Προς το περιεχόμενο

Minimal techno, Progressive electro, etc.


tasosrodos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω..ακουω κατα καιρους κατι deep house και αλλα τραγουδια , με ελληνικα λογια - samples μεσα...τι ονοματα εχουμε που ασχολουνται με αυτο?γιατι ετυχε να τ ακουσω στον sunshine 1077 και δεν το ψαξα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε..δεν ηξερα καν τον μιχαλη δελτα!..

alternative , emotional ... πολυ ταξιδιαρικη μουσικη κανει..ωραιος..added to bookmarks!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμάζω mixtape για το Liquid Radio με τίτλο End of Summer....και τα παρακάτω είναι ήδη στη λίστα.

 

φοβερό remix σε ένα κλασσικό 70's soul κομμάτι του Marvin Gaye (θεική φωνή btw)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι minimal techno ούτε progressive αλλά ένας κλασσικός garage-house ύμνος δια χειρός David Morales & Frankie Knuckles...από τα all time fave βινύλια μου!

https://www.youtube.com/watch?v=O1h-cZv-ZEA

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν μια εποχή 1991-1994 που ότι άγγιζε σαν παραγωγή/remix ήταν διαμάντι...από τα πιο mainstream remixes σε καλλιτέχνες όπως Mariah Carey,Janet Jackson,Pet Shop Boys μέχρι τα πιο underground με το ψευδώνυμο Red Zone... 1η Σεπτέμβρη κυκλοφορεί τα remix του στους Hercules & Love Affair (ήρθε mail από Junodownload)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ν ακουσω :)

 

γεια ακου - ακουστε και πειτε μου γνωμη..ειχα πολυ καιρο να κατσω στο 'booth'..

 

ειναι αρπα κολα , τα κοματια δεν τα σκεφτηκα και πολυ (mix in key κλπ...)απλα μου αρεσαν και ειναι λιγο πολυ φρεσκα :)

 

http://www.mixcloud.com/discoboyminimal/lates-saturdays-august-mix/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ν ακουσω :)

 

γεια ακου - ακουστε και πειτε μου γνωμη..ειχα πολυ καιρο να κατσω στο 'booth'..

 

ειναι αρπα κολα , τα κοματια δεν τα σκεφτηκα και πολυ (mix in key κλπ...)απλα μου αρεσαν και ειναι λιγο πολυ φρεσκα :)

 

http://www.mixcloud.com/discoboyminimal/lates-saturdays-august-mix/

πριν λίγο τέλειωσε....εξαιρετικό mix με ωραίο χτίσιμο. Μου άρεσαν πάρα πολύ οι προσεγμένες basslines. Τεχνικά δεν άκουσα κάτι που να με ενόχλησε αντιθέτως όλες οι transitions ήταν αξιοπρεπέστατες. Well done bro:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει τα παραλες.. :)

οι basslines οντως ηταν ενα χαρακτηριστηκο, κυριαρχο στην επιλογη των τραγουδιων..

εχω ξεφυγει σε dB σε αρκετα σημεια , γιατι το παρακανω με τα reverb + delays +beatmasher ..clipaρε σε ενα σημειο καπου στο ~20:30

 

εχω εμονη, οπως λεει και ο loco dice σε ενα interview how i play , 'i like delays..play the delay like mad profesor or something...' !πλοοουπλουπλπλπλπλ!

χαχαχα

 

πρεπει να δουλεψω λιγο καλυτερα στα loops και να βρισκω (απο πριν) τα σημεια (pre-ques) για να loopαρο..

 

πραγματικα λατρευω τα reverb + delays!

μου αρεσει το απλο reverb του Traktor και το Tape Delay.

οπως και το delay του djm600 + crossfader για ομορφα σβησιματα!εχεις την ευκαιρια να δουλεψεις με ms και οχι με 1/4 3/4 1/16 κλπ οπως του traktor, αλλα χανεις λιγο σε ποιοτητα αν το βαλεις σε 'αδεια' σημεια του κοματιου..πρεπει να εχεις treble για να ακουστει τελειο..;)

 

anyway..

 

δουλευω ableton + traktor εδω και καιρο..θα ανεβασω κατι καλο σε λιγο , οταν ακουγεται ομορφα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...