Προς το περιεχόμενο

ΕΛ/ΛΑΚ: Επικαιρότητα - Τελευταία Νέα


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γράψε και καμιά κουβεντούλα όμως για όσους μας φαίνονται ενδιαφέροντα αυτά που βλέπουμε στις φωτό: τί event είναι, που, πότε;

 

Μια σειρούλα, όχι παραπάνω, θα ήταν αρκετή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, αλλά ο σκοπός του topic είναι για να εμπεδώσουν καλύτερα τα εκάστοτε νέα αυτοί που ήδη τα γνωρίζουν; Ή για να γνωστοποιηθούν σε όλους όσους πιθανόν ενδιαφέρουν;

 

Anyway, είναι από event Πανεπιστημιακού τμήματος; Κάποιου LUG; Τί; Κάποιο link έχουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παντως έχω να πω για τη FOSSCOMM

πολύ ubuntu, δεν το περίμενα

 

Θεωρητικά το Fosscomm έχει ως αποστολή να ενημερώσει και μαζί με άλλες ακόμη να φέρει το Linux πιο κοντά στον μέσο χρήστη και Developer, δηλαδή να φέρει κόσμο, οπότε δεν του πετάς Arch/gentoo τον πας παραλία παραλία στην αρχή.

Όταν σε μία χώρα καλώς ή κακός φοβόμαστε να δοκιμάσουμε το καινούργιο και οι περισσότεροι γράφουν σε windows μην περιμένεις και πολλά.... Το θετικό που παρατηρώ πάντως είναι ότι υπάρχει μία στροφή προς το Linux τόσο επαγγελματικά (από μεγάλες εταιρίες όταν θέλουν κάτι custom στα embedded ειδικότερα) όσο και ακαδημαϊκά καθώς και σε επίπεδο χρηστών. E αυτή την επανάσταση την έφεραν τα Ubuntu καλώς ή κακώς και για αυτό τα βλέπεις παντού συν ότι είναι τόσο εύχρηστα όσο και τα Windows πλέον με όσο ξεχείλωμα και αν έχει φάει.

 

 

Υ.Γ. Στις Πάτρας πριν κάνα 2 χρόνια μου είχε κάνει εντύπωση το Fedora/Suse.... έπαιζε αρκετά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...