Προς το περιεχόμενο

Αγορά Τv Tuner - Προτάσεις


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω ένα καλό tv tuner γιατί το προηγούμενο που είχα παραδόξως δεν έπιανε καλά. Δηλαδή ενώ η τηλεόραση έδειχνε μια χαρά όταν όμως έστελνα το σήμα από το βύσμα που βρίσκεται στον τοίχο στην κάρτα τηλεόρασης δεν έπιανε αυτή καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες αν θέλεις να είναι USB ή κάρτα PCI, για να σου προτείνουμε συγκεκριμένα μοντέλα!

 

Γενικά σα μάρκα σου προτείνω HAUPPAUGE...λίγο ακριβή αλλά πολύ ποιοτική

Και σα δεύτερη επιλογή PINNACLE...

 

Μη τσιγκουνευτείς τα χρήματα, πάρε μια καλή μάρκα γιατί έχει αντίκτυπο στην ποιότητα, και επίσης τα ακριβότερα μοντέλα δίνουν συνοδευτικά μερικά cool προγράμματα επεξεργασίας βίντεο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για μιά κάρτα pci η τιμή της να μήν ξεπερνάει τα 50-60 euro

Θέλω να πιάνει καλό σήμα όμως! Η κανονική τηλεόραση πιάνει μια χαρά οπότε απο σήμα είμαστε οκ, η κάρτα να είναι καλή όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μία AVERTV USB2.0, παλιό μοντέλο εξωτερική πιάνει σήμα μια χαρά, και γράφει σε ποίοτητα DVD άψογα. Χρειάζεται εγκατάσταση περίπου 30~40 ΜΒ αλλάζει κανάλια ταχύτατα κανένα πρόβλημα.

 

Πρόσφατα πήρα μία PINNACLE PCTV χρειαζόταν εγκατάσταση 350~400 ΜΒ αργούσε να φορτώσει δεν άλλαζε κανάλια γρήγορα κλπ γενικά πολύ βαριά κάρτα. ΤΗν πήγα πίσω και πήρα USB από την ίδια εταιρία, τα ίδια χάλια.

 

Η παλιά μου κάρτα έτρεχε τέλεια σε P3 στο 1.0GHz (απαιτήσεις συστήματος P3 στα 800ΜΗz) ενώ η καινούργια ζητά P4 στα 2.4. Έλεος, οι διπλάσιες απαιτήσεις για την ίδια δουλειά. To μηχάνημά μου P4 στα 3.40GHz και δεν επάρκεί. Η εγγραφή σε video ποιότητας DVD pol;y kak;h kai με συχρόνιστο ήχο. Έτσι έβαλα πάλι την παλιά και είναι ΟΚ. Μακριά από PINNACLE για μένα.

 

Ψάχνω ακόμα για κάποια ελαφριά κάρτα, Καμία Πρόταση ?

Τί γνωμη έχετε για τις καινούργιες AVER , τις PIXELVIEW

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα καταλήξω σε Avermedia :) Αλλά περιμένω γνώμες από παιδιά που έχουν κάποια :)

 

λίγο ακριβό αλλά καλό :

 

638250.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνομαι και εγώ αυτό τον καιρό για κάρτα τηλεόρασης θέλω να ρωτήσω τι γίνεται με την συγκεκριμένη συσκευή αν την συνδέσεις σε οθόνη της οποίας η native ανάλυση είναι μεγαλύτερη (βλ. Samsung 2232) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα το USB τις GIGABYTE U8000

Εχει το πιο καλο προγραμμα που κυκλοφορει.. Εχει και DVB-T και εχει ΑΡΙΣΤΟ σημα. Απο οτι εριξα μια ματια πωλειτε γιρω στο 50αρι.. Εχει και σε PCI την αναλογη καρτα μονο που εκει εχει 1 VERSION κατω το προγραμμα και δεν αξιζει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...