενημερωση?

 

Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει όλο το θέμα από την αρχή. Δεν μιλάμε για μια περίπτωσή όπου "δε μου αρέσει αυτό που αγόρασα", αλλά για μια περίπτωσή όπου μια συσκευή δε λειτουργεί σύμφωνα με τα τεχνικά της χαρακτηριστικά. Υπάρχει διαφορά...

 

antonl

 

Btw, gdp77 πώς και του "επέτρεψες" να βάλει Vista; :P (αν θυμάμαι καλά έχεις μια ιδιαίτερη συμπάθεια για το λειτουργικό αυτό)

 

Δε με ρώτησε! Τον έκραξα αργότερα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...