Προς το περιεχόμενο

Music player στο start up


vagsai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω με κάποιον τρόπο όταν ανοίγει το PC μου να παίζει μουσική χωρίς την δικιά μου παρέμβαση (για να με ξύπναει!!!).

Το PC και ο WMP 11 εχω βρεί τρόπο να ανοίγουν μόνα τους.

Το "πρόβλημα" είναι οτι για να αρχίσει να παίζει πρέπει να πατήσω "play" πράγμα δύσκολο ενω κοιμάμαι

Αν ξέρει κάποιος κανέναν τρόπο για να γίνει αυτό. Καλύτερα μεσω του WMP11 (αλλα αν δεν γίνεται απο WMP11, απο κάποιον άλλον player) ας ποστάρει εδώ

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πετυχε αλλά αργεί το start up τωρα καθε φορα που ανοίγω το PC

Μήπως υπάρχει κανένα πρόγραμμα "ξυπνητήρι" που να παίζει mp3 σαν ήχο και να ανοίγει το PC;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει και να λεω μπαρουφα αλλα για δοκιμασε το λιγο. επειδη το mp3 θα ειναι καποια mb και γιαυτο αργει, δοκιμασε να κανεις μια συντομευση του και να βαζεις τη συντομευση στην εκκινηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δε βαζεις το mp3 στο κινητο σου να χτυπαει ξυπνητηρι?

Φαντάζομαι γιατί τα ηχεία του pc παίζουν σε μεγαλύτερη ένταση :). Εγώ τουλάχιστον γι' αυτό το κανα (όποτε είχα εξεταστική πρωί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δε βάζεις το mp3 στο κινητό σου να χτυπάει ξυπνητήρι?

 

Αυτό κάνω τώρα αλλά:

1. Το κινητό (W710i) δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα ήχου

2.Στο κινητό ακούγεται πρώτα η δόνηση (επειδή το ακουμπάω πάνω στο ξύλινο κομοδίνο) και μετά το mp3 αφού έχω ξυπνήσει από τον σπαστικό ήχο της δόνησης.

 

Καλά δεν είναι και μεγάλη ανάγκη να ξυπνάω από το PC αλλά μου αρέσει σαν ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc πώς το έκανες να ανοίγει μόνο του?

Δεν απευθύνεσαι σε μένα αλλά τέσπα :P

Συνήθως υπάρχει αντίστοιχη ρύθμιση από το BIOS (date/time).

 

edit: Είχα πολύ ώρα ανοιχτό το tab και με πρόλαβε ο dimitris2006 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω με κάποιον τρόπο όταν ανοίγει το PC μου να παίζει μουσική χωρίς την δικιά μου παρέμβαση (για να με ξύπναει!!!).

Το PC και ο WMP 11 εχω βρεί τρόπο να ανοίγουν μόνα τους.

Το "πρόβλημα" είναι οτι για να αρχίσει να παίζει πρέπει να πατήσω "play" πράγμα δύσκολο ενω κοιμάμαι

Αν ξέρει κάποιος κανέναν τρόπο για να γίνει αυτό. Καλύτερα μεσω του WMP11 (αλλα αν δεν γίνεται απο WMP11, απο κάποιον άλλον player) ας ποστάρει εδώ

 

Ευχαριστώ

Music Alarm Clock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

θα το δοκιμάσω ευχαριστώ

 

Το PC έχει μια επιλογή στο BIOS σχετική αλλά εγώ το έβαλα μέσω ενός προγράμματος που είχε η μητρική.Επιλέγεις μέρες και ώρα που θες να ανοίγει, να κλείνει, ή να κάνει επανεκκίνηση

Απ' ότι είδα πάντως, το πρόγραμμα αυτό αλλαγή στο BIOS έκανε αλλά είναι πιο εύχρηστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ, αλλά δεν είναι λύση αυτό, κάθε φορά που θες είτε να αλλάξεις ώρα είτε να την απενεργοποιήσεις να μπαίνεις στο bios. Παλιότερα είχα βρει ένα πρόγραμμα που έκανε αυτή τη δουλεία με τη προηπόθεση να μην έσβηνες το pc αλλά να έκανες hibernate, αλλά δε θυμάμαι για πιο λόγο, δεν έλεγε και το έβγαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.Στο κινητό ακούγεται πρώτα η δόνηση (επειδή το ακουμπάω πάνω στο ξύλινο κομοδίνο) και μετά το mp3 αφού έχω ξυπνήσει από τον σπαστικό ήχο της δόνησης.

 

 

Σε νιωθω γι'αυτο που λες αλλα εγω κανω κατι αλλο:

 

Βαζω το βραδυ προφιλ αθορυβο και χωρις δονηση αλλα να χτυπαει μονο σε εναν αριθμο (την δικια μου)

εχω βαλει απο τους ηχους να χτυπαει σε κεινη εναν ρομαντικο ηχο.

ετσι πρωι-πρωι οταν θελω να ξυπνησω (κατα τις 12-1), με περνει εκεινη τηλεφωνο και ξυπναω γλυκα.... :mrgreen:

(να και σε κατι που ειναι χρησιμες οι γυναικες!:mrgreen:)

 

lol, φυσικα αστειευομαι!

βαζω στο ξυπνητηρι του κινητου τον ηχο mp3 που θελω και αφηνω στο κομοδινο επανω απο ενα βιβλιο!

η δονηση δεν ακουγεται ετσι....

 

(η δευτερη λυση δεν αναιρει τη πρωτη... :X)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ, αλλά δεν είναι λύση αυτό, κάθε φορά που θες είτε να αλλάξεις ώρα είτε να την απενεργοποιήσεις να μπαίνεις στο bios. Παλιότερα είχα βρει ένα πρόγραμμα που έκανε αυτή τη δουλεία με τη προηπόθεση να μην έσβηνες το pc αλλά να έκανες hibernate, αλλά δε θυμάμαι για πιο λόγο, δεν έλεγε και το έβγαλα.

Δεν είναι απαραίτητο να μπαίνεις συνέχεια στο BIOS συνήθως υπάρχει η επιλογή του "Every day", αφού η ώρα είναι η ίδια.

Υπάρχει και το Auto PowerOn & Shutdown που μπορείς να δημιουργήσεις μια μακροεντολή που θα ανοίγει το PC, μετά τον player και θα παίζει κάποιο ή κάποια τραγούδια ή videos.

Σε περίπτωση που η mobo δεν υποστηρίζει wake up μπορείς να χρησιμοποιήσεις το standby (sleep) mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...