Προς το περιεχόμενο

προβλημα με wireless στο pc


X_MEN_SAGIAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκει που κα8ομαι και ειμαι συνδεμενος στο ιντερνετ ξαφνικα σταματαη να συνδεετε με το ρουτερ και δε το ωρισκι κα8ολου αμα δε το κανο τερματισμο λειτουργεις οχι επανακινισι τερματισμο 8ελει μετα ολα καλα. δε το κανει παντα οποτε να ναι παρακαλο οποιος 3ερει ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει που κα8ομαι και ειμαι συνδεμενος στο ιντερνετ ξαφνικα σταματαη να συνδεετε με το ρουτερ και δε το ωρισκι κα8ολου αμα δε το κανο τερματισμο λειτουργεις οχι επανακινισι τερματισμο 8ελει μετα ολα καλα. δε το κανει παντα οποτε να ναι παρακαλο οποιος 3ερει ας μου πει

 

αρχικά άλλαξε channel στο wireless broadcast . Εγώ χρησιμοποιώ το 11 πάντα.

 

επίσης αφαίρεσε τα "preferred wireless networks" από τa properties της ασύρματης κάρτας, και άσε το να ξαναβρεί αυτό που θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικά άλλαξε channel στο wireless broadcast . Εγώ χρησιμοποιώ το 11 πάντα.

 

επίσης αφαίρεσε τα "preferred wireless networks" από τa properties της ασύρματης κάρτας, και άσε το να ξαναβρεί αυτό που θέλεις

 

πως 8α τα κανω ολα αυτα φιλε μου. και ποιος ο λογοσ ποθ με πεταη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως 8α τα κανω ολα αυτα φιλε μου. και ποιος ο λογοσ ποθ με πεταη?

 

το λόγο που σε πετάει δε μπορώ να τον ξέρω φίλε μου :-) απλά ίσως κάτι παίζει με αυτά που σου είπα, και ίσως διορθωθεί το πρόβλημα ;)

 

το channel το αλλάζεις στις ρυθμίσεις του wireless στο modem σου. μπαίνοντας στη διεύθυνση του 192,168,0,1 ή 1,1 εξαρτάτε από το router.

 

τα preferred networks τα βρίσκεις όταν πας στα properties της ασύρματης σου σύνδεσης.

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι πιο συγκεκριμένο ας το πει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λόγο που σε πετάει δε μπορώ να τον ξέρω φίλε μου :-) απλά ίσως κάτι παίζει με αυτά που σου είπα, και ίσως διορθωθεί το πρόβλημα ;)

 

το channel το αλλάζεις στις ρυθμίσεις του wireless στο modem σου. μπαίνοντας στη διεύθυνση του 192,168,0,1 ή 1,1 εξαρτάτε από το router.

 

τα preferred networks τα βρίσκεις όταν πας στα properties της ασύρματης σου σύνδεσης.

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι πιο συγκεκριμένο ας το πει :-)

 

φιλε μου το πορτ ηταν 6 και το εβαλα 11 οπος ειπες να δοθμε 8α εχει διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τσανελ ελεγε αλλα στους αρι8μους ελεγε πορτ και απο 6 το εκανα 11 τι διαφορα 8 υπαρχη?

 

ε όπως σου είπα, ΙΣΩΣ αυτό ήταν το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις. Το αφήνεις λίγο καιρό και βλέπεις αν αυτό θα το φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛπιζω να μην εχεις συχνα disconnect στο ρουτερ σου, παντως μπορεις να ενεργοποιησεις το προφιλ της ασυρματης καρτας που διαθετει το μηχανημά του και σίγουρα εχει ξεχωριστή εφαρμογή, μπορεις εναλλακτικά αν το τσιπάκι είναι της Ιντέλ να χρησιμοποιήσεις απο εκεί τη διαχείριση συνδέσεων στο εικονίδιο κάτω δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...