Προς το περιεχόμενο

Wandows virus? Βοηθεια!


Wooolf78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω windows XP στον υπολογιστη μου. Τον τελευταίο καιρο εχω το εξης πρόβλημα, το PC σχεδον πάντα κάνει 5-6 φορες reboot με το που παει να μπει στα windows... Στο τελος ανοιγουν αλλά... Στο c:\ εχει δημιουργηθει ένας φάκελος WANDOWS με υποφακελο system 32 και καθόλου(???) περιεχόμενα... Αν τον σβήσω τοτε με την επόμενη επανεκκινηση θα ξαναδημιουργηθει!! εχω κάνει format στο συγκεκριμενο partition και επανεγκατασταση τα windows αλλά ξαναδημιουργείται το ίδιο πρόβλημα!!!

 

Sysedit, regedit και msconfig και διεργασιες των windows δεν δείχνουν τίποτα περίεργο!!

Όπως καταλαβαίνετε έχω αρχίσει να απελπίζομαι οποτε καθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη...

:fear::fear::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι... καμμια μπλε οθόνη... Κανει reboot με το που μπαινει στα windows :cry:

Όλες τις παραπανω προτάσεις θα τις δοκιμασω μολις παω σπιτι (ειμαι στη δουλεια).

 

Αν και φοβαμαι οτι ειναι κατι καταχωρημενο στο fat του σκληρού ή καπου αλλου?

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δεν βρηκα τιποτα στο internet, είμαι ο μοναδικός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγω που εψαξα στο Google λιγο,δεν βρηκα τπτ. Υπαρχει περιπτωση να πειραξε καποιος τον υπολογιστη σου; (αν και πιστευω οτι μαλλον ιος ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δοκιμασε να κανεις ενα scan με avira και αν δε σου βγαλει τιποτα σε συνδιασμο με το οτι και με τα αλλα που δοκιμασες εισαι καθαρος τοτε ψαχνουμε αλλου το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα χθες ο υπολογιστης δεν άνοιξε ποτε (έμπαινε μόνο σε safe mode και η επιδιορθωση με το cd των windows ήταν μάταιη)... οπότε έβαλα ένα δεύτερο σκληρο και ξανα εγκατασταση απο την αρχή (τα δεδομένα μου στον μολυσμένο(?) σκληρό είναι άθικτα)...

 

Ευχαριστω για την βοήθεια σας. Ελπίζω να μην ξαναεμφανιστει το πρόβλημα...

 

Καλημερα!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...