Προς το περιεχόμενο

Κόλλημα σε Linksys WAG354GV2


lakosta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ρουτερακι ενταξη το ξεκολλησε ενας φιλος με tftp server.Δουλευει κανονικα ευτυχως...

 

Παρατηρησα οτι εχω εντελως διαφορετικες ταχυτητες download αν ειμαι wireless ή με ethernet καλωδιο.Με το καλωδιο εχω την ταχυτητα που πρεπει να εχω,ενω το κατεβασμα με το ασυρματο η ταχυτητα πεφτει κατω απο το μισο...(2ΜΒ/sec με καλωδιο - 700KB/sec ασυρματα.Το ρουτερ κλειδωνει στις 19000).Ειναι φυσιολογικο αυτο?Χθες εκανα δοκιμη και το WAG200G ενος φιλου αλλα αυτο δεν εχανε τοσο πολυ ασυρματα.Ειχα δηλαδη με καλωδιο 2,2ΜΒ/sec ενω ασυρματα επιανε 1,9ΜΒ/sec!

 

Και κατι αλλο...Επειδη διαβασα μερικα threads περι Wireless security δοκιμασα να βαλω ειτε wpa ειτε wep αλλα και με τα δυο το ασυρματο μου δεν μπορουσε να συνδεθει.Μονο αν το εχω disable μπορω να μπω ασυρματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε με διαφορα κλειδωματα κατι 8α παιξει.β.εχω δει με διαφορετικα λαπτοπ με τον ιδιο ρουτερ ειτε με ασυρματο να παιζω λιγο πιο αργα ειτε να παιζω πολυ πιο αργα.δοκιμασα διαφορους drivers για την ασυρματη καρτα και διαφορες ρυθμισεις αλλα δεν ειδα κανενα αποτελεσμα.και οχι μονο με linksys αλλα και με αλλα ρουτερ το εχω δει να μην παιζει σωστα.τωρα για ποιο λογο ενω το ρουτερ ειναι διπλα δεν ξερω.για αυτο οποιος θελει full ταχυτητα με καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...