Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτης Α3 Φωτογραφικος


THUKIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες ,

Έχω ένα φίλο που ασχολειται ερασιτεχνικά με την φωτογραφία . Έχει έναν hp1220 A3 και σκεφτεται για καινούργιο . Έτσι είπα να ρίξω και μια ερώτηση εδώ για γνώμες . Κόστος εώς 1000Ε . Τυπώνει μόνο Α3 . Βασική προϋπόθεση τα μελάνια που παίρνει να αντέχουν στο χρόνο (π.χ. όπως η ΗΡ αναφέρει 200 χρόνια ζωής τα μελάνια !!!! ) .

Στα βιαστικά είδα τον HP A3 PHOTOSMART PRO B9180 Q5736A .

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου και εγώ αυτόν θα σου πρότεινα να πάρεις. Δουλεύω στην ΗΡ από το 1998 και ξέρω καλά την ποιότητά της και τα μηχανήματά της. Ανεξάρτητα ποια μάρκα θα πάρει να προτιμήσει κάτι με ανεξάρτητα μελάνια μεγάλης ποσότητας για να μην τα σκάει χοντρά μετά δοχεία μεικτής μελάνης. Το συγκεκριμένο μηχάνημα πέρνει 8 μελάνια διαφορετικών χρωμάτων με συνδιασμό 3 μελανιών στο μάυρο για καλύτερη και πιο ευκρινή εικόνα, δηλαδή κανονικό μαύρο, φωτογραφικό μαύρο και γκρί. Τα δοχεία είναι μεγάλης ποσότητας οπότε θα δειαρκέσουν για πολλές εκτυπώσεις...

Ρίξε και μια ματιά εδώ για αναλυτικότερα:

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el/ho/WF06b/535163-531323-534713-534713-12330484-12330486-67730617.html?jumpid=reg_R1002_GREL

Σίγουρα στη συγκεκριμένη μάρκα είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε Α3 εκτυπωτή που να κινείται μέσα στα πλαίσια των 1000 ευρώ (αρκετά πιο κάτω) και να σε καλύπτει. Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...