Προς το περιεχόμενο

Minimal techno, Progressive electro, etc.


tasosrodos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 "Fabric may have made money locally, yet that money never made its way back to the council and police in the area."[

 

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news/fabric-closed-shut-down-appeal-reopen-campaign-operation-lenor-and-the-real-reason-fabric-was-shut-a7229541.html

 

 

 


Farewell Fabric :( ....αξέχαστες στιγμές και μουσικάρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκουσες και εσύ το special Transitions episode με Digweed/Sasha στο Ministry:-)

 

oι Bicep συνεχίζουν να δίνουν νέα πνοή σε κλασσικά tracks.....

 

η επιστροφή του King...

 

και τέλος ένα classic που θέλω απεγνωσμένα σε βινύλιο...

 

135 euro στο discogs....FFS

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιι.... ηθελα να το γραψω αλλα το ξεχασα....

 

εν τω μεταξυ σττην τυχη πατησα να παιξει η μουσικη και επεσα πανω σε bedrock κομματι... :-D  :-D  :-D  :-D 

 

άκουσες και εσύ το special Transitions episode με Digweed/Sasha στο Ministry:-)

 

ζητησα απο ενα φιλο να μου πουλησει μερικα βινυλια απο μια γεματη αποθηκη που εχει.

τωρα το μονο που κανουν ειναι να μαζευουν σκονη.

αλλα ουτε για αστειο δεν το δεχτηκε.... 

 

 

και τέλος ένα classic που θέλω απεγνωσμένα σε βινύλιο...,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μουσικαρες βαζετε..ωραιοι!!!

 

προσπαθουμε να φτιαξουμε mood τωρα , για το σημερινο event..

fuck :/

https://www.youtube.com/watch?v=gkiAtvsf-ys

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το reworks festival προσπαθει να  εξελιχθει. με οτι θετικα και αρνητικα μπορει να εχει αυτο.

φετος , ο κοσμος διπλασιος απο προηγουμενες χρονιες , το mood / feeling λιγο καλυτερο απο αλλες χρονιες και τα ονοματα πολλα υποσχομενα.

 

θα αναφερω μονο οτι μου αρεσε.

 

Sefton : μικρο ονομα , με ωραιo ομως tracklist.για την δημοτικοτητα του τα πηγε καλα απο τεχνικη αποψη.

 

Shal Ocin : σχετικα νεος καλλιτεχνης, με ωραια ανωδικη πορεια ομως. το style του ειναι φοβερο, tech-house που μαυριζει πολυ εξ αιτιας των επιθετικων μπασο-γραμμων που δημιουργει , βαζει την δικη του 'ηχητικη υπογραφη' σε πολλα κοματια και οταν οταν ακους να παιζει , σε κανει να νομιζεις οτι ολα ειναι τοσο απλα!μου αρεσαν τα effect και τα edit που εδεινε καπου καπου στον κοσμο.

 

KiNK : δεν εχω να πω πολλα εδω. απλα εδωσε ρεστα. επαιζε live και ο κοσμος γουσταρε πολυ (ηταν και σε μικρο stage , και εγινε ενας χαμος).τι ηχοι , τι μπασογραμμες , τι loops..επαιξε πολυ jungle drums/sounds. μαγικος

 

Agoria και Michael Mayer : εδω παμε σε μια αλλη κατηγορια. πολυ ατμοσφαιρικοι ηχοι , ωραια δεμενοι , και με ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποικιλια κομματιων!! επαιζαν tracks απο 2000 και ακουγοταν  απο τον κοσμο 'τι εβαλε τωρα?!?!?'

 

και νταξει , να πω για τον Ison / Actor One , πως ηταν στο ιδιο μοτιβο με τις προηγουμενες χρονιες. απλα οκ..το afterhour μαζευει ολο το 'καλο' το κοσμο στο τελος.και εκει ειναι που φαινεται το mood του κοσμου 

 

 

και ΦΥΣΙΚΑ, ΑΓΑΠΑΜΕ  Funktion One. σε μια φαση στον michael mayer , χαμηλωσαν για λιγο οι ηχοληπτες και μετα εδωσαν κατι παραπανω στην ενταση. εκεινη την στιγμη ημουν στα 15-20 μετρα απο τα ηχεια , και τρομαξα!!! τι κρυσταλο ηχος , τι μπασο , τι πριμα...πωωωπωω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος Νίκο...χαίρομαι που πέρασες καλά!

 

ετοίμασα ποτάκι και περιμένω το live stream...

all day i dream live at NYC με lost desert, hoj και φυσικά lee burridge...

https://be-at.tv/brands/governors-club/all-day-i-dream-of-summers-fade/lost-desert

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...