Προς το περιεχόμενο

Minimal techno, Progressive electro, etc.


tasosrodos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και από αυτό..είπαμε λίγο απόλα..

αγαπημένο πάντως κομμάτι σε όλες τις εκτελέσεις του είναι το nothing από james holden..σε άλλα κομμάτια μου είναι αδιάφορος ο τύπος..

 

επίσης κομμάτια που δεν θα βαρεθώ είναι το protected-pole folder, escape-ozgun can και το Chris Nemmo _ Reflections (G.PAL remix) τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επίσης κομμάτια που ξεχωρίζω είναι σαν κ αυτα..

 

Silencer - Drown In Me (Cicada Remix)

13 Senses - Into The Fire (Cicada Remix)

new_order_-_everythings_gone_green_(cicada_remix)

gabriel_and_dresden_feat_jan_burton-dangerous_power__cicada_full_mix

 

απίστευτες αυτες οι διασκευες των cicada λεμεεε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hometaper - Virtual Synapse Ep

1. E.S.P. (For Cat & Ann Original Mix)

2. Ver 3 (Original Mix)

 

πιστευω θα σου αρεσει. Μολις το ακουσα 1τη φορα και το βρηκα πολυ συμπαθητικο, εχει μια πολυ ευθυμη μελωδια.

 

και στο ιδιο χαρουμενο στυλακι

Illusive - Into The Night (club dub mix)

 

@1000 το κλιπακι ειχε πλακα αλλα για κανα λεπτο μονο, περιμενα εξελιξη στα εφφε....αλλα.... Οσο για την μουσικη δεν ειναι και η προτιμηση μου αλλα ακουω και τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από KOMPAKT σας αρέσει τίποτα;

 

http://www.youtube.com/watch?v=JQchxus31ls

 

πολύ βαράει αυτό..

 

απο κομπακτ θυμήθηκα αυτο Jurgen paape and boy schaufler - we love από kompakt total 8..ωραίο κομματάκι..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω σχεδόν όλα από ΚΟMPAKT (KOMPAKT EXTRA κλπ.)Είμαι fan του βινυλίου και με κάθε ευκαιρία αγοράζω δισκάκια, παρότι ο χρόνος πλέον είναι αρκετά περιορισμένος και οι μουσικές στιγμές στο σπίτι είναι πλέον happening..

 

To clip δε το έβαλα για τα εφφέ αλλά για τον ήχο, αν και προσωπικά δε θα μου άρεσε κάτι παραπάνω στο συγκεκριμένο video. (σε σχέση με το συγκεκριμένο jokey)

 

Άλλος ένας αγαπημένος μου είναι και ο Reinhard Voigt.

 

http://www.youtube.com/watch?v=H58THPlIaWI

 

(τις φωτό τις ανεβάζω από ψώνιο μας και τη πέτυχα με το θέμα!! :lol::-) )

post-99475-129062965626_thumb.jpg

post-99475-129062965868_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie richie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hawtin φανταζομαι??

 

John-E & Diego Miranda - Revival EP

πολυ καλο, 4 κοματια και τα 4 καλα. searchhhh nnoowwww! dc++ is our friend

 

 

btw περιμενο εντυποσεις, αλλοιος δεν εχει νοημα να κανουμε προτασεις!

 

αλλη μια

 

Jorge Montia - Rhythm Is Love

δυνατουτσικο χαουζακι. λιγο εμπορικο.

 

BTW κανω προτασεις αναλογα με το τι ακουω την συγκεκριμενη στιγμη που τσεκαρω τους φακελους μου (κατι που κανω 24/7 λοοολ, τελειωμο δεν εχουν). Γι αυτο μπορει να ειναι και περσινα κοματια η και καινουρια. Σιγουρα υπαρχουν καλυτερα κοματια, αλλα αν δεν ειναι προσφατο στο ακουσμα αντε να τα θυμηθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ioanna μπορεις να κανεις και το εξης, πας σε οποιοδηποτε απο τα γνωστα online record shops (juno, beatport, 3beat digital, djdownload....), ψαχνεις το κοματι, ακους το sample που εχουνε και μετα αποφασιζεις αν θα το "αγορασεις".

 

καλουτσικο, αλλα λιγο βαρετο το sam fraser.

 

 

Μια εταιρια που προσφατα ανακαλυψα και με εντυποσιασε, http://www.bitrecordsmexico.com/

προσπαθο να βρω ολο το υλικο της, ηδη ειχα αρκετα χωρις να ειχα προσεξει το label. Την προσεξα απο τους Curtis & Dakota (ψαξτε τους) .Μερικα ειναι λιγο δυσευρετα δυστηχος. Εχει καλιτεχνες απο ολα τα περιεργα μερη κυριως λατινικη αμερικη, αργεντινη, ουρουγαη, μεξικο, περου....

 

 

 

http://www.bitrecordsmexico.com/Clips/Clips_Feb08/Curtis_and_Dakota_West_Coast_Exequiel_Brandan_remix_preview.mp3

http://www.bitrecordsmexico.com/Clips/ClipsNov07/Curtis_and_Dakota_Uncontrolled_Feelings_Mora_and_Morales_Remix_preview.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...